Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 964
  • 741
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 13
tishina13 благодаря за куража!!!
 Стерилната урина бързо ли става? Според моя лекар мога да задържа нещата до следващата седмица, когато съм на консултация при него, но аз се притеснявам и не ми се чака дотогава....А като чета, че бебето може да се зарази .....ужас #Crazy
Ако се окаже нещо сериозно и трябва да се пият антибиотици 10-15 дни....аз може да нямам толкова време до раждането....

# 586
  • Мнения: 73
Розовка, дадох стерилната урина в петък сутринта в 8.00ч в Лината в М.Рудник и ми казаха 2-3-дни. Резултата излезе още събота на обед, което е ден и половина.
Не знам кой лекар те следи, но преди антибиотици или лекарства направи всички възможни проверки. На мен като ми излезе тази опалесценция доктора по ЗК направо ми изписа някакви вагинални свещички. Аз ходя отделно и на частно при Попов в Поморие, и той ми обясни, че това дори не е бактерия, а белтък в урината, което ако е съпроводено с високо кръвно и отоци наистина не е на добре. Но той предпочете да проверим със сигурност наличието на този белтък преди някакви лекарства. Затова ми пусна и микробиология и тя излезе съвсем чиста. И аз след 2седмици влизам в 9-тия и започва голямото чакане Simple Smile

# 587
  • Мнения: 13
tishina13 кумата ми ражда при този лекар и е много доволна! В моят резултат освен този термин, след левкоцити и т.н. има запетая бактерии. Твоят такъв ли беше? Ще видим какво ще излезе от ст.урина, дано всичко е ок...
Желая ти леко бременеене и още по-леко раждане! Hug

# 588
  • Мнения: 73
tishina13 кумата ми ражда при този лекар и е много доволна! В моят резултат освен този термин, след левкоцити и т.н. има запетая бактерии. Твоят такъв ли беше? Ще видим какво ще излезе от ст.урина, дано всичко е ок...
Желая ти леко бременеене и още по-леко раждане! Hug

Благодаря ти, отговорих ти на лично, бъди спокойна всичко ще е наред, просто отбелязвам, че е важно да имаш пълно доверие в доктора си Simple Smile
Леко и бързо раждане и на теб Simple Smile

# 589
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Мон, когато не усещах бебето пийвах много студена вода/кола и лягаш по гръб.Освен това хапвах малко шоколад и пак чаках движение Simple Smile
Стискам палци за здрави ритници!

# 590
  • Мнения: 7
Мон, на 7-мия етаж е. Чакаме да се похвалиш.

 Hug Мерси.

Опалесценция не е голям проблем, може и ако имаш бяло течение, а не си сложила тампон като си давала урината, затова да е излязло.
Ако трябва повтори изследването - перфектно измиване, слагаш тампон, пишкаш първата струя навън, после даваш средната за изследване.
Ако наистина има такова нещо - лекарят ще ти каже какво да направиш.

Мон, сигурна ли си, че така се дава стерилна урина?!?!  Не се заяждам, наистина се учудих.
Това с тампона ми се струва малко.... Според мен най-добре да се консултира човек с лекар как най-правилно да се даде проба.  Peace

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 166
tsangel, в Бургас ми е правен серклажа в МБАЛ от д-р Ангелов в 20 г.с. Много съм доволна, всичко мина добре, сега ще чакам да видим кога ще го маха. Ако нещо конкретно те интересува питай, ще се радвам да помогна  Wink
Мон, и аз да кажа за Патологията на 7-мия етаж, ако си здравноосигурена мисля, че нищо няма да плащташ. Засичай си горе-долу на 8 часа да има движение, така бях чела в 2 сайта. Пробвай да хапнеш портокал или го изпий на фреш, обикновена се размърдват. Щом усещаш, че мърда не се панирай, моята мома веднъж 2 дни никак не беше активна. Съответно бях паткосана като теб и мислех да отивам на преглед, заплащих я и тя се разбунтува. Просто има дни, в които не са особено активни, според мен се редуват на периоди.
Точно по същото време (21 г.с.) и на мен трябваше да ми правят серклаж, но д-р Марков (в София) тогава ми каза, че в този етап на бременността вече е доста рисково и да не се наемам да го правя в Бургас, а да ходя в Майчин дом. По стечение на обстоятелствата обаче не можах да предприема второ пътуване до София и си останах без серклаж, но на шепи хапчета за задържане, постелен режим и постоянен страх да не родя преждевременно. Затова и питах (евентуално да се подготвя с  информация за второто бебе Simple Smile ). И още нещо – на теб кой АГ и как откри, че се налага серклаж? Предполагам си със скъсена шийка? Аз преди да отида при Марков ходих в Бс на преглед при трима различни гинеколози (вкл. и на ФМ) и всички ми обясняваха, че бременността ми била перфектна и нямало проблеми... Или толкова са гледали, или толкова могат...

