Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 861
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 22
Някоя мама прала ли е детско матраче с пяна и кокос? дали няма да се съсипе от водата? Благодаря ви предварително момичета!

# 391
  • Мнения: 13
Някой да е раждал при д-р Миринчев? Какви са ви впечатленията, с плащането как стоят нещата? Rolling Eyes

# 392
  • Мнения: 150
В крайна сметка пъпчето мокри ли се или не. Едни казват мокрете го не е проблем,други не го мокрете.Аз на една лекция само съм ходила  Embarassed и там казаха,че не е проблем да не се мъчим да го опазим от водата,също и да го пребираме в памперса.  newsm78 Аз също знаех,че до като не падне пъпчето не се мокри,а сега - в чуденка съм  newsm78
Принцпино няма да се "повреди" от малко чиста водичка, но е желателно да не се мокри за да засъхне по-бързо и по-бързо да падне. Виж, ако е сапунена вода, или особено урина (в която има киселина, а тя дразни!), е друго.

# 393
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! На 29.12 се роди малката ми дъщеричка Ния (52 см., 3390 гр.) в болница Черноморска. Сърдечно благодаря на д-р Дорийска и акушерката ми Марушка, които направиха раждането ми едно незабравимо изживяване, както и на целия екип на отделението за топлите грижи, които полагаха за нас по време на престоя ни, както и за това, че проявиха разбиране и ни позволиха да посрещнем новата година със семейството ни у дома.   bouquet
Ще се радвам да обменяме опит и информация, както и морална подкрепа.  Hug

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 02:24 от mesechinka_yasna

# 394
  • Мнения: 38
Честито да е жива и здрава малката Ния,само че се е родила на 29.12, а не на 29.01 нали така,малка корекция   Grinning

# 395
  • Мнения: 5
 Joy dobi_86, набито око имаш  Crazy Ще ме прощавате, но който има новородено на тази възраст, а отделно и "батко", който е на 3 години и все още свиква с малкия "нашественик", ще разбере, че е простено да не си много адекватен  Crazy Преумората си казва думата  Embarassed
Поправих го  Peace

# 396
  • Мнения: 39
mesechinka_yasna - Да е жива и здрава малката Ния и много да ви радва  Wink

# 397
  • Мнения: 60
А за коликите какво давахте? Ние сме на инфакол. 
Давах Лефакс от първия момент, в който заподозрях колики. Много съм доволна. Антония не е усетила колики до сега. За съжаление го няма на нашия пазар. На мен ми го ностят от Австрия.
Относно Инфакола, от приятелка, която го използваше знам, че този закупен от нашите аптеки за нищо не става - тя купуваше онлайн от някаква Английска аптека в ebay.co.uk.

# 398
  • Мнения: 60
Здравейте, майчета!!! Имам питане- отново баналната тема за количките - споделете впечатления от добри модели. На пазара има толкова много......а такава, която да комбинира големи гуми, амортисьори, широк кош и т.н. все още не съм виждала. Някоя от вас има ли количка X-Lander, те ми изглеждат прилични....но все пак.... newsm78
Предварително ви благодаря за отговора!
Моята е Pег Перего Уно - много съм доволна - не много скъпа, сравнително лека, като се има в предвид, че е комбинирана, широк кош, изключително маневрена, лесно се сваля по стълбите, с амортисьори е, удобен багажник, който не променя формата си и не се "сурка" по земята, когато се сложи нещо по-тежко.

# 399
  • Мнения: 104
Здравейте, момичета! На 29.12 се роди малката ми дъщеричка Ния (52 см., 3390 гр.) в болница Черноморска. Сърдечно благодаря на д-р Дорийска и акушерката ми Марушка, които направиха раждането ми едно незабравимо изживяване, както и на целия екип на отделението за топлите грижи, които полагаха за нас по време на престоя ни, както и за това, че проявиха разбиране и ни позволиха да посрещнем новата година със семейството ни у дома.   bouquet
Ще се радвам да обменяме опит и информация, както и морална подкрепа.  Hug

Честита дъщеричка!!! Много да ви радва и да бъде  вашата гордост!

mesechinka_yasna, от поста ти разбирам, че си останала доволна от болницата. Моля те разкажи ни малко повече - защо избра нея пред МБАЛ, колко родилки имаше освен теб? Нормално ли роди или секцио?

Благодаря предварително, но ми предстои първо раждане и искам да събера колкото се може повече информация  Simple Smile

# 400
  • Мнения: 155
доктор Христов и доктор Пацов

Къде работи д-р Христов и може ли да се ходи с направление при него ?

