И до кога ще е така .... ?

  • 3 235
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 127
...Не разбирам защо е толкова нечестно всичко, направих толкова нещо, не се предадох лесно, но явно не ми е било писано да съм щастлива с този човек. До кога ще съм така, вече 4 месеца не живеем заедно, но лошото е, че се чуваме и виждаме покрай детето. Ако някой иска да сподели какво мисли да заповяда  Hug

С тази раздяла все едно се изтриха последните 12 години, през които бяхме заедно.

Съжалявам за случващото ти се.  Но да ти пука за човек, на когото не му пука за теб е безсмислено. Гледай напред, съхрани си нервите, ще ти са нужни и кураж! Peace

# 16
  • Мнения: 65
Вече не ми се вярва. Все си повтарям, че не заслужавам това, аз съм толкова весел човек. В негово присъствие съм коренно различна, напрегната, чакам все да се развика, да ме обиди. И се чудя на акъла си, защо ми е гадно като сме разделени, какво ми липсва?
и аз бях много весела,винаги подхождах с хумор към всяка ситуация и приятелите ми харесваха най-много това в мен,а сега съм тъжна,нервна и депресирана.Мъжът ми не ме наранява директно с обиди ,а с действия,но май вече се примирих...

# 17
  • Мнения: 76
Вече не ми се вярва. Все си повтарям, че не заслужавам това, аз съм толкова весел човек. В негово присъствие съм коренно различна, напрегната, чакам все да се развика, да ме обиди. И се чудя на акъла си, защо ми е гадно като сме разделени, какво ми липсва?
и аз бях много весела,винаги подхождах с хумор към всяка ситуация и приятелите ми харесваха най-много това в мен,а сега съм тъжна,нервна и депресирана.Мъжът ми не ме наранява директно с обиди ,а с действия,но май вече се примирих...

Незнам за теб, но аз в един момент вече, не мога да се понасям като съм депресирана. Писна ми да съм тъжна. Всеки ден осъзнавам, че наистина няма смисъл от излишни нерви. Докато не изпадна пак в дупка за ден, два, три.. после ми минава и пак този цикъл  ooooh!


Съжалявам за случващото ти се.  Но да ти пука за човек, на когото не му пука за теб е безсмислено. Гледай напред, съхрани си нервите, ще ти са нужни и кураж! Peace

Осъзнамвам го това, именно този факт (и малко екстри) беше причината да си събера багажа и да тръгна. Най-тъпото беше, че очаквах да ме спре или да ме помоли да се върна. Безразличието му обаче ме разочарова и обиди много. Той избра новия си живот, с новите хора и аз трябва да го приема.

# 18
  • Мнения: 2 931
Той иска да му звъня като вземам детето, понякога е при него в апартамента като отида след работа.  Не знам защо не искам да се карам с него, неприятно ми е като се развика, после ми е много криво като се прибера в къщи.
    Това е първото, което трябва да преодолееш, когато прекъсваш връзка. Вече няма никакво значение какво иска той от теб. Има право да си вижда детето, да го вземе, да се грижи за него, но усилията за това трябва да са положени от него, а не ти да му улесняваш живота. По какво точно разбира, че вече не сте двойка? Много е лесно така: "аз и поставям условия, тя ги изпълнява и в същото време не ми пречи да си живея свободен".  
     Като иска да я види - да дойде у вашите да я вземе, той да ти звънне. Не е нужно да се караш с него, просто му дай да разбере, че вече не те интересуват неговите желания, защото си имаш свой живот. Започни като пропуснеш да му се обадиш една вечер, и ако те потърси, покажи му, че няма да му пречиш да бъде баща на детето, но ще трябва да си размърда егоистичното тяло и да направи някакво усилие. С тих глас и уверено. Резултатите няма да закъснеят.

# 19
  • Мнения: 1 127
Той иска да му звъня като вземам детето, понякога е при него в апартамента като отида след работа.  Не знам защо не искам да се карам с него, неприятно ми е като се развика, после ми е много криво като се прибера в къщи.
    Това е първото, което трябва да преодолееш, когато прекъсваш връзка. Вече няма никакво значение какво иска той от теб. Има право да си вижда детето, да го вземе, да се грижи за него, но усилията за това трябва да са положени от него, а не ти да му улесняваш живота. По какво точно разбира, че вече не сте двойка? Много е лесно така: "аз и поставям условия, тя ги изпълнява и в същото време не ми пречи да си живея свободен".  
     Като иска да я види - да дойде у вашите да я вземе, той да ти звънне. Не е нужно да се караш с него, просто му дай да разбере, че вече не те интересуват неговите желания, защото си имаш свой живот. Започни като пропуснеш да му се обадиш една вечер, и ако те потърси, покажи му, че няма да му пречиш да бъде баща на детето, но ще трябва да си размърда егоистичното тяло и да направи някакво усилие. С тих глас и уверено. Резултатите няма да закъснеят.

Това ми хареса. Peace
Ако пък иска да те интересуват неговите желания, начинът е съвсем друг.

