използвате ли инхалатори

  • 54 780
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 29 053
А ако пробваш докато спи да доближиш до лицето маската на инхалатора? 

# 46
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не съм опитвала,но не се ли губи смисъла на инхалацията тогава?
Нали целта е парата да се вдишва,то по този начин и в банята е сходно с изпаренията...

# 47
  • София
  • Мнения: 44 354
Докато спи детето нали пак диша...вдишва си я.
Иначе може би можеш и над тенджера да слагаш да диша пари или над тези  за лице за парни бани уредчета.
Да не би да е мн шумен и да се плаши от това, инхалатора ви.

# 48
  • София
  • Мнения: 29 053
Пак ще я вдишва. Увеличаваш силата на парата и доближаваш маската на 2-3 см. от лицето. Би трябвало да се получи  Thinking

# 49
  • Мнения: 17
И докато спи става.Моят син, когато имахме предписани инхалации от лекар едната му се падаше в 1 през нощта и не съм го будила за нея.А някой има ли уред за пречистване на въздуха, който може и да е озонатор и овлажнител, и ако да-доволни ли сте?

# 50
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Незнам дали е много шумен,не мога да направя сравнение с други.От вида на пингвините е.
Ще го имам в предвид,ако  ни се наложи.
Благодаря момичета  Hug Hug
И мен ме интересуват овлажнителите от този вид,ще съм благодарна на споделени коментари.

# 51
  • Мнения: 17
Вкъщи имаме нещо подобно от 6 месеца, но не съм усетила кой знае каква промяна, та затова и питам...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 635
devica, а опита ли да пуснеш филмче, докато трае инхалацията. Голямата ми девойка вече самичка си седи с маската на лицето и гледа Франклин например, а аз следя само да не я размества. Даже ме ръчка да ѝ правя инхалации, за да я оставя да гледа филмче, защото иначе я ограничавам доста с филмите.

# 53
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Jillian,ами не ни се е налагало често тази процедура/и дано  Praynig/
Първият път беше по спешност в мед.кабинет и дали от там нещо и се уплаши незнам...
След това вече в къщи по-спокойна беше,но когато дойде времето за инхалация  ooooh!
Как ли не опитвах пищи,та се дере..а е  голяма и разбира всичко.
Отдавам го и на стреса от самия пристъп,кашлицата беше задушаваща та чак въздух не успяваше да поеме.
Както и да е,да не се повтаря.Но ако се наложи ще търся друг подход  Peace

# 54
  • Мнения: 2 286
Докторите от 3та градска са ми казвали да не му правя инхалации докато спи, защото по време на сън не дишал ефективно и все едно нищо не правя. Ако заспял по време на инх. , спираме и продължаваме след като се събуди

# 55
  • София
  • Мнения: 44 354
Със сигурност не е така ефективно, както като е буден. Но пак е по-добре от въобще. Ако е с лекарство пък инхалацията може би наистина изобщо не върви, но ако е само физ. р-р, за увлажняване на лигавиците - става.
Аз по принцип също го буда, имали сме схеми, по които се е падало по 2-3 пъти на нощ, да трябва да го будя....супер гадно, но  съм го държала буден.

# 56
  • Мнения: 8 345
Няма абсолютно никакъв проблем инхалациите да се правят докато спи детето.
През Ноември бяхме в Токуда с ларингит....всички нощни инхалации сме ги правили докато спи.
И не е вярно че все едно нищо не правите.
Инхалатора използвам активно...за кашлица, задна хрема и какво ли не. Откакто купихме за детето всички у дома го ползваме. Преди бях скептично настроена..с лоши спомени от моето детство от тенжерата на котлона...сега половината боледувания сме изкараки санмо с инхалации и билки.

# 57
  • Мнения: 1 354
До сега не бяхме използвали, но направи пневмония и се наложи да купя, правихме инхалации с физ.разтвор и Вентолин, все още за настинка не съм го ползвала.

# 58
  • Мнения: 4 068
Здравейте, скъпи майки!
Използвате ли инхалатори за справяне с настинка на детето в начален стадий?Ще бъда благодарна на всеки който сподели опит.Благодаря


Имаме, да, нашият е на Омрон!

# 59
  • Мнения: 9 471
Ползвала съм Бейбихалер,но не интензивно.

Общи условия

Активация на акаунт