Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 799
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
супер, не знаех че има такава еднократна помощ Simple Smile Пак е нещо. А тези които са студентки и 2те помощи ли получават, или само едната?

# 62
  • Мнения: 0
Да всички майки получават такава еднократна помощ на стойност от 250 лв. Даже снощи по новините го даваха, че нямат намерение да ги вдигат нито детските....
за второ дете сумата е 600лв



да аз знам Simple Smile и за 3-то и повече е 200 ...

# 63
  • Мнения: 60
супер, не знаех че има такава еднократна помощ Simple Smile Пак е нещо. А тези които са студентки и 2те помощи ли получават, или само едната?
..и двете, но трябва да си редовно обучение към датата на раждане на детето..

# 64
  • Мнения: 60
супер, не знаех че има такава еднократна помощ Simple Smile Пак е нещо. А тези които са студентки и 2те помощи ли получават, или само едната?
..и двете, но трябва да си редовно обучение към датата на раждане на детето..
Всъщност ПОДВЕДОХ ВИ!
Помощта е еднократна, за дете до 1г. (12месеца по 240лв=2880лв, които се дават наведнъж), но се дава в срок до 6 месеца от раждането на детето, като трябва да сте студентка - редовно обучение КЪМ МОМЕНТА НА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ В СОЦИАЛНОТО, като уверение от университета удостоверява този факт (за опцията с таткото студент не съм много сигурна, но който се интересува, в сайта на социалното министерство може да се зададе този въпрос). Естествено съм чела и за изключения, когато документите са подадени по-късно, майката е обжалвала и отново са отпускали тази помощ.. - принципно в закона не е ясно написано..
Ето я и последната тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=685118.msg23358080#msg23358080

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 8
Да всички майки получават такава еднократна помощ на стойност от 250 лв. Даже снощи по новините го даваха, че нямат намерение да ги вдигат нито детските....
за второ дете сумата е 600лв



да аз знам Simple Smile и за 3-то и повече е 200 ...
Peace Peace Peace

# 66
  • Мнения: 73
Здравейте мамчета Simple Smile

Аз вече спрях да работя, стоя си у дома и изперквам  Laughing
Относно болничните след НГ (има промени в КСО за 2013), те ще подават в НОИ до 15-то число на месеца от работодателя, и няма да са обвързани с декл.1, така че предполагам ще се получават по-бързо отколкото досега.
Еднократната помощ за раждане - 250 за първо, 600 за второ е МИНИМАЛНАТА за цялата страна, в различните общини на местно ниво решават дали да са по-високи тези суми. Т.е. взима се само една еднократна помощ за раждане (не една от държавата и една от общината), но сумата зависи от общината. Тука в Бургас си е 250, само Несебър и Созопол дават повече (и то доста).
Аз вчера си бях на поредната консултация, бебка си е добре, тежи почти килограм. На мен ми се струва много за 26-та седмица, ама доки каза, че е нормално.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 7 290
В повечето случаи, общините които дават допълнително пари, имат изискавания. Например, за Созопол е да имаш минимум 2 години регистрация там.

# 68
  • Мнения: 73
В повечето случаи, общините които дават допълнително пари, имат изискавания. Например, за Созопол е да имаш минимум 2 години регистрация там.


Разбира се, кой дава пари ей така. В Несебър дават 2 000лв, те искат 5години жителство. Аз все още мисля по повод помощта за майки-студентки, дали да не запиша още една магистратура набързо, амааааааа  като знам колко лесно дава пари държавата......после ще има : ама ти хем работиш 8ч, как така и учиш редовно, и после като прекъсна  да не кажат връщай парите...... продължавам с умуването...

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 166
Аз пък мисля, че помощта от държавата се получава при всички случаи. Без значение дали си получил помощ от общината, т.е. можеш да вземеш пари и от двете места.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 176
Относно помощите - поне за Созопол мога да ви кажа от 1-во лице:
- 250 лв се дават от социалните
- 2000 лв се дават от общината. Условието е поне ЕДИНИЯТ родител да е жител на града поне от 5 години. Помощта се дава на два пъти - първо 1000 лв и след 6 месеца останалите.
Там и детските градини са безплатни. Но мисля, че трябваше и двамата родители да са жители, независимо от колко години. Това по-нататък ще ми стане ясно  Laughing

# 71
  • Мнения: 7
Добро утро мамчета , пращам ви един линк данови е полезен  food010 http://news.burgas24.bg/400849.html

# 72
  • Мнения: 60
Аз пък мисля, че помощта от държавата се получава при всички случаи. Без значение дали си получил помощ от общината, т.е. можеш да вземеш пари и от двете места.
Да, така е.. Тази помощ няма нищо общо с останалите.. А тази за студенти е обвързана само стова, че към датата на подаване на документите трябва да сте студент редовно обучение.. Само това е разписано в закона, така че притесненията са безпочвени..
За помощта от държавата.. Като излезе акта за раждане на детето, в кметството, от което го вземете има стая със служител на социалните (поне в кметството в Лазур, където е бюрото по труда е така). Помощта е за детето, така че се дава там, където е неговата адресна регистрация. Правите си няколко копия на акта, попълвате една декларация и оставяте оригинала на акта с декларацията. Като излезе заповедта за помощта ви дават копие и ви връщат акта. Парите ги превеждат през месеца, следващ, месеца на подаване на декларацията, по служебно открита сметка в Инвестбанк или по сметка предоставена от вас във същата банка.
Аз си подадох двете декларации - за помощта от държавата и тази за майка - студентка заедно и заедно ми ги преведоха.
Поне през септември беше така..

# 73
  • Мнения: 73

.. А тази за студенти е обвързана само стова, че към датата на подаване на документите трябва да сте студент редовно обучение.. Само това е разписано в закона, така че притесненията са безпочвени..

Поне през септември беше така..

Сега на 04.12.12г. закона е променен - към датата на раждане на детето майката трябва да е редовна студентка.

# 74
  • Мнения: 60

.. А тази за студенти е обвързана само стова, че към датата на подаване на документите трябва да сте студент редовно обучение.. Само това е разписано в закона, така че притесненията са безпочвени..

Поне през септември беше така..

Сега на 04.12.12г. закона е променен - към датата на раждане на детето майката трябва да е редовна студентка.
еееее, това е много грубо..

Общи условия

Активация на акаунт