# 20
  • Мнения: 76
Много се замислих над думите на Хърмаяни, през последните години обаче все се случваше, че моито желания нямаха значение, а само неговите. Това е причината да реагирам така, навик. Ще се променят нещата убедена съм, но въпроса е колко време ще мине.

Благодаря на всички, които ми пишат.  Hug Всеки пост съм изчела по няколко пъти, страничната гледна точка ме отрезвява   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 931
      Много тъжна, нали го напусна защото твоите желания са нямали значение през годините? Значи им е време да бъдат задоволени, но от самата теб, без да очакваш друг да се замисля за тях. Надявам се, че не си си тръгнала с надеждата да те спре. А ако все пак си, освободи се от тази надежда. Явно на него новото положение му е много удобно и не вижда причина да прави каквото и да било.         
      Мъката и болката може да отминат скоро, може и да продължат повече. Но реакциите ти спрямо новото положение не трябва да зависят от тях. Ще трябва сама да се мотивираш и да се отърсиш от старите навици. Не да наказваш него, това никакво удовлетворение не носи, а за да съхраниш себе си.
      Повечето тук сме минали по този път и споделяме неща от собствения си опит. Когато напуснах първия си съпруг, забраних на приятелите и близките ми да ме информират кога, къде, с кого са го видели или научили. Изолирах се от информацията, която причинява болка и месеци по-късно установих, че това е било правилно решение. Другото дава поводи за самосъжаление и очаквания, които би трябвало съм загърбила, напускайки го. Колкото по-рано спре да те интересува как минава неговото ежедневие, толкова по-рано действията му ще престанат да ти причиняват болка.

# 22
  • Мнения: 1 127
Хърмаяни , отново мъдри думи. Peace

# 23
  • Мнения: 76
     Надявам се, че не си си тръгнала с надеждата да те спре. А ако все пак си, освободи се от тази надежда.

Това ми беше грешката, тази надежда, че ще ме поиска обратно. Тя беше подхранвана от него и хора около него. Но започвам да се освобождавам от нея. Постепенно и по-малко. Много ми помага това, че той поспря да ми звъни и се виждаме обикновено вечер за 2 мин. докато взема малката.


Изолирах се от информацията, която причинява болка и месеци по-късно установих, че това е било правилно решение. Другото дава поводи за самосъжаление и очаквания, които би трябвало съм загърбила, напускайки го. Колкото по-рано спре да те интересува как минава неговото ежедневие, толкова по-рано действията му ще престанат да ти причиняват болка.

В това съм убедена и аз. Затова правя всичко по силите си да не виждам и чувам, това което се случва около него.

Моята най-голямата болка за сега е, че детенцето ми много страда по това, че всяка вечер се прибира на място, което не е нейния дом. Не възприема къщата на родителите ми като нейн дом. Вчера и казвам, айде да си ходим вкъщи. А тя ме пита, коя къща и започва да плаче знаейки къде се прибираме. Всяка вечер това ме съсипва. Не това, че го виждам, не това, че искам или не определени неща. Виждам как дъщеря ми страда и ми е много мъчно, а и много се стахувам тя да не пожелае да остава в апартамента и да предпочете тях пред мен.

Много тъпо сигурно от моя страна, но това е моя страх.

# 24
  • Мнения: 7 006
Ако има дъно, аз в момента съм под него.
Ами когато човек е на дъното има само две възможности.Или се дави,или изплува.Успех квото и да избереш.

# 25
  • Мнения: 4 458
Едва ли ще успееш да го постигнеш скоро, но моя съвет е да не си губиш времето в мисли за някой който от години си живее своя живот без да го е грижа за теб.

Радвам се да видя, че има и  мъже сред нас, със същите желания и надежди. За съжеление и те страдат, така както и ние. Питам се, защо не се случи така, че тези мъже не срешнат жени които искат и са готови за дом и семейство. Може би тогава щеше да е прекалено лесно и безинтересно  Rolling Eyes

 

# 26
  • Мнения: 1 127
... Питам се, защо не се случи така, че тези мъже не срешнат жени които искат и са готови за дом и семейство....  Rolling Eyes


Аз вярвам в доброто и, че рано или по-късно тия хора ще получат нов шанс. Peace  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 458
Бе, няма лошо да вярва човек, поне така има какво да очаква, нищо че реалността е съвсем друга.

# 28
  • Мнения: 76
Е  kiara стига де  Grinning Много песимистично. Нали знаеш, надеждата умира последна.

Освен това, моето желание (поне за сега) е да съм спокойна, не търся мъж, гадже или там каквото е. Другото е, че БНД показва всеки ден какъв студен и бездушен човек е станал, което ме отдалечава от него и съм още по-убедена в решението си да не сме заедно.

Това до Коледа, когато иска да я прекара с нас, пък да видим.

# 29
  • Мнения: 4 458
Напротив! Изобщо даже не е песимистично. Казвам същото като теб, надеждата умира последна  Grinning
След години, като свикнеш да си сам, вече не ти прави впечатление, че дори и не търсиш "половинка".  Аз за 10 години не съм спряла да се надявам, ама и не ми е фикс идея и мнооого подбирам щото виждам, че и сама доста добре се оправям, не ми трябва още един камък на шията  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт