Здравословно хранене за децата - 8

  • 41 314
  • 460
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 743
От мен предложение за чия закуска: http://www.edibleperspective.com/home/2011/4/22/things-that-make-you-go-mmmm.html

ЗаСлон, става ли за директна консумация от фризера?

# 46
  • Мнения: 4 370
И всичко това в какво се накисва?
Във вода. Само че не всичко, а само това, което има нужда. Семената нали знаеш - набъбват, а пък чията става гелообразна. Другите работи - преди объркване на всичко.

Направих го това чудо , да споделя отзиви  Laughing

Малкото изяде цялата паница, големия ми син само малко близна и се отврати, на мен също не ми допадна особено. Не знам дали ще направя пак. Чиата в накисната форма не ми харесва. А самия белен коноп много ми допадна. Сега ако може някой да ми даде идеи как да доизползвам останалия пакет коноп?

# 47
  • Мнения: 3 743
И моята щерка напоследък предпочита суха храна. Яхнии и разни кашообразни ги гледа с подозрение винаги.

За конопа, на всичко може да се сложи и на супи и на ядене съм поръсвала, даже и в домашен хляб и в пенкейкс съм слагала Peace

# 48
  • Мнения: 5 713
Мляко от коноп, добавка към салата, сос, пастет, супа, сладък крем, в нещо солено - блат за пица, крекер, соленки, в блат за торта, в сладки, бонбони, зърнена закуска...

бонбони
крем
и още един
мляко
и още едно предложение за мляко

Коноп съм слагала в хумуса с варен нахут вместо тахан.

А тук съм писала за един пастет с коноп и варена киноа

# 49
  • Мнения: 4 370
Благодаря за идеите за конопа!

Вери подобни бонбони направих за Коледа, само че без чиа. Изобщо не се сетих че и това мога да добавя.
Хареса ми идеята да ги овалям в коноп. Овалвала съм в орехи, но в конопа е интересна идея.  Peace

В салати също ще добавя, чиата така я харесвам много и конопа ще ми допадне по този начин.
 Hug

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 5 203
....Искам да се похваля, че най-после и ние си направихме сладолед и сме пленени. Днес накиснахме петорна доза кашу и ще го правим с рожков. Вчера беше с кората от био портокал и сока от 3 обикновени портокала. Кокосовото масло - от евтиното, от Хит. Нататък ще е нерафинирано.
Толкова е лесно, такава забава, днес децата закусваха:

 СЛАДОЛЕД
Рецептата:
сладко - мед
плътност - накиснато сурово кашу
топящ се вкус - кокосово масло
аромат и вкус - портокал

Всичко на око, според наличностите и според джоба. Мели се в някаква машина (моята е най-тъпата на света, не мели, отне й 20 минути...) Сипва се в някакви съдове - чаши, купа... и се охлажда или замръзва.
После може сутрин-обед-вечер - само сладолед!

Благодаря на всички неуморни споделящи, нека тази порода хора пребъде!

Галче, не може да се яде директно от фризера. Трябва да да се отпусне за известно време , затова първо изядохме порциите в чашките, а после са забавлявахме с количеството в купата Simple Smile
Всъщност не е и нужно да се съхранява във фризера, може да се яде като крем, кокосовото масло "държи" твърдо.

# 52
  • Мнения: 2 285
Не много отдавна една дама (май Галчето) беше пуснала линк за бургери от червено цвекло.
Ще съм много благодарна за този линк, защото явно не съм си го запаметила.  newsm51

# 53
  • Мнения: 3 743
ЗаСлон  bouquet Само да си заредя наличностите от кокосово олио и веднага ще пробваме. Предполагам, че може кашуто да се замени с орехи   Thinking При успех, ще се отчета  chef

Бургерите от червено цвекло: http://www.theppk.com/2012/02/quarter-pounder-beet-burger/

И докато сме на същата тема и едни розови бисквитки, които се оцениха по достойнство по празниците: http://weelicious.com/2010/08/16/sweet-beet-cookies/

Ето тук други изпробвани от мен и одобрени от щерката рецепти: http://pinterest.com/gdtod/approved/

# 54
  • София
  • Мнения: 4 578
Записвам се, за да следя за идеи.

След тръгването на ясла - и 2-мата много си промениха вкусовете.
Малкият вече и той почна да се цупи на закуските - правя зърнени (амарант, елда, овес и т.н.) с масло и сирене и мн. добре ги приемаше. Но почна и той да посяга към филиите...

# 55
  • Мнения: 5 940
Имам въпрос около храненето в предучилищна и начална училищна възраст.
Големият ми син, докато тръгна на предучилищна в училище винаги е закусвал някаква зърнена закуска - елда, овесени ядки, просо с пресни или сушени плодове и ядки или със сирене.  сега продължава да закусва същото, но буквално след час -час и половина там им раздават безплатната закуска, която е нещо тестено от типа на кифлите и той я яде и тази. Според вас стават ли му много въглехидратите? Ако спра да давам домашната закуска, да давам ли пълнозърнеста следобяд? Хляб да предлагам ли въобще през деня?
Заради брат му напоследък правя домашни содени питки с овесени ядки и  пълнозърнесто брашно. Знаете ли колко е дневната нужда от въглехидрати при пет-шест годишно дете?
Сутрин като го водим, мирише на баничарница, децата са въоръжени и с баници, които родителите купуват от близкото магазинче....Явно такъв тип закуска се счита не само за нормална, но и необходима. Освен това синът ми ме информира, че някои деца вместо вода, пият кола. Децата са на пет-шест години ooooh!
п.п сега видях, че и в по-ранна възраст е трудно да се контролира храненето....

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 07:16 от valerie

# 56
  • София
  • Мнения: 5 203
валери, аз гледам да има прилично количество белтъчини, а въглехидрати колкото и да ядат все е добре
но пълноценни въглехидрати, не рафинирани
трябва да проследиш безплатната закуска и при първо провинение по наредбите (айде, пак почнах ...) да сигнализираш
в нашето училище е само плодове по настояване на училищното настоятелство

# 57
  • Мнения: 2 805
Момичета, дайте препоръка какава марка тахан да купя?  Hug

Валери, как ги правиш содените питки с овесени ядки, може ли рецептата  Peace?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Аз предпочитам на "Тръндеви".

# 59
  • Мнения: 5 940
ЗаСлон, благодаря. В наредбата отбелязано ли е, че само от пълнозърнесто брашно трябва да са закуските?
содената питка я правя само с бъркане - в един дълбок съд изсипвам две трети кофичка кисело мляко с една чаена лъжичка сода, добавям още толкова вода, колкото млякото, съвсем малко сол,две-три лъжици зехтин, може и масло, ако предпочитате. После слагам една-две чаши фини овесени ядки или по-малко, в зависимост от това какво ни се хапва повече и останалото пълнозърнесто брашно. Понякога съм слагала и царевично. Ако обичате, може да сложите маслини или риган, по ваш вкус. Бъркам с лъжица, докато поемат водата и млякото. Вадя от съда и ако се нуждае малко меся, за да го оформя като питка. Слагам на хартия за печене. Става, предполагам, и само с вода. Точни количества не мога да ви кажа, защото я правя на око.

Общи условия

Активация на акаунт