# 401
  • Мнения: 2 463
доктор Христов и доктор Пацов

Къде работи д-р Христов и може ли да се ходи с направление при него ?
Кабинетът на д-р Христов е в к-с Зорница до пицария "Зорница".Там са и кабинетите на д-р Ковачева,Добрева,Миринчев.Работи с направления но ехографията се заплаща 30лв.

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Прада_87, днес имаше отворени врати в Черноморска в Меден Рудник, вътре изглеждаше добре, чисто и топло, имаше и родилка в съседната стая която тъкмо щеше да ражда, това мога да кажа на пръв поглед Simple Smile Но нямам личен опит.

# 403
  • Мнения: 73
Момичета, някоя от вас да има проблем с болничните от последния месец? Аз бях последно на преглед на 27.12., доктора ми по ЗК е в 3-та поликлиника, днес още нямат комисия, съответно болничния ми още не е готов. На регистратура ми казваха - "проблем със здравната каса, другата седмица може и да има комисия" . А сега нали болничните се предават до 15-то число в НОИ. И счетоводителката всеки ден ми звъни - "хайде къде ти е болничния?".........

# 404
  • Мнения: 5
Джуджина, prada_87, благодаря много!  Hug

Prada_87, аз отдавна се каня да публикувам по-подробен разказ за раждането, но покрай цялата лудница вкъщи с двете отрочета все не остава ред  Crazy
За МБАЛ не знам, но в сравнение с Девата, където раждах за първи път, в Черноморска ми беше по-уютно. Водещ при избора ми беше гинекологът - първото раждане ми беше при д-р Дорийска, останах доволна и втория път направо се записах тя да ме следи по ЖК и по случайност ме хванаха болките в последната и смяна за годината  Mr. Green Към 1:00 часа през нощта започна да ми изтича околоплодна течност у дома и към 2:00 часа бяхме в отделението. Тъй като нямах особено разкритие - само 3 см. - обсъдихме вариантите - да ми пукнат мехура или да ме сложат на системи. Д-р Дорийска се съобрази с желанието ми да родя без системи и ми пукна мехура. Оттам нататък грижата за мен пое Марушка Тенева, акушерка, която на мен поне ми действаше адски успокояващо.
Аз, между другото, си падам малко фен на тия теории за естествено раждане, затова избрах да раждам с майка ми  Laughing Тя и на първото раждане присъства, така че вече е гърмян заек  Mr. Green
Та пукнаха ми мехура и започнахме с нея да се разхождаме из коридора, докато дойдат по-сериозните болки. Към 4:20 почна бая да ме стяга и реших, че ще лежа. Първоначално бях заявила, че ще ползвам ВИП раждане, затова ме настаниха направо да си легна във ВИП стаята. Загасиха светлините защото нещо ме дразнеха и взех да се намествам както ми е удобно полулегнала по време на контракциите, докато слушах как майка и акушерката си бъбреха за разни работи и се включвах доколкото мога. По някое време отидох да пишкам и открих, че най-конфортно ми е да седя на тоалетната чиния и да се поклащам на нея по време на контракциите. Акушерката прояви разбиране и ме остави да заемам каквато поза ми е удобна, а майка се зае да ме "разведрява" - какво ли не измисля - говори ми, пя ми, по едно време чак и хоро игра  Joy Е, не ме е боляло по-малко от това, но сега си го спомням с усмивка. Може би е било към 6:00 ч, когато акушерката реши, че тоновете на бебето са много ниско и извика д-р Дорийска, която установи, че имам 8 см. разкритие и отидохме в предродилна. Решихме, че все пак ще е добре да сложат една банка глюкоза с окситоцин, за засилване на контракциите. От там нататък бебка излезе с 5 напъна буквално Crazy Справихме се доста добре с напъните на магарето - д-р Дорийска, Марушка и аз - добър екип бяхме. Аз съумях да слушам какво ми говорят и да напъвам плавно, така че имах само едно леко разкъсване, чиито шевове почти не усещах. В 6:45 бубулечката изплака звучно и продължи да надува гайдата, докато мен ме шиеха, а майка ми посрещаше малкото човече.
Малко дълъг и подробен стана постът, но аз искам да си го имам, за да си го препрочитам след време. В крайна сметка раждането е голяма болка, няма какво да се лъжем, но няма по-вълшебен момент от срещата с малкото човече, което си носил 9 месеца под сърцето си  Heart Eyes

Честита дъщеричка!!! Много да ви радва и да бъде  вашата гордост!

mesechinka_yasna, от поста ти разбирам, че си останала доволна от болницата. Моля те разкажи ни малко повече - защо избра нея пред МБАЛ, колко родилки имаше освен теб? Нормално ли роди или секцио?

Благодаря предварително, но ми предстои първо раждане и искам да събера колкото се може повече информация  Simple Smile
[/quote]

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 15:59 от mesechinka_yasna

Общи условия

Активация на акаунт