Здравословно хранене за децата - 8

  • 41 342
  • 460
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 743
Валери, според мен, ако с основното не яде хляб, не мисля, че са му много въглехидратите. Диди закусва у дома овесени ядки и плод, на градината яде плод, на обяд имат често въглехидрати от рода на макарони, ориз, картофи, следобед имат нещо пълнозърнесто от рода на мъфин или пък от малките кисели млекца, вкъщи яде пак плод и после вечеря.
Доколкото съм чела имат големи енергийни нужди между 4 и 8 години, а и те не се спират Flutter Можеш евентуално да пробваш сутрин да даваш само плодове, ако много се притесняваш да видиш дали ще бъде гладен преди закуската в училище, но според мен няма за какво да се тревожиш Peace

# 61
  • Мнения: 5 940
Галче, аз започнах да се тревожа като видях на тържеството колко пълни деца има, а те са съвсем малки още. Даже май започнах да се вманиачавам на тази тема, защото само му изчислявам какво е ял Embarassed
давам закуската вкъщи с надеждата да не яде другата, ама той да не се цепи от колектива Laughing добре, че поне плодовете винаги ги яде, което май не е социално занимание. Доколкото разбрах в единия ден им дават и плод, и зеленчук.

# 62
  • Мнения: 2 809
Бенджи, Валери - благодаря Ви  Hug

# 63
  • Мнения: 3 065
валери, аз гледам да има прилично количество белтъчини, а въглехидрати колкото и да ядат все е добре
но пълноценни въглехидрати, не рафинирани
трябва да проследиш безплатната закуска и при първо провинение по наредбите (айде, пак почнах ...) да сигнализираш
в нашето училище е само плодове по настояване на училищното настоятелство

и като сигнализираш - какво?  Tired Някой нещо да е постигнал? Пак си бухат саламите, тестеняците и вафлоподобните, престанах да чета менюто просто, само салам дебна като има да му дам заксука вкъщи преди да го заведем, че не го яде, поне да не е гладен до обяд... А ако и през другите сутрини дам от вкъщи закуска, там си яде и градинската, а после пропуска манджите на обяд, та спестявам си разправията от домашна закуска, с изключение на "саламените" дни. Но давам винаги напитка 9чай с мед и лимон или мляко с какао и мед + нещо дребно понякога - геврече "тарали, сурови ядки или шоколад)

# 64
  • Мнения: 21 332
Мляко от коноп, добавка към салата, сос, пастет, супа, сладък крем, в нещо солено - блат за пица, крекер, соленки, в блат за торта, в сладки, бонбони, зърнена закуска...

бонбони
крем
и още един
мляко
и още едно предложение за мляко

Коноп съм слагала в хумуса с варен нахут вместо тахан.

А тук съм писала за един пастет с коноп и варена киноа
Много полезно !  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 455
 Ето една статия за киноата, която, поне мен, ме накара да видя и друга гледна точка http://regal.bg/show.php?storyid=1986621
 Вери, предай нататък  Laughing

# 66
  • Мнения: 5 713
Мисля, че са прави, но само донякъде в статията.
По-скоро бих разгледала въпроса в насока, че някаква евтина храна за Южна Америка, примерно, я нарочват за супер храна, лепват и екзотика и и надуват цената.
Сега набързо се сещам и за маката.

Тук в Канада се опитват да отглеждат киноа, но е по-дребничка и тъмна. Никога не съм я смятала за заместител на месото. Нямам заместители на нищо.

 Темата е обширна. И не ми харесва, че се акцентира върху това, че веганите са виновни....

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 05:11 от Вери

# 67
  • София
  • Мнения: 455
 За мен няма зачение вегани или всеядни, но наистина хората създават такива диспропорции. Статията е за чията, но не е само тя. Цялата тази екзотика, която нахлу в последно време, от която и аз се възползвам, признавам си. Иска ми се да вярвам, че го правим в незнанието си.

# 68
  • Мнения: 5 713
За киноата е, чиата ще я разгледат следващия път.  Laughing (шегувам се)
Иначе съм предала. Wink

# 69
  • Мнения: 2 285
Уж е така, ама по-скоро не е.  Stop В крайна сметка износът на киноа и повишеното и' търсене спомага за развитието на местната икономика и им осигурява едни доходи, които без "истерията на Запада" нямаше да ги има. И в България открай време е имало такива култури, които са били само за износ - спомнете си за разкошните ни череши, домати, ябълки ... Имало е и култури като аспержите, които без да са местни, са се произвеждали у нас за износ - пак заради търсенето. Wink

А връзката с веганите е наистина доста неуместна. Аз също купувам киноа - главно защото обичам разнообразното хранене и не обичам да повтарям едни и същи манджи до припадък.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 214
В Метро продават ДЕХИДРАТОР С ТЕРМОСТАТ  от 35 до 70 градуса Марката е  Optimum, цената само в този петък е 60 лв, а без намалението е 84 лв.

С 5 тавички е. Таймер не виждам. Пластмасата на тавичките  предполагам, че е читава, но на корпуса силно ме съмнява. Трябва да се види как излиза въздуха от корпуса и дали обгазява продуктите. Макар че на 40 градуса  може би е безопасно за отделяне на токсични вещества, ако някой реши да ги пече Simple Smile на 70, вече ще стане кофти.

Дехидраторът е ценен с термосатта , да не се чудите защо така съм натъртила, последните години продаваха един също евтин модел, но БЕЗ термостат и с неизвестна температура.

Имаме сушени биодинамични праскови от РОдовото имение и трябва катинар да им слагам, толкова са ароматни и вкусни, със съхранен летен вкус !

Това лято суших домати във фурната и  отне толкова много време за обръщане на резенчетата и електрическа енергия , че няма да повторя с фурна отново.

Последна редакция: вт, 22 яну 2013, 09:52 от ЗаСлон

# 71
  • Мнения: 3 743

А връзката с веганите е наистина доста неуместна. Аз също купувам киноа - главно защото обичам разнообразното хранене и не обичам да повтарям едни и същи манджи до припадък.

И аз така мисля Peace

И с Вери съм съгласна, ако не е киноа, чия ще е или пък нещо друго Tired

# 72
  • Мнения: 2 285
Галче, правих ги аз бургерите с цвеклото. Във фурната. Мерси за рецептата !!!
Добавих и варено жито към сместа. Харесаха ги вкъщи. Само че другият път направо двойна доза ще правя, че това количество не знам за кого по-напред.  Laughing

# 73
  • Мнения: 289
В Метро продават ДЕХИДРАТОР С ТЕРМОСТАТ  от 35 до 70 градуса Марката е  Optimum, цената само в този петък е 60 лв, а без намалението е 84 лв...
Задължително трябва да се провери пластмасата. Преди беше PS (абсолютно забранена за хранителни цели). Едва ли сега ще е променена, но все пак... кой знае.

# 74
  • Мнения: 3 743
Галче, правих ги аз бургерите с цвеклото. Във фурната. Мерси за рецептата !!!
Добавих и варено жито към сместа. Харесаха ги вкъщи. Само че другият път направо двойна доза ще правя, че това количество не знам за кого по-напред.  Laughing

 Hug А колко време ги пече?

Общи условия

Активация на акаунт