Взимате ли употребявани дрехи за децата,за вас?

  • 4 381
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 430

В много случаи втора ръка дрешките са за предпочитане пред китайските боклуци

Подкрепям  напълно Peace

# 76
  • Мнения: 2 784
Нещо ми прави впечатление в тая тема, ама не се обиждайте...  bouquet
Доста мами казват, че само от близки познати взимат и носят само в къщи, но техните дрешки били много запазени и те нямали нищо против да дават. Значи, като е за моето- чуждото е дрипа, а като е за чуждото- моето е много запазено...
Направи ми впечатление просто. Mr. Green

# 77
  • Мнения: 6 243
Уф, аз докато се наканя да се разпиша, и от тоя контекст излиза че съм някаква дрипла.

Ми вземам носени дрехи за децата. От приятелки, колеги, който ми предложи - вземам, защото омаляват бързо и не виждам защо да не се износят. Практично ми се струва. А като имам муза и време, пазарувам и от втората употреба. За мене съм намирала такива попадения, дето в БГ няма от къде да ги купя, а откак забременях втори път, не съм имала пътуване до чужбините... За децата пък има страхотни дрехи на ГАП, например, Н&М, такива едни хубави неща за по 5 лв. Носят, късат, хвърлям...Чиста работа. Ирина има една нова "маркова" жилетка на С Оливер, дето е купувана от Витошка и е подарък - ами идиотско е за мен да се дават такива пари за жилетка на бебе на 6 м. Същата на "килата" в Казанлък ще струва 3 лв.

Каквото омалее, изпирам, сортирам по размери - и направление към други приятелски хлапета. Никой не се е оплакал. Въртим си ги дрехите като "стой та гледай".

# 78
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
От магазин втора употреба не съм купувала нито за мен, нито за Ива нещо. Просто нищо не ми е харесвало, пък и знам ли...Иначе кумата ми е давала дрешки от нейното момиченце и са ми идвали много добре, зълва ми също ми е давала някои неща, но по-малко. Сега кумата ми е бременна с второ и в един момент се оказа, че всичките си дрешки е изпораздала насам-натам. Аз също съм давала на мои приятелки.

# 79
  • Мнения: 3 562
Да, определено взимам носени дрешки за Ради  Laughing

Разликата между Ради и моята племенница е 1 годинка, каквото оснате от нея идва при нас  bowuu

Каквото остане от нас отива при племенника  Wink

# 80
  • Мнения: 3 164
Да, взимам от сестрата на мъжа ми и от една приятелка, и аз раздавам .

# 81
  • Мнения: 1 858
Втората опция .От магазини за втора употреба не пазарувам! Взимам дрешки само ако са много запазени иначе не, тези дрешки ги носи у дома колкото и да са хубави.

# 82
  • Мнения: 1 999
Не съм взимала досега използвани дрешки за София, всички са и новички. Да не говорим, че в магазин за втора употреба изобщо не влизам. Naughty

# 83
  • Мнения: 498
повечето дрехи на дъщеря ми са от братовчедите и от САЩ и от мойта племенница(пак нейна братовчетка)
позволих си да купя 1-2 нови работи по 10-12 лв-български и турски и искам да кажа че са невероятни боклуци- след 1-то изпиране изглеждаха по-зле от ползваните, които имам и честно казано бих си купувала и от форума и от вторите-просто засега имам много, като се има предвид колко бързо растат децата в началото е безсмислено да се дават много пари

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Ами и аз съм изумена от "В магазини втора употреба дори не влизам!". Какво ме интересува кой ги е носил въпросните дрехи или в какъв вид са пристигнали?! Важното е, че в момента изглеждат добре и ми харесват. Както каза Хапка- купувам, късат се, хвърлям, чиста работа. Макар че е трудно да скъса дреха от 5-6 обличания, де. Grinning
Нямам никакви скрупули по този въпрос- дали е чисто ново, от приятелско дете или от втора употреба- всичко се използва от нас. Имам много дрешки от момченцето си, много приятелки ми дават, а от килата пазарувам с истински хъс Mr. Green
И само един въпрос към " гнусливите"- като купите чисто нова дрешка, не я ли изпирате първо, преди да я облечете на детето?! По тази логика не разбирам гнусливостта от дрехите втора ръка... Peace

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
За баткото никой нищо ползвано не ми е давал, но за бебка още като бях бременна ме затрупаха, но хич не се оплаквам, де Laughing Приятелка от САЩ ми изпрати страхотни дрешки от дъщеричката си, която е само с няколко месеца по-голяма и са като нови. Отделно друга приятелка ми даде много дрешки от бебето си. Сега пък започнаха да ми носят по-големи дрешки (за 1-2 годинки), които сортирах и което ми харесва запазих, поне за игра има доста и няма да се шашкам, ако цапа и къса Wink Досега почти не съм й купувала нищо, защото имаше страхотни подарени, но вече не й стават повечето и ще купувам. Не знаех колко голямо облекчение е да ти подаряват дрехи за децата, аз ги отделям също за близки и роднини с удоволствие Hug

# 86
  • Мнения: 3 760
Вземам и давам с удоволствие. Това са просто дрехи, не четка за зъби. Носените неща са си доказали и качество и удобство. Моя приятелка ми даде маса дрешки за бебчето. Страхотна работа ми вършат. Бях накупила разни неща, които така си и стоят-просто са непрактични.

# 87
  • Мнения: 139
Взимам и давам дрешки за децата.Бебчетата растат толкова бързо,че след 4-5 обличания на дрешка тя вече им е умаляла.Не веждам нищо лошо в това да вземеш или да дадеш дрешка, освен това вече си разменяме  дрънкалки и играчки.

# 88
  • Мнения: 11 607
Взимам и давам дрешки за децата.Бебчетата растат толкова бързо,че след 4-5 обличания на дрешка тя вече им е умаляла.Не веждам нищо лошо в това да вземеш или да дадеш дрешка, освен това вече си разменяме  дрънкалки и играчки.

Това за играчките ми хареса - струва си д асе замисли човек. А и те най-бързо омръзват на децата!

# 89
  • Мнения: 2 596
Да, вземам.

Общи условия

Активация на акаунт