Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 2

  • 45 690
  • 716
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 277
Рися, ами един път на годинка като дадохме Нурофен и се обрина. Тогава мислехм, че е от АБ. После на 2 г. пак дадох веднъж и пак се обрина, но пък не давах друго лекарство, което да ме усъмни. ЛЛ каза, че е напълно възможно да е от Нурофен и да не му давам повече. После Ериус давахме за обрива-ситни червени грапави пъпки по гърдичките, корема и гърба.

Последна редакция: пт, 07 дек 2012, 22:24 от campanula

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 272
  bouquet

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Страхотно стихче, ще го четем с баткото като се прибере от градинката - досега не съм му попадала!  Peace
Някой спомена в края на предишната тема за грип с лаеща кашлица - сигурно това сме си лепнали, защото вчера при прегледа на малкия се оказахме с ларингит и ни изписаха Ериус веднъж дневно , освен това само промивки на носа с Куикс и Проспан за отхрачването. Много странно ми се стори това лечение - кашлицата му е доста силна (макар само сутрин и вечер и още 2-3 пъти през деня), носа доста време със задна хрема(нямало нужда от секрети, освен ако не се усложни нещо), днес и ушите ни заболяха и добави Отипакс  за ушите и Виброцил или Ксилометазолин за носа.  Thinking Моля лекувалите ларингит да споделят какво им е било лечението и ефикасно ли е било, имам чувството че се задълбочават нещата , а и за първи път се сблъсквам с този проблем и ми е доста притеснено , сякаш нещо пропускам.
И при нас много на често боледуването тази година, направо вече сили не ми останаха и имам чувството , че не реагирам вече адекватно, взеха ни силиците тия болести- грипове, варицели, афти, стоматити...
За афтите - Афтекс и Гранулин, четох и за клеева тинктура да се мажат локално, но не съм го пробвала още.

# 48
  • Мнения: 3 993
Ако ларингит му е диагнозата, защо намесваш грип?  newsm78 За грипът са характерни общата слабост, болки в мускули/стави/кости, вдигане на температура и т.н. Симптомите на сина ти са "уши-нос-гърло", доколкото разбирам.
Причина за кашлицата му най-вероятно е задната хрема. За ларингита най-типичния признак е промяната в гласа, а не кашлица. За ларингит задължително се взема нещо за гърлото като Орофар, Хексорал -не знам кой препарат е подходящ за неговата възраст. В изписаното ви лечение няма препарат за гърлото.
Ушната инфекция е нещо сериозно, внимавай с нея. Тя е усложнение в следствие от продължителната задна хрема, трябва да съсредоточиш усилия нея да излекуваш възможно най-скоро.
При какъв специалист беше прегледа? Трябва УНГ задължително, особено за да следи състоянието на ушите!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Ами може би не се изразявам правилно - отскоро боледуваме по-сериозно и още ми е трудно да давам ясно и точно описание на състоянието. Имах предвид, че причинителя на състоянието е вирус според мен. Иначе за сега не сме ходили при УНГ - незнам защо педиатърката ни не дава направление дори при проблем с ушите, може би до сега не е било сериозно, освен утре да поискам такова сама. За гърлото нищо не изписа наистина, и аз се очудих...Лошото е, че чак понеделник мога да намеря специалист УНГ - все пред уикенда ги правим ситуациите.  Confused

# 50
  • Мнения: 3 993
През уикенда можете да отидете на спешен кабинет. То ако детето го болят ушите, ще трябва да отидете, дано не се случи!  Peace

# 51
  • Мнения: 21 275
Момичета,след 5 пълни дни на градина днес като я взех говори носово,дайте препоръки какво да й давам

# 52
  • София
  • Мнения: 1 340
Момичета,след 5 пълни дни на градина днес като я взех говори носово,дайте препоръки какво да й давам

ти промиваш ли нослето?

# 53
  • Мнения: 21 275
Момичета,след 5 пълни дни на градина днес като я взех говори носово,дайте препоръки какво да й давам

ти промиваш ли нослето?
Да,веднага като я взех започнах с физиологичен разтвор,това беше преди 2 часа,доста носово говори,давам и Инфлуцид също,нещо друго да ми препоръчате?
Засега няма други симптоми Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 1 340
Аз не съм лекар и не знам какво да ти препоръчам, ама просто щях да те подсетя да промиеш нослето Hug Дано да е минало утре на детенцето

# 55
  • Мнения: 21 275
Като цяло малката е много шен,говори ама тоя пусти нос,от там при нас идват усложненията,а искам да ги избегна поне веднъж  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 504
малката лисичка - цинабсин...аз почвам и ксизал - отбъбва лигавицата и не задържа секрет...инхалации с физ разтвор и малко сол или сода за хляб, ако не ти се правят инхалации чести промивки на носа...При нас обикновено след това почва и подкашляне...от секрети...Следи гърлото...

# 57
  • Мнения: 21 275
малката лисичка - цинабсин...аз почвам и ксизал - отбъбва лигавицата и не задържа секрет...инхалации с физ разтвор и малко сол или сода за хляб, ако не ти се правят инхалации чести промивки на носа...При нас обикновено след това почва и подкашляне...от секрети...Следи гърлото...
Закашля се само 1 път,откакто се прибрахме,и Ксизал имам в срок на годност е още месец,да почвам ли с него

# 58
  • Мнения: 8 891
и Ксизал имам в срок на годност е още месец,да почвам ли с него[/b]
Ксизала има срок на годност след отваряне 3 месеца. Освен в целия срок на годност, в този след отваряне вместваш ли се?

# 59
  • Мнения: 21 275
и Ксизал имам в срок на годност е още месец,да почвам ли с него[/b]
Ксизала има срок на годност след отваряне 3 месеца. Освен в целия срок на годност, в този след отваряне вместваш ли се?
Да  Peace

Общи условия

Активация на акаунт