използвате ли инхалатори

  • 54 794
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Не съм ползвала. А и малкия надали ще иска да му го слагам на лицето, много е инатест. Извинете за тъпия въпрос, но досега съм чувала само за ползването на инхалатор при астма. При настинка как действа и винаги ли трябва да се използва, или само в по-спешни случаи?

# 61
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не съм ползвала. А и малкия надали ще иска да му го слагам на лицето, много е инатест. Извинете за тъпия въпрос, но досега съм чувала само за ползването на инхалатор при астма. При настинка как действа и винаги ли трябва да се използва, или само в по-спешни случаи?
Зависи от настинката.... Simple Smile
Общо взето ако имаш само хрема и една парна баня/съд с гореща вода и сол/ би ти свършила работа.Покриваш лицето с кърпа и дишаш парите.
В случая когато говорим за по-сериозни неща:астма,пристъпи от жилави секрети и прочие си е просто задължителен уреда  Peace

# 62
  • Мнения: 2 286
Моят син кара много тежко вирусите и настинките (макар и по-редки), сега ползвам още на първото появило се сополче.
Той вече е свикнал, прави ги с удоволствие. Но в началото (хем беше и много малък) го приклещвах между ръцете и краката си и правихме много насилствено инхалации. Много сълзи и нерви изхабихме, но съм доволна. Сега се оправя доста по-бързо и почти без лечение.

Като е само сополче или лека кашлица, правя само с физ. р-р.

# 63
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Благодаря за разясненията  Hug Моя син до момента е нямал сериозни настинки и може би по тази причина не ми се е налагало да стигам до инхалатор, а и педиатърката не ми го е изписвала. Да чукам на дърво! Пожелавам ви все по-рядко да ги ползвате, че с тия болести не си е работа  Hug

# 64
  • Мнения: 1 270
Лежах с бебето 2 седмици заради бронхеолит в болница и се наложи да купя инхалатор за продължение на лечението в домашни условия.От болницата знам, че е хубаво детето да плаче, защото вдишва по-добре.Все се издържат 3 мин.рев.Друг е въпросът, че на мишката много му харесва да правим инхалации и се правя на маймуна поне да се смее с глас, че да може да вдиша по дълбоко.На упътването на инхалатора пише, че не се прави в сънено състояние  newsm78 Аз лично докато спи не бих си позволила да му пусна да му бръмчи на главата, да вземе да се стресне нещо..

# 65
  • София
  • Мнения: 44 403
Какви ти три минути. Аз като сложа 3-5 мл физ р-р- с или без лекарство си откарва инхалацията по 15-20 мин.
В сънено състояние  също се налага понякога, като трябва да събудиш детето в 2 и 5 примерно сутринта, то все е в някакво сънено, наполовина будно, наполовина унасящо се състояние.

# 66
  • Мнения: 1 270
В болницата правехме инхалации м-у 3 и 5 минути и аз в нас продължих по 5 мин.

# 67
  • Мнения: 158
Качествената инхалация трябва да продължи поне 10 мин.И при мен с 5 мл разтвор,около 15 трае инхалацията с PIC сме.

# 68
  • Мнения: 2 286
Правим инхалациите по 15тина мин.
Не се правят докато спи, защото не диша ефективно.

# 69
  • Мнения: 1 270
Качествената инхалация трябва да продължи поне 10 мин.И при мен с 5 мл разтвор,около 15 трае инхалацията с PIC сме.
Аз съм с бебе и Вентолина ни е 2 мл. може би затова инхалациите са ни по-кратки  Peace

Последна редакция: пт, 15 фев 2013, 16:00 от skrita FUstA

# 70
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Днес лекарката ни каза да ползваме инхалатор за малкия, защото кашля много. Има ли тема за предпочитани инхалатори, кои са по-добри, за да не разводнявам тази? Предварително благодаря   bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 44 403
има доста теми в на пазар, като пуснеш в търсачката инхалатор, ще излязат.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 635
Качествената инхалация трябва да продължи поне 10 мин.И при мен с 5 мл разтвор,около 15 трае инхалацията с PIC сме.
Аз съм с бебе и Вентолина ни е 2