Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 139 044
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 510
Купихме влагоабсорбатор  и работи денонощно в момента. Майсторите казаха, че дори за едно денонощие има чувствителна разлика. Източило е около 3 литра вода. Лошото е, че през нощта няма кой да изхвърли водата и като се напълни легенчето, автоматично спира. Но дори и така си е супер. Стискам си палци да се нормализира положението преди монтажа на кухнята.

Нашият има извод за маркуч /този/. Проверете вашия модел, може да се окаже, че също има. Ако да - купувате един маркуч, колкото метра е необходим и сте приключили с въпроса  Peace

# 631
  • Мнения: 47
Всяка вечер вадя по 1-2 литра и температурата се вдига с 2-3 градуса до като работи.

# 632
  • Мнения: 21
Това чудо е на промоция и в Техномаркет. Взехме го. Хубаво прозорците са без вода, обаче ако свикнем с бученето ще се спи ooooh! а и като се роди бебето се надявам да не се буди като нас от уреда. Отделно стаята не е голяма, на къде ще го сложим да духа  ooooh! няма идеално щастие  Laughing
Така и не се научих да спя на бученето. Работи цял ден, само за спането го спираме. Има конденз, но не тече като преди (тогава направо реки влизаха в стената), минавам сутрин с кърпа и това е.

shinebox, пускайте машината + парно, ако има.

Ще се пробваме да свикнем, основно защото вечер влажността се вдига до 75-80%, а за бебе не знам до колко това е добре  Rolling Eyes

Didi,и ние сме с бебе и имаме проблем с влажността в спалнята. Селутрин се вдига до 70%. Съветвам ви ако няма на самия влагоуловител измерител, който показва влагата,да си купите и да я следите редовно. Аз през деня първо отварям прозорците за поне час, после пускам машината за 3-4 часа, през нощта не я пускаме. Забелязах, че ако влажността е към 40-45 като легнем да спим, се вдига с до 10% на сутринта, като спалнята е малка, може би 20 кв. Така че моят съвет е вечер като лягате да спите да влажността да е максимум 45% и така няма да я включвате през нощта да можете да се наспивате и само бебчо да ви буди Simple Smile ние имаме накакъв на delonghi, който ни го донесоха употребяван от Англия, но върши работа. Сега съм се насочила към Rohnson за майка ми : изглежда лек и е мощен, защото там влагата е наистина много

# 633
  • Мнения: 846
И ние взехме Ронсън, доволна съм. Сутрин в спалнята влажността се вдига до 85-90%, без парно сме. В стаята е топло 19-20 градуса и отопление рядко включваме. За 2 часа сутрин сваля влажността до 45-50%.

# 634
  • Мнения: 683
Честно казано му свикнахме на шума Mr. Green а и след като работи няколко нощи забелязах, че вече е доста по-сухо и даже можем да прескочим вечер да го пускам. Отделно през деня го включвам, ако има изпрани дрехи, тъй като нямаме място за сушилня  ooooh! и се налага да простирам в стая. Изсушава ги много бързо и не овлажнява стаята. А за спалнята забелязах и друго. С вертикални щори сме и ако не са плътно затворени, а открехнати също по-малко се овлажнява прозореца. Ронсъна си има влагомер, отделно имаме часовник с влагомер и показват еднакво +/- някой процент. Последните вечери го пущам, ако по някое време стана до тоалетна и видя, че прозорците са започнали да се потят. Доволна съм от утеда  Peace

# 635
  • Мнения: 14
Аз си взех новия влагоабсорбатор на Церезит,
Влагоабсорбатор Ceresit Aero 360

Уж новата му форма била много по-ефикасна. Ще го местя от стая в стая да видя къде действа най-ефективно. Поне цената му е много добра. Все пак съм длъжна да пробвам преди да похарчим няколко стотин лева за електрически.

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 16:42 от Lovedust

# 636
  • Мнения: 15 125
Преди да похарча 250 лева за електрически влагоуловител, похарчих поне 100 за всякакви друго, включително и церзит. Ами определено си яха пари на вятъра, да не говорим, че ми мухляса стена заради влагата. Доста повече загубих от това, че не навреме си купих нужния уред.

# 637
  • Мнения: 510
Преди да похарча 250 лева за електрически влагоуловител, похарчих поне 100 за всякакви друго, включително и церзит. Ами определено си яха пари на вятъра, да не говорим, че ми мухляса стена заради влагата. Доста повече загубих от това, че не навреме си купих нужния уред.

 Peace Peace Peace
Абсолютно! И аз със същия горчив опит ще препоръчам да не си губите времето с разни церезити. Няма абсолютно никакъв ефект в помещения с висока влажност и освен загубените пари по това перо, после се наложи спешен втори ремонт върху новоремонтираната ни спалня + възпаление на хроничния ми бронхит , съпътствано от мухъл дори върху мебелите и под матрака на детето.