# 592
  • Мнения: 60
Мон, на 7-мия етаж е. Чакаме да се похвалиш.
Hug Мерси.
Опалесценция не е голям проблем, може и ако имаш бяло течение, а не си сложила тампон като си давала урината, затова да е излязло.
Ако трябва повтори изследването - перфектно измиване, слагаш тампон, пишкаш първата струя навън, после даваш средната за изследване.
Ако наистина има такова нещо - лекарят ще ти каже какво да направиш.
Мон, сигурна ли си, че така се дава стерилна урина?!?!  Не се заяждам, наистина се учудих.
Това с тампона ми се струва малко.... Според мен най-добре да се консултира човек с лекар как най-правилно да се даде проба.  Peace
Стерилна урина на мен ми взимаха с катетър, но в болницата!
Иначе когато трябваше да давам по бременелските изследвания и аз използвах метода на Мон и нямаше проблеми.
Има и едни колекторчета, в аптеката - торбички, които се залепват, но тях съм използвала пак в болницата, но за беболина. Изглеждат приложими и за големи хора, но пък все си мисля, че с тях има риск при присипване в контейнерчето, пак да се замърси..

# 593
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Според мен най-добре да се консултира човек с лекар как най-правилно да се даде проба.  Peace

На мен точно гинеколози са ми казвали това, нали не мислиш, че сама съм си го измислила  Simple Smile И не твърдя, че точно така се дава стерилна урина, а обикновена урина по време на бременност.
Просто така, урината не се смесва с бялото течение по време на бременността /ако има такова/ и не излизат фалшиви "опалесценция" и др подобни неприятности Wink

Шоколадово бонбонче,  балгодаря  Hug


# 594
  • Мнения: 47
Мами съжалявам, че така в средата на разговора се включвам, но да Ви питам: имате ли мнение за количка phil&teds и за количка jane nomad pro? харесах си и двете в магазина като повече първата, но искам да питам дали някой ги е ползвал и има ли мнение за тях. Ще съм много благодарна ако споделите, че четвъртък ще купуваме и да не съжалявам после.  newsm78

# 595
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Така... Искам някой да ми обясни като на идиот. Звъня аз в клиниката да си запазя час при др. Парушева. Обаче там ми казват, че по това време което аз искам да отида не се прави ФМ, в БХС. добре, но аз искам просто да се измери нухалната гънка, носните костици и т.н. Вече при някакво отклонение да дам кръв за БХС. Та как минава прегледа при нея, какво гледат 11-14 седмица? И как седят нещата със запис на диск. Аз ли трябва да си нося или те сами ще ми дадат? Девойката на телефона беше доста крива и не й се говореше.

# 596
  • Мнения: 13
Лече-Буболече, аз бих те посъветвала да отидеш при Калчева за тези неща. Може при Парушева да е по-евтино, нямам представа, но Калчева с годините се е специализирала. Аз бях при двама лекари в Б-с за 4Д, няма друг като Калчева. Прегледа продължи около половин час, много обстойно разгледа всичко до най-малката подробност и обясни на мен и съпруга ми всичко. Другият лекар, при който бях преди това ми каза две изречения и ме гледа около десет минути.

# 597
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
Парушева,работи при Калчева.И да наистина му викат БХС,вместо ФМ.Гледат те на апарата и плащаш 50 лв и ти казват да идеш в Лината и там да дадеш кръв+67 лв.Ако искаш отиваш,ако искаш не. Аз ходих.

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, наистина в Бс, на първата ФМ викат "БХС"  Crazy
Явно не им е по силите да правят ФМ толкова рано.

# 599
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Благодаря за отговорите. Кръв няма да давам тука сигурно. Ако нещо се наложи ще ходим в София. Дано не се стига до там.

Общи условия

Активация на акаунт