Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 807
  • 764
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 485
Според мен ще трябва да местите уреда във всяка една стая. Едва ли ще успее да смогне в трите стаи едновременно. И щом е наистина направо мокро - ще отнеме доста време, а и така или иначе сигурно ще е нужно да се ползва постоянно.
Мисля, че на самия абсорбатор пише, че не трябва да се ползва при отворен прозорец.

# 646
  • Мнения: 9
http://grabo.bg/bez-vlaga-06df5d
Нашият уред е точно като този от снимката. Някога обаче струваше към 70лв преди около 5 години.
От опит грешка му хванах цаката. Този уред само и единствено лови водни пари, лепнали се обаче по стъкла и стени вече са неуловими за него. Първите пъти като го пусках направо откачах от количеството на водата която събираше. В момента в който се лепне конденз по прозорците и по стените срещу съответната стена или прозорец за около 10-тина минути включвам духалката за да се изпари събраната вода и да може уреда да я хване. Ефект усетих след третия месец, защото от години влага стените трудно съхнат зимно време. Ние се отопляваме на газ и вече 4 години нямам мухал. По стъклата се хваща конденз, но мухълът спря. Вашите са по мощни от моя, но и аз го ползвам само в спалнята. Включвам го когато спреме да държиме отворен постоянно прозореца и го изключвам на пролет или когато няма да съм в къщи повече от денонощие. Зимно време суша дрехите си само на сушка в спалнята защото навън се умирисват на пушилка от парното на комшиите. А мухала третирайте със силен разтвор на обикновена сода бикар бонат - 1 пакет на 1,5л вода. Нито мирише, нито е отровно. Е няма да белне сената като савото, но след месец употреба умира причинителя на мухъла и дори да се овлажни стената той не избива.

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 17:56 от Марияна Жикова

# 647
  • Мнения: 25
Здравейте , прочетох почти всичко в темата ттй като и при нас има проблем с влагат . Става въпрос за една вила до морето в която има влага . Има силна миризма но все пак цяла зима не е отваряно нищо . Но пък петна по стените няма. Само под дивана има две петна мухал. Та понеже сме с две малки деца за лятото ще сме там и зсд реших да взема обезвлажнител. Доста четох и сега съм се спряла на този модел http://vimax.bg/vlagouloviteli/vlagoulovitel-inventor-de-mddf-16-eva.html искам ако може да ми кажете мнение . Помещението ни е около 30кв. Благодаря

# 648
  • Мнения: 19
Здравейте , прочетох почти всичко в темата ттй като и при нас има проблем с влагат . Става въпрос за една вила до морето в която има влага . Има силна миризма но все пак цяла зима не е отваряно нищо . Но пък петна по стените няма. Само под дивана има две петна мухал. Та понеже сме с две малки деца за лятото ще сме там и зсд реших да взема обезвлажнител. Доста четох и сега съм се спряла на този модел http://vimax.bg/vlagouloviteli/vlagoulovitel-inventor-de-mddf-16-eva.html искам ако може да ми кажете мнение . Помещението ни е около 30кв. Благодаря

Изглежда добре, ако не те притеснява шум от 50 дб и консумация от 450 вата. - ако все пак това за теб е важно, потърси нещо по-малко за 30 кв. по-тихо и по-икономично. При 6 часа работа ще ти прави около 20 лв. на месец за ток, ако намериш нещо по-икономично поне 2 пъти за година ще спестиш 100-120 лв., което пак е от значение

# 649
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте!
Имаме проблем с влагата, особено в детската стая, така че на дневен ред явно стои покупката на влагоуловител. Някакви мнения за този или препоръки за друг?
Предварително благодаря Hug!

# 650
  • Мнения: 2 760
Здравейте!
Имаме проблем с влагата, особено в детската стая, така че на дневен ред явно стои покупката на влагоуловител. Някакви мнения за този или препоръки за друг?
Предварително благодаря Hug!

Не съм специалист, но този ми се струва прекалено голям - ясно е, че ще смуче като змей, но наистина ли ви трябва толкова мощен и скъп? 14 кг тежи, мислете и за това, че вероятно ще го мъкнете от стая в стая и през праговете ще трябва да го вдигате.
Нека някой по-компетентен се изкаже, аз лично мисля, че в едно влажно помещение след първите няколко дни на яко обезвлажняване, когато може да се наложи да изпразваш резервоара, ще ти върши работа някой по-малък и компактен.

# 651
  • Мнения: 46 577
mari_eta, колко е голяма стаята? Този наистина е за големи помещения, около 40 квадрата.

# 652
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стаята е около 20 кв. м. , но наистина има много влага - едната стена е северна, тухлен блок, но нямаме изолация - по цялата ѝ дължина горе тавана и стената, ъгълът между тях са мокри и мухлясват, сутрин дори капчици има Tired...отделно имам друга стая, още по-голяма, която ползвам за зимна градина и за сушене на пране през зимата и като полея цветята си е яка влага. Кг не ме притесняват - трима мъже имам да влачат  Mr. Green...

# 653
  • Мнения: 2
препоръчвам https://obezvlazhniteli.pazaruvaj.com/rohnson/r-9110-p312199933/ с този сме вкъщи и нямаме вече никави проблеми, преди това по прозорците се стичаше вода

# 654
  • Мнения: 49
А постоянно ли трябва да стой включен, или на някакви интервали се включва?

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
А постоянно ли трябва да стой включен, или на някакви интервали се включва?

Такива  имам два. На морето влагата е нон-стоп. Държа ги постоянно включени. Когато достигнат програмираната от мен влажност изключват сами. Когато влажността се вдигне се включват сами отново.

# 656
  • Мнения: 49
А имате ли впечатления от обезвлажнителите наСанг

# 657
  • Мнения: 270
Привет, момичета. И аз съм в чуденка какъв абсорбатор да взема. Попаднах на статия за топ 4 най-продавани за 2017 и този беше един от тях - https://www.emag.bg/vlagoabsorbator-heinner-10l-24ch-rezervoar-3 … -10/pd/D2JB1DBBM/
Това, което ме привлече, е че има и йонизация, което знам, че е особено важно за помещения, в които работят и компютри и подобна техника. Ако сред вас има някой, който го е ползвал, чувал мнения за него или поне може да прецени характеристиките, ще съм благодарна да сподели мнение Simple Smile
Стаята е около 20 квадрата.

# 658
  • Мнения: X
Хубав влагоабсорбатор, но аз не бих купила вече нищо от Емаг. Потърси го на друго място.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 1 956
Хубав влагоабсорбатор, но аз не бих купила вече нищо от Емаг. Потърси го на друго място.
Точно от емаг си купих влагоабсорбатор ,който работи 2 години без проблем.https://www.emag.bg/vlagoulovitel-einhell-lef-10-m-2369111/pd/DDP1X2BBM/

Общи условия

Активация на акаунт