Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 769
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
някой може ли да кажe как стои въпроса с еднократната помощ при раждане в Бургас   и къде може да се провери реда за цялата процедура.

# 46
  • Мнения: 25
някой може ли да кажe как стои въпроса с еднократната помощ при раждане в Бургас   и къде може да се провери реда за цялата процедура.
Веднага ти казвам,защото аз се занимавах миналия месец.Отиваш в Социалните,дават ти една декларация,детето трябва да е родено тук,да не е дадено за осиновяване,да е живородено и имаше още нещо,но то на самата декларация си пише.В общи линии трябва да я попълниш,към нея се прилага оригинала на Акта за раждане на детето,което ти връщат след изплащането на парите и някакви копия имаше,но и тях ги пише на декларацията!   bouquet

# 47
  • Мнения: 104
някой може ли да кажe как стои въпроса с еднократната помощ при раждане в Бургас   и къде може да се провери реда за цялата процедура.
Веднага ти казвам,защото аз се занимавах миналия месец.Отиваш в Социалните,дават ти една декларация,детето трябва да е родено тук,да не е дадено за осиновяване,да е живородено и имаше още нещо,но то на самата декларация си пише.В общи линии трябва да я попълниш,към нея се прилага оригинала на Акта за раждане на детето,което ти връщат след изплащането на парите и някакви копия имаше,но и тях ги пише на декларацията!   bouquet

За да се отпусне тази еднократна помощ трябва ли адреса на майката също да е в Бургас или е достатъчно само детето да е родено тук??

Питам защото аз живея в Бургас, но адресната ми регистрация не е тук Simple Smile  newsm78

# 48
  • Мнения: 104
Попаднах на училище за бременни Биберон.
Някоя от вас посещавала ли го е??
 newsm78

Аз съм го посещавала веднъж.Преди същинската лекция имаше две рекламни - на банка за стволови клетки и на бебешка козметика,после имаше среща с шефа на Дева Мария и развенчаване на лоши слухове около болницата  hahaha (което пак си беше с рекламна цел) и чак след това беше същинската част за кърменето ,която водеше Светлина Николова(акушерка от Девата )- тя беше доста полезна.
Отделно Светлина ни предложи да направим индивидуална лекция в едно кафенце ,понеже 2-3 двойки се интересувахме от тема, която вероятно няма да дочакаме. Разговора ни беше много ползотворен за мен.А Свтлина е страшно мила и много отдадена на работата си жена!

Много благодаря за отговора   bouquet
Ще се поинтересувам кога имат лекции и ще отида  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
някой може ли да кажe как стои въпроса с еднократната помощ при раждане в Бургас   и къде може да се провери реда за цялата процедура.
Веднага ти казвам,защото аз се занимавах миналия месец.Отиваш в Социалните,дават ти една декларация,детето трябва да е родено тук,да не е дадено за осиновяване,да е живородено и имаше още нещо,но то на самата декларация си пише.В общи линии трябва да я попълниш,към нея се прилага оригинала на Акта за раждане на детето,което ти връщат след изплащането на парите и някакви копия имаше,но и тях ги пише на декларацията!   bouquet

За да се отпусне тази еднократна помощ трябва ли адреса на майката също да е в Бургас или е достатъчно само детето да е родено тук??

Питам защото аз живея в Бургас, но адресната ми регистрация не е тук Simple Smile  newsm78


Мерси   bouquet

# 50
  • Мнения: 25
някой може ли да кажe как стои въпроса с еднократната помощ при раждане в Бургас   и къде може да се провери реда за цялата процедура.
Веднага ти казвам,защото аз се занимавах миналия месец.Отиваш в Социалните,дават ти една декларация,детето трябва да е родено тук,да не е дадено за осиновяване,да е живородено и имаше още нещо,но то на самата декларация си пише.В общи линии трябва да я попълниш,към нея се прилага оригинала на Акта за раждане на детето,което ти връщат след изплащането на парите и някакви копия имаше,но и тях ги пише на декларацията!   bouquet

За да се отпусне тази еднократна помощ трябва ли адреса на майката също да е в Бургас или е достатъчно само детето да е родено тук??

Питам защото аз живея в Бургас, но адресната ми регистрация не е тук Simple Smile  newsm78
Не,не трябва.Трябва да е на територията на страната само.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 7 203
Има някои общини, които дават пари за новородено, освен помощта от държавата. Провери дали там където се водиш няма такива допълнителни пари

# 52
  • Мнения: 47
kalina bubi  - искаш да кажеш, че ако родя бебка във Варна трябва да си подавам документите за еднократната помощ там. Така ли да разбирам?  newsm78

# 53
  • Мнения: 60
Има някои общини, които дават пари за новородено, освен помощта от държавата. Провери дали там където се водиш няма такива допълнителни пари
Също за майка-студентка редовно обучение - 2880лв. еднократна помощ. Някъде из темите беше коментирано, че важи за един от двамата родители - не било задължително да се отпуска на майката (надявам се да не подвеждам някой, не съм проверявала тази опция, т.к. на мен ми я отпуснаха, защото аз съм студентка)
Някъде из форума имаше тема за тази помощ..

# 54
  • Мнения: 47
oHa3u  - и аз четах темата. Тъй като ще кандидатствам за тази помощ за студентки, разбрах че стига бащата да е признал детето и да присъства в акта за раждане и той може да вземе тази помощ. Но се отпуска само на единия родител.Поне така пише

# 55
  • Мнения: 60
Но се отпуска само на единия родител.
Да, да, само на единия родител (и без това е единствената помощ за "бели", който може нека се възползва)
А от приятелка знам, че в Асен Златаров давали еднократна помощ от самия университет.. Но тази информация е актуална към началото на миналата година..
А относно това, кога си взех картата - не знам дали е било случайно или не, но помня, че ходих на 20-то число на месеца, след 14ч. - нямаше никой в банката. Наложи ми се да ходя още вднъж след няколко дни, за да ползвам услугите на банката - пак ходих след 14ч. - пак нямаше никой.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
лошото е че няма да мога да се възползвам от еднократна помощ за студентки Sad че не уча в момента, въпреки че мислех да записвам няма да е докато съм бременна Sad

Я кажете за тази другата еднократна помощ която говорите? Какви са условията да я вземе човек? На всички ли се отпуска?

# 57
  • Мнения: 0
Да всички майки получават такава еднократна помощ на стойност от 250 лв. Даже снощи по новините го даваха, че нямат намерение да ги вдигат нито детските....

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 8
лошото е че няма да мога да се възползвам от еднократна помощ за студентки Sad че не уча в момента, въпреки че мислех да записвам няма да е докато съм бременна Sad

Я кажете за тази другата еднократна помощ която говорите? Какви са условията да я вземе човек? На всички ли се отпуска?
отпуска се на майката и сумата зависи от това дали детето е първо или второ и т.н. родено от майката.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 8
Да всички майки получават такава еднократна помощ на стойност от 250 лв. Даже снощи по новините го даваха, че нямат намерение да ги вдигат нито детските....
за второ дете сумата е 600лв

Общи условия

Активация на акаунт