Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 650
  • 764
  •   1
Отговори
# 540
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Моите гранули /аз им казвам кристали от Лидл/ като се напоят с влага се стопяват и така се събира в кутията. Вършат ми работа за стая от 12 кв. м., но лошото е, че Лидл вече не ги зареждат и няма откъде да си взема. Ако някой знае да пише.

# 541
  • Мнения: 24
Моите гранули /аз им казвам кристали от Лидл/ като се напоят с влага се стопяват и така се събира в кутията. Вършат ми работа за стая от 12 кв. м., но лошото е, че Лидл вече не ги зареждат и няма откъде да си взема. Ако някой знае да пише.
На каква цена излизат горе-долу?

# 542
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
В Лидл бяха 1 кг. за 7 лв. После ги намерих намалени пак при тях за 3,50 лв. и след това вече ги няма в асортимента им. Казаха, че не смятат и да зареждат. Затова очаквам някой да ми каже откъде другаде мога да си купя. Гледах в Джъмбо влагоуловители, но те бяха много малки и там също няма резерви. Продават нещо, а после не можеш да го ползваш.

# 543
  • Мнения: 953
Моля препоръчайте ми влагоуловител?
Порових се в темата, изброявали сте някои, но линковете не са активни. Търся такъв на ток.

# 544
  • Мнения: 5 927
За гардеробите си купих нещо,подобно на Церезита, от магазин,продаващ израелски стоки. Пластмасовата кутия е ниска,насипват се гранули. Като го оглеждах,продавачката ми каза,че са го купували от няколко банки,именно за да го слагат в шкафове,където държат хартия. Учудващо много вода обира.Говоря за гардероб със затворени врати.
Това дали може да се сложи в по-големи количества под леглото или нещо от сорта и да обира влагата от стаята?
Каква цена е? Може ли повече информация

За по-големи количества няма как-кутията има определен обем. Но може 2,например. Не съм сигурна доколко добра работа ще върши за стая. От гардероба през 3-4 дни изливам събрала се вода. Продуктът беше мисля на Сано и струваше около 12 лв. заедно с пакет гранули. Само гранулите около 9 лв. Но аз намерих пакет ,подобен на този в Лидл,с който зареждам няколко пъти/като се стопят тези в кутията/ и струваше 5 лв.

# 545
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Моля те, пиши къде има резервни гранули!

# 546
  • Мнения: 46 520
Колко вода поглъщат тези гранули за ден? Много са ми съмнителни. Преди време пробвахме с това на Церезит, ама никаква работа не свърши.

# 547
  • Мнения: 510
Колко вода поглъщат тези гранули за ден? Много са ми съмнителни. Преди време пробвахме с това на Церезит, ама никаква работа не свърши.
Ние имаме два церезита. Събират паяжините в килера отлично (ако хвърля един памперс на детето ще събере повече влага в стаята) Peace

# 548
  • Мнения: 5 927
Колко вода поглъщат тези гранули за ден? Много са ми съмнителни. Преди време пробвахме с това на Церезит, ама никаква работа не свърши.

За цяла стая с висока влажност не върши работа,разбира се.Но аз говоря за гардероб.Затворено малко пространство.Чудесна работа ми върши.Не съм измервала колко вода изхвърлям-може би 50-100 мл. за 3-4 дни.

Моля те, пиши къде има резервни гранули!

На битака Laughing. Случайно видях,че един човек продава и като ми свършат го търся.

# 549
  • Мнения: 46 520
Да, и аз така мисля, за гардероб - да. Но се учудих, че стават за стая 12 квардата, може би просто нямат проблем с влагата.
Нашата спалня е 10 м2 (но оставяме вратата отворена) и за 1 седмица да направи 200-300 мл вода това с хапчетата. А влагоабсорбаторът всеки ден смуче по 1-1.200 л, седмично е около 8 литра  Crazy

# 550
  • Мнения: 47
Церезита го пратих в мазата за там е отличен.
След като си включих климатика влагата ми падна с 20% и ми спря конденза по стъклата-направо ми течеше на пода от балконската врата.
Обезвлажнителя ми DYD-E12A  работи в една стая която не се обитава. Събира вода но не върши чудеса дори и за малки помещения с висока влажност е нужно да работи над 12часа инак пак мухлясва тук там макар и по-слабо.

# 551
  • Мнения: 47
Модела DYD-E12A спира изцяло включително вентилатора но не става толкова често колкото съм си мислил. Всичко на всичко два пъти го видях за 3 месеца и то все когато е работил над-12 часа.
       Гадаенето приключи. Нашите китайски братя са много скромни в описанието.

# 552
  • Мнения: 3 946
Момичета, имате ли идея дали в Практикер все още се продават обезвлажнителите на Budget? Не ги виждам в онлайн магазина им. Някой да ги е срещал скоро?
Четох темата, но повечето линкове вече не са активни, може ли да препоръчате някой приличен обезвлажнител, не по-скъпо от 300-400 лв.

# 553
  • Варна
  • Мнения: 898
Ние купихе преди 2 месеца от Технополис марка TWE. По-мощният, че имаме по-голямо помещение. 400 лв. Може да се наглася исканата влажност и той се включва и изключва. Капацитета е 6 литра вода. Но не става да се спи в стаята като е включен.

# 554
  • Мнения: 3 946
След всичкото четене снощи, май и аз към тях съм се насочила... Само дето в сайта им вече не са налични, дано ги пуснат скоро пак.

Общи условия

Активация на акаунт