Априлки 2013 - тема 13

  • 24 503
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 350
Ами...аз и като дете, и сега, съм затворена, дръпната и като цяло асоциална личност. А съм ходила на ясла от годинка и въобще съм си прекарала живота в учебната система Crazy. И мразех детската градина. Така че тя не е панацея.  Rolling Eyes Колкото и да не ми се иска, и моето ще трябва да ходи, щото няма кой да го гледа, а пари за детегледачка или да си седя аз вкъщи, не изкарваме (засега Laughing). Обаче не я намирам за най-прекрасния вариант.
всичко е индивидуално, съгласна съм с Mirama.
като му дойде времето, може да разгледаш различни варианти Wink зависи и каква работа имаш или ще намериш също, има детски центрове до обяд, има почасови занимални и за по-малки вече.
и аз мисля вариант, живот и здраве, май месец като съм вкъщи с бебо и каката да не е на градинка, на нея там много й харесва, слава Богу не е от боледуващите, но с мама е друго  Heart Eyes
ще го мисля как се спира от градина тогава, че сега не ми е ясно много, де  newsm78 ако трябва ще я отпиша и после пак ще кандидатстваме. има време.
за мен яслата е хубаво нещо също, но всичко е до дете и възпитание вкъщи, а аз много се занимавах с нея преди яслата, както и сега, но когато сме заедно.

п.п. само kamito, доволна съм от яслата наистина, но ако имах вариант бих си я гледала по-дълго. но моята работа е такава, че на 1г.4м малката тръгна на ясла. добре, че се адаптира и нямаше проблеми, иначе щяхме да мислим друг вариант.
има и други варианти детето да общува с връстници, да чете, рисува и тн Simple Smile
в предишната градина на малката имаше едно дете, което така си беше забило зъби в бузката на малката, че ходи 3 месеца с белег докато напълно изчезне... а беше по-голямо ходило година преди това... имаме приятелче, което не ходи на градина, наборки са с моята, не си дава играчките, не говори, но отидем ли у тях стават първата обич и всичко си делят.
все пак всяко дете е личност и не бива да ги слагаме на кантар.
всеки родител, като дойде момент да решава ще избере най-доброто за детето си, а и по-правилно от майчиния инстикт за мен няма!  Peace

# 721
  • Мнения: 687
kamito24, е аз от какво го казвам според теб.
И защо пък все от моите думи се бъзвате и обиждате и засягате, много ми е интересно?
Но както и да е. Всеки има право да гледа детето си както прецени и сметне за добре.
Но след като аз съм го родила, то аз ще преценявам кое е добре за него. А не "държавата" от позицията на измислени експерти, някои от тях нямащи дори деца и които не са стъпвали в детско учебно заведение от поне 30г.
Абсолютно подкрепям Мирама. Не виждам защо смятате, че тя се заяжда, след като нея я питаха детето и ходило ли е на детска градина, тя отговори, че не е и дори смени после темата. Има си дете, решила си е как да си го гледа.

@ kamito24 и dandeto - това, че според вас е добре детето да ходи на детска градина - супер, пратете си децата. Обаче, че това е единственото "правилно" решение и че алтеранативата е да е "дръпнато" и "асоциално" е крайно ограничено виждане... И като го налагате е нормално родител, който е избрал нещо друго, да ви посочи, че обобщавате.

Аз и друг път съм го казвала - хайде малко толерантност да проявяваме. Няма лошо да има човек лично мнение и да го заяви, но трябва ли винаги да обижда останалите???

# 722
  • Мнения: 693
ada_smiles хайде сега че аз кого съм обидила,изразявам едно мнение.аз също съм против това държавата да ни задължава.но да изказвам мнение не знаех че ще стане такъв голям бум.аз съм от най малко пишещите тука,просто изказах едно мнение,и не съм обиждала никой.И не съм казала че е ,,правилно,,да си пуснем децата на градина,ами чети по ясно,казвам само че има различни деца,нито ви насядам моето мнение нито нищо.

# 723
  • Мнения: 4
хмм друго исках да изкажа с поста си явно се съм обяснила правилно, много ще се радвам ако мога да съм на мястото на Мирама "по-добра от мама няма", но пред избора градина или баба бих избрала градина, много обичам майка си и като родител и приятел, но като гледам как лигави племенниците ми не бих си оставила детето само тя да го гледа примерно

# 724
  • Мнения: 1 350
да не се засягаме тук взаимно, не съм съдник на никого, но и аз усетих как се започва спор с Mirama за и против градините и нещо подобно, от което няма смисъл, защото всеки решава сам и не мисля, че е редно да се напрягаме с такива емоции сега  Peace

да сменя темата, да ви кажа, че днес бебо сутринта го усетих веднъж и сега само прескачам от задачи на задачи на работа, пред компа, тук малко и се замислих, че не съм усещала коремчето.
след 20та седмица ли зачестяваха побутванията?

# 725
  • Мнения: 693
да не се засягаме тук взаимно, не съм съдник на никого, но и аз усетих как се започва спор с Mirama за и против градините и нещо подобно, от което няма смисъл, защото всеки решава сам и не мисля, че е редно да се напрягаме с такива емоции сега  Peace

да сменя темата, да ви кажа, че днес бебо сутринта го усетих веднъж и сега само прескачам от задачи на задачи на работа, пред компа, тук малко и се замислих, че не съм усещала коремчето.
след 20та седмица ли зачестяваха побутванията?
jos  да след 20 седмица се засилват,при мен от 2 седмици насам постонно си риткат бебките.

