Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 943
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 13
Аз дадох кръв в лабораторя Рамус, струваше 42лв., задължително трябва да е придружена с документи от лекар за преглед на 4Д и измерване на кости,гънки и т.н. До колкото помня трябва да се прави 12-14седмица, после е късно.
С баткото ходих до Варна, за да ми вземат кръв, което ми се струва сега безсмислено.

# 601
  • До морето :)
  • Мнения: 328
То във Варна има ли лаборатория за БХС? Ако е така, Розовка, не е безсмислено, защото транспортирането на кръвта не е желателно. Може да даде нереални резултати.
А Парушева дава ли някакъв документ след ФМ?

# 602
  • Бургас
  • Мнения: 7 361
На мен ми даде лист,написан с някакви данни и няколко снимки.Ще потърся къде съм го сложила и ще прочета какво пише.

# 603
  • Мнения: 74
Лече-Буболече , аз правих моя БХС във Варна. Параметрите от УЗ ми ги взе д-р Давидков. После с тези параметри отидох в Катедра "Генетика" към Медицински инститит . Таксата в института беше 25 за изследването на кръвта. На Давидков прегледа ми беше скъпичък , ама защото си беше пълна ФМ ,а не само на нухална гънка,носни костици и бедрена кост. Той поне 20 минути гледа дребния и всичко ми го записа на диск. Предполагам,че можеш да вземеш параметрите при който лекар решиш , а след това кръвта и самият БХС да ги направиш в института.

# 604
  • Бургас
  • Мнения: 7 361
Намерих го:описани са името,ми,възраст, поредност на бременност,гестационна възраст,ПМР,ВТР. Показания за CRL,NT,BPD,FL. Пише,че са били изследвани и не са били установени видими аномалии на:черепа,стомаха,мозък,гръдна стена,предна коремна стена, назални кости,два крака. Имам и четири снимки.

# 605
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Лина, благодаря ти много. А ти при др Парушева си ходила, нали? На мен с предната бременност в ДМ ми дадоха само снимки.

АтенаотнА, това ми е плана по принцип, дано все пак не се наложи да пътувам до Варна.

# 606
  • Бургас
  • Мнения: 7 361
Да,просто тя се случи на смяна,когато и на мен ми беше  удобно да отида.

# 607
  • Мнения: 375
Лече, моят преглед беше при Димитрова и протече по същия начин като е описала Лина. Дадоха ми лист с всички размери и една снимка, диск нямам, не съм и питала. И момичето на регистрация хич не е учтива  Wink

# 608
  • Мнения: 6 717
Момичета, БХС е само вероятност и в повечето случаи притеснява бременните /често неоснователно/, а не ги успокоява. Най добре е ФМ при кадърен лекар Peace

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 30
Не съм съгласна че БХС притеснява... Да вероятност е , но когато видиш резултата ако има нещо притеснително винаги може да се предприеме нещо.
БХС и ФМ са различни неща...БХС е кръвното изследване, а ФМ е ултразвука ....
Хубав ден мамита и бременелки Simple Smile

# 610
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз си записах час за ФМ, уж звъннах за др Парушева, ама в крайна сметка се записах при др Калчева. Инстинктивно ми дойде в последния момент да послушам др Кироваков, той нея ми препоръча.

# 611
  • Мнения: 74
Не си сгрешила.Всички лекари препоръчват нея.Тя се занимава от дълги години с това и се е специализирала.Иначе като гинеколог не бих казала ,че е супер , но за ФМ тя е човека.

# 612
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За ФМ  в Бс и аз от нея съм доволна, има, разбира се, като от всеки лекар, особено в Бс и много недоволни, но пак повтарям, че при мен тя видя неща, които няколко други /уж много добри лекари/ не забелязаха. А тези неща се оказаха много важни.

# 613
  • Мнения: 6 717
Знам много добре какво е БХС и ФМ.  При БХС освен кръвно изследване се взимат и други показатели, като напр.възраст на майката, което веднага увеличава риска. На амниоцентезата в Майчин дом до мен бяха момичета които бяха с висок риск от БХС и разбира се след изследването това не се потвърди.Това имам предвид под излишно притеснение Peace
Разбира се това е лично мое мнение, всеки може да постъпи както прецени Peace

# 614
  • Мнения: 22
Здравейте момичета Simple Smile
Искам да попитам вече родилите бургаски мамчета за съвет. Избрах да раждам в Девата - благодаря на повечето от вас, които са дали съвет за нужния багаж и принадлежности, които трябва да се носят, а как стои въпроса с отчистването на червата или да съм най-точна клизмата при нормално раждане? Трябва ли да си купя медикамент или свещички за това? правят ли тази процедура при влизане в родилното? Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт