Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 773
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 166
Момичета, да се похваля и аз, както си личи от лентичката - родих на 05.01.
Естествено раждане в МБАЛ Черноморска. Всичко мина леко и бързо - от прекрачването на прага на болницата, докато сина ми проплака минаха точно 2 часа и половина. Разказах по-подробно за раждането в другата тема, така че няма да се повтарям.

tishina13, съветвам те да си носиш чехли и голяма хавлия за къпане, понеже не се осигуряват от болницата. Иначе наистина всичко останало влиза в цената.

# 481
  • Мнения: 375
tsangel, Честито бебче  baby_neutral Да е здрав, с много късмет в живота! Grinning  Браво на теб за естественото и бързо раждане! Все за такива да четем и да ни се случват  Grinning

# 482
  • Мнения: 73
tsangel честито и от мен и мерси за информацията Simple Smile Направо си героиня - за 2часа и половина раждане Simple Smile Да растете здрави и силни Simple Smile

# 483
  • Мнения: 47
Честито на родилите мамчета   bouquet  пожелавам ви по-малко безсънни нощи и много здрави бебчета  Flutter

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 10
Хайде честито на Тони и tsangel   bouquet Да са ви живи и здрави рожбичките, по-елко да минат коликите и лесно да поникнат зъбчетата Simple Smile

# 485
  • Мнения: 38
Мами кажете кой ви прави ФМ и колко струва горе долу,като чета някъде към 100 лв ма оправят,така ли е  Simple Smile

# 486
  • Мнения: 375
Доби, на теб като гледам седмиците ти предстои биохимичен скрийнинг, не ФМ. Аз такъв правих в клиниката на Калчева при д-р Димитрова, прегледа беше май 50 лв. После ме пратиха в Лината за кръв, която те изпращат до София и до 2 седмици е готов резултата. Успех  Grinning

# 487
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Доби, Душата, аз си правих ФМ в Дева Мария, първата при Хубчев, втората при Бояджиев. Сега сигурно ще ходя при Душешеев.

ПП: Добре, не се ли прави ФМ, на базата на която се прави БХС?  newsm78

# 488
  • Мнения: 104
Доби, Душата, аз си правих ФМ в Дева Мария, първата при Хубчев, втората при Бояджиев. Сега сигурно ще ходя при Душешеев.

ПП: Добре, не се ли прави ФМ, на базата на която се прави БХС?  newsm78


Лече-Буболече, от кой лекар остана по - доволна Хубчев или Бояджиев?
Хубчев обяснява ли, когато прави прегледа или ако не го попиташ не казва?

# 489
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Лече, то реално не е ФМ на базата на което се прави БХС, а си е просто обикновен преглед УЗ където се измерват показателите които са нужни за БХСто. Иначе ФМ по-късно между 18-22г.с.

Иначе аз правих БХС в Девата при Минчев, цената е 114лв за всичко, включва УЗ прегледа за който споменах, вземане на кръв и изпращането й с куриер до Майчин дом. После резултатите се получават по нета.

Доби, на теб като гледам седмиците ти предстои биохимичен скрийнинг, не ФМ. Аз такъв правих в клиниката на Калчева при д-р Димитрова, прегледа беше май 50 лв. После ме пратиха в Лината за кръв, която те изпращат до София и до 2 седмици е готов резултата. Успех  Grinning
това цената само за УЗ прегледа ли е, взеха ли ти отделно пари за вземането на кръв или общо всичко беше 50лв, че май трябва да правя още едно БХС та да взема да отида там в клиниката на Калчева?

# 490
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Прада, определено от Бояджиев бях по-доволна. Хубачев ме претупа, точно за 5 минути. Нищо не обясни. Сега обаче гледам в календара на ДМ, че Бояджиев вече не прави ФМ, само Хубчев, та той отпада като вариант.

Таничка, аз ходих предния път в 12-13 седмица и мериха нухална гънка както и други параметри. Не е ли е това първата ФМ? Не споря, не знам, но в 18-22г. какво се гледа тогава?  newsm78

# 491
  • Бургас
  • Мнения: 7 207
Таничка, на мен миналата година в клиниката на Калчева ми взеха 50 лв за преглед + 67 лв в Лината за кръв.

# 492
  • Мнения: 38
Аз БХС няма да си правя,ще си направя само втората ФМ,имам време затова се подготвям че незнам при кой да ходя

# 493
  • Мнения: 38
Забравих да попитам колко време преди ФМ звъните за дата и час

# 494
  • Бургас
  • Мнения: 166
Мерси момичета за пожеланията. И аз се надявам бебчето да спи повече, да реве по-малко, да наедрява и да не го морят много коликите Simple Smile

Аз по време на бременността си, правих доста УЗИ на плода (което в Бургас масово се нарича ФМ). Та да споделя впечатления:
- при Хубчев в Девата ми излезе 50 лв. (в 12 г.с.) и беше доста кратко - ок. 5 мин. Дават диск. Не знам дали за 5 мин. успява да види нещо, но ми позна пола на бебето, което в 12 г.с. съм чувала, че било доста трудно.
- при Парушева в клиниката на Калчева - 50 лв. доста по-обстойно гледа.
- при ДИмитрова в клиниката на Калчева - 50 лв. - мисля, че от нея съм най-доволна, понеже прегледът беше най-обстоен.
- Ризова в Черноморска - 70 лв., също гледаше обстойно, даде ми страхотни снимки на бебчето.
- в 21 г.с. ходих до София в при д-р Марков (по-големия от дватама братя, забравих му първото име). Там наистина си беше ФМ и съм изключително доволна. Прегледът ми излезе 70 лв.

Казват, че първите две ФМ са най-важни, но ако първата не можете да си я направите в София, поне за втората ви съветвам да отидете, понеже наистина си струва. След 20 г.с. могат да се видят как функционират органите, да се види сърцето и още куп неща, както на плода, така и на майката - плацента, пъпна връв, евентуални проблеми, които биха могли да възникнат с бременността или при раждане.

Относно БХС - д-р Марков ми сподели, че това, което се прави масово - да се взима кръв и да се изпраща до лаборатория в София не е правилно, понеже при транспортирането на кръвта се губят част от свойствата й и дава грешни резултати. Все пак ако държите да си направите БХС е добре да бъде съчетан с ФМ, за да не се налага да се плаща допълнително за ехографското изскедване, на което се измерват необходимите показатели.
Аз си правих БХС в лаборатория Рамус. Излезе ми 42 лв.  

Общи условия

Активация на акаунт