# 726
  • Мнения: 1 350
kamito, мерси Simple Smile
тъкмо чета и усетих едно пльок отляво Wink
помня, че по едно време след 20та, 20 и някоя се засилваха, ама трябва да погледна в записките ми Wink
взех си изследванията от кръв и урина, ок са, че сега е важно да няма бактерии в урината, което често се получава в тия седмици  Crazy

# 727
  • Мнения: 923
И аз ходих месеци с белег на бузата от зъбите на друго дете.  Mr. Green
Аз,ако мога да го гледам по-дълго време ще го гледам, ако не мога....на градина. Но така или иначе градината тук преди да стане на 2,5г не е по джоба ми..... Crossing Arms Това са 60 евро на ден,които ми се струват безумие... Дано пък да имам финансовата възможност и да го пратя на градина,когато аз реша. При мен това е проблема, финансов, а и на много семейства тук. Цените за градините са такива,че единият само за това трябва да работи. Така,че често майките си стоят вкъщи..... И пак има къде да го заведа, за  да се среща с деца и да играе,това не ме притеснява. Чак пък асоциален темерут няма да стане....  Grinning Всяка майка си решава кога,къде и как!

# 728
  • Мнения: 0
Хайде да разсеем емоциите с НОВАТА КОЛЕДНА ТЕМА !   bouquet

# 729
  • Мнения: 693
kamito, мерси Simple Smile
тъкмо чета и усетих едно пльок отляво Wink
помня, че по едно време след 20та, 20 и някоя се засилваха, ама трябва да погледна в записките ми Wink
взех си изследванията от кръв и урина, ок са, че сега е важно да няма бактерии в урината, което често се получава в тия седмици  Crazy
да пази се,аз пък вчера ми звъняха от клиника за хемоглобина че бил на границата и сега дъвча Малтофер Фол,ще ги дъвча 10 дни.ох от януари се почва на 10-15 дни преглед,сега в неделя ще правя още малко шопинг,че като гледам как минава времето.чето книжки както ти ме посъветва и се чувставм по добре.

# 730
  • Мнения: 1 350
kamito, мерси Simple Smile
тъкмо чета и усетих едно пльок отляво Wink
помня, че по едно време след 20та, 20 и някоя се засилваха, ама трябва да погледна в записките ми Wink
взех си изследванията от кръв и урина, ок са, че сега е важно да няма бактерии в урината, което често се получава в тия седмици  Crazy
да пази се,аз пък вчера ми звъняха от клиника за хемоглобина че бил на границата и сега дъвча Малтофер Фол,ще ги дъвча 10 дни.ох от януари се почва на 10-15 дни преглед,сега в неделя ще правя още малко шопинг,че като гледам как минава времето.чето книжки както ти ме посъветва и се чувставм по добре.
ха, като спомена за хемоглобина, бързо спада да, моят беше в началото 140, сега е 123...
така че дъвчи каквото са ти дали, при теб е още по-важно, че сте трима Wink

# 731
  • Мнения: 923
Аз в четвъртък съм на контрола и ще пускам изследвания, дано да наред,че последния пзт хемоглобина ми беше нисък и отделно тези дни забелязвам потъмняване на урината....

# 732
  • Мнения: 1 350
Аз в четвъртък съм на контрола и ще пускам изследвания, дано да наред,че последния пзт хемоглобина ми беше нисък и отделно тези дни забелязвам потъмняване на урината....
дано всичко е наред, ще стискам палци!
пий повече вода тия дни, поне литър и половина минимума.
за хемоглобина няма страшно, ако трябва ще ти изпишат нещо.

# 733
  • Мнения: 3 181
Оказах се с предна плацента, за това т.н. ритници са ми леки, но баткото яко ме риташе, чак ребрата ме боляха.
Относно ваксините, не съм добре информирана, с баткото въпреки голямата хидроневроза сложихме всички и не сме имали проблеми, добре ги понесе.
Относно новият закон за ДГ-съм абсолютно против да ме задължават и да ми определят как да си гледам детето.......те скоро време ще вкарат закон, да ги раждаме и да им ги даваме да ги възпитават, да им промиват мозъците, ясно ми е, че го правят заради циганите, но това не ме грее.......Синът ми започна да ходи на градина от 4 1/2, т.е. от този октомври и я посещава само  половин ден/ пускам го когато преценя, не се притеснявам за бележки или защо не ходи, това е мой избор/
И са пълни глупости, че неходещите на ДГ деца били асоциални, абсолютно си е до дете и кой го гледа.  Синковецът е доста комуникативен, запознава се сам с непознати, говори, няма предпочитания за пол и възраст, стига да му отвръщат на безкрайните въпроси.  Компания не му е липсвала, доста деца от квартала не ходеха до скоро на градина, а бяха гледани от баби, гледачки или майки........Дори и в частните градини не мисля, че децата получават нужното внимание и любов, да не говорим за държавните където са натъпкани, като сардини. До 5-7г. детето има нужда от внимание и любов, не да ми го обучават, аз гении не искам, то и виждаме колко ни е добра образователната система.
И щерката се надявам да не ходи скоро в разни градини, а КОГАТО АЗ ПРЕЦЕНЯ, ЧЕ Е НАЙ-ДОБРЕ ЗА НЕЯ.
Аман от тъпотии в тази държава.

# 734
  • Мнения: 1 350
да, такъв проект е ужасно неприемлив. "закрила на детето" вече се намесват къде ли не.
майки заплашват в градините други майки, че не са добри такива и щели да ги дадат "закрила на детето да ги разследва" и какво ли не още чух  Shocked


ох, и аз съм с предна плацента, наистина леко усещам, по-скоро вътре в корема, че нещо става, още не ми се издува оттук-оттам.

Общи условия

Активация на акаунт