# 638
  • Мнения: 14
Аз си взех новия влагоабсорбатор на Церезит,
Влагоабсорбатор Ceresit Aero 360
Да ви кажа от 3 дена вече го имам този новия влагоабсорбатор и започна да събира вода. Разбира се, че няма да ми изсуши прозорците от конденза, аз не съм и очаквала, но пък поне работи Simple Smile

# 639
  • Мнения: 46 665
Ние имахме подобен. Според мен никаква работа не върши. Електрическите смучат литри, това не мога да разбера наистина ли намалява влагата или просто хапчето се втечнява в един момент. Не повлия по никакъв начин на проблема в стаята...

# 640
  • Мнения: 15 125
Ние имахме подобен. Според мен никаква работа не върши. Електрическите смучат литри, това не мога да разбера наистина ли намалява влагата или просто хапчето се втечнява в един момент. Не повлия по никакъв начин на проблема в стаята...
Аз установих, че е това болднатото.

# 641
  • Мнения: 2 760
Да, и максималното количество вода, което съм успявала да излея от една такава джаджа, е не повече от 500 мл, дори май бяха по-малко.
Хапчето според мен е с някаква сол вътре, която поема влагата и се втечнява. Преди години наесен бяхме оставили голяма торба със сол, малко пробита в единия край, в една тенджера в ресторанта на морето, където работех, и на другата пролет я намерихме на солен сироп с плуваща из него празна опаковка.

# 642
  • Мнения: 47
И аз пробвах таблетките-гола вода са! Сега суши в мазата събира по стотина милилитра седмично а ел. машината по 1, 2 литра на вечер. Солената таблетка става само за жилища с влага под 60 70%.

# 643
  • Мнения: 3 552
http://www.amazon.co.uk/Compact-Portable-Dehumidifier-Moisture-K … moisture+absorber 

тези малки машинки намерих,  контейнер 500мл Simple Smile

  обаче мощност, захранване, децибели, цена доставка - въпроси за проучване
Имаме този обезвлажнител, купен от Амазон за 20паунда. Ползваме го от началото на сезона. Капацитетът му е 250мл за денонощие, 500 мл е просто вместимостта на контейнера, в който се събира водата. Работи много тихичко, може да се спи, когато е включен. Това, което е добре да се купи към него е влагомер, понякога, когато го оставим да работи нон стоп, мисля, че въздуха се пресушава. Подходящ е за малки помещения - ние го ползваме в спалнята, там имаме най-много влага.

и аз го поръчах, като дойде ще го тествам и ще да, отзиви

Влизам да дам отзив:
пари хвърлени на вятъра, за 1 седмица непрекъсната работа събра едва около 100мл. вода. Поставих го в кухнята с/у прозореца, а там ми е най-голямата влага и сутрин прозорците са течащи реки. Предполагам, че уреда е по-скоро за някой малък гардероб или ракла, или знам ли нещо съвсем малко. Кухнята не ми е голяма, но уреда е не функционален според мен.

# 644
  • Мнения: 9
Здравейте, колеги!
Наскоро се преместихме в ново тухлено жилище (старо, но преправено напълно с изолация отвън и гипскартон отвътре, без вата. Зад гипскартона има 5 см. празно разстояние от мазилката на стената).
Та ми обясняваха, че са го правели есента  и вътре била натрупана доста влага и трябвало да се махне с ел. абсорбатори.
Та ние почнахме да обзавеждаме жилището, понеже беше голо до дупка. Имаше влага и мухъл преди да се нанесем. Аз я изчистих със Savo и почнахме да обзавеждаме. Обзаведахме всичко и след около 7-10 дни изби пак мухъл и то почти навсякъде, зад всеки уред, кухня, гардероб, пералня... Та напръсках със Savo отново и извиках фирма за диагностика на влага. Оказа се, че зад сградата, където мястото е много трудно достъпно, понеже е във вътрешен двор на изоставена и запечатана къща липсва улук за дъжда отзад на къщата. И от там като вали се стича вода в стените явно. Също и между стереопора има процепи точно на ъглите на къщата, понеже тя е залепена за другите къщи в 3 различни двора и там трябва да се запуши, абе ужасия...
Та да ви попитам, какво ще ме посъветвате да направя, за да изчистя тази ужасна влага и мугъл у дома?
Намирам се в къща на 2 етажа с отделни входове. 1-ят етаж е моят.  Да сметнем, че ще поправим неуредиците навън, но вътре как и за колко време да махна тази влага? Стените ми са 70 см и пробихме дупка за абсорбатор за кухня и вътре беше мокра пръстта.
Сега купих 1 влагоуловител към 200w, дърпа до 10л/24 часа
Ето снимка: http://imgur.com/J1Dh4tD
Аз имам малки 3 помещение, 10, 12,15 кв.м. Та с енго, дали ще мога да изсмуча влагата вътре от стените? И също така мога ли да го държа вклюен на отворен прозорец?
Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите и дадете съвете!
Поздрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт