Здравословно хранене за децата - 8

  • 41 315
  • 460
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
И всичко това в какво се накисва?
Във вода. Само че не всичко, а само това, което има нужда. Семената нали знаеш - набъбват, а пък чията става гелообразна. Другите работи - преди объркване на всичко.

# 31
  • Мнения: 4 370
Благодаря! Ще опитам!
Чиата само на семена сме я консумирали, не знаех че става гелообразна след накисване.  Grinning

# 32
  • Мнения: 5 713
Става, разбира се. Simple Smile
Аз лично съм писала много пъти за това тук в темата. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 285
Ани, може да погледнеш и тук - има доста полезна информация и още рецепти с чиа.

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 20:58 от Гарга шарена

# 34
# 35
  • Мнения: 289
Ууууу, рецепти с чия да искате.
Аз дори тази година си засях няколко семенца. Поникнаха, че дори станаха и по метър и отгоре. И се оказаха много красиви с много, малки сини цветчета. За жалост, явно закъснях със сеенето и преди няколко дена студът ги секна, та не можахме да стигнем до семенца. Виж, за конопа, мъжът ми е твърде против, щото щели да ме вкарат в затвора. Яд ме е, амааааа.... много. Толкова ценен не само като храна, а забранен.  Close
Извинявам се за отклонението!  bouquet

# 36
  • Мнения: 5 713
За конопа - има няколко вида. Проверете закона за района, където искате да го отглеждате.
Мъжът ти по принцип е прав за затвора, но зависи кой коноп ще се сее и дали изобщо е забранено отглеждането му. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 289
На теория си права, Вери. Но на практика - за съжаление не.
В Сливенско преди време бяха арестували баба от балканските села по сигнал на комшия, че е гледала коноп. Май я бяха вкарали в ареста, не помня точно.
А тук в Италия, дори има асоциация за био коноп, но е факт, че въпреки допълнителните документи, които изпратих на митницата на летището в Милано, обясняващи, че има различни видове коноп и този,, който съм поръчала от ихерб е с ниско количество психотропни вещества и дори семената са белени и не могат да се засяват, от август ми е застопорена поръчката ми заедно с пакет (че да не бяха и два) чия. Не им пука на властите и това е. За тях разлика няма. По-лесно е.

# 38
  • Мнения: 5 713
Много странно и жалко.
С cannabis sativa не би трябвало да има проблеми.
За бабата бях чела...Simple Smile

Канада е голям производител на коноп и лен.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 17:12 от Вери

# 39
  • София
  • Мнения: 5 203
Спам (на някои потребители не им е присърце какво в действителност ядат, а какво знаят, че ядат. иначе не разбирам защо не им е интересна темата):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625184.msg23794160#msg23794160

# 40
  • Мнения: X
Каква хубава тема имало!
Определено са ми нужни идеи как да разнообразя менюто на хлапето, че май все едни и същи неща въртя (особено за закуска).
Чия никога не съм купувала. Даже не зная къде се продава. Ще погледна в магазина следващия път.
Конопени семена имам, но не съм във възторг от вкуса им и си седят забутани в хладилника. Утре ще добавя в кашата за закуска. Grinning
Май ще трябва да попрочета и старите теми...

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Ако децата не обичат овесените ядки, ето идея от мен - фоторецепта на домашните ми овесени бисквити - http://polinasofia.blogspot.com/2012/12/blog-post_19.html?spref=fb

  bouquet

# 42
  • Мнения: 395
Къде в София мога да намеря щанд на Дини? Искам да купя кекс.

# 43
  • София
  • Мнения: 455
 Не знам от кой квартал си. В центъра, на ъгъла на ул. Дунав и Дондуков има магазин за хранителни стоки, в който продават доста техни неща. Кекс предлагат със сигурност.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 203
Кексовете на ДиНи ги има със сигурност в Била, гледах ги съвсем скоро там. Но ти препоръчвам да отидеш в собствения им магазин на ул Хан Аспарух, между Витоша и Христо Белчев, там има много техни неща.

Искам да се похваля, че най-после и ние си направихме сладолед и сме пленени. Днес накиснахме петорна доза кашу и ще го правим с рожков. Вчера беше с кората от био портокал и сока от 3 обикновени портокала. Кокосовото масло - от евтиното, от Хит. Нататък ще е нерафинирано.
Толкова е лесно, такава забава, днес децата закусваха:

 СЛАДОЛЕД
Рецептата:
сладко - мед
плътност - накиснато сурово кашу
топящ се вкус - кокосово масло
аромат и вкус - портокал

Всичко на око, според наличностите и според джоба. Мели се в някаква машина (моята е най-тъпата на света, не мели, отне й 20 минути...) Сипва се в някакви съдове - чаши, купа... и се охлажда или замръзва.
После може сутрин-обед-вечер - само сладолед!

Благодаря на всички неуморни споделящи, нека тази порода хора пребъде!

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 10:03 от ЗаСлон

Общи условия

Активация на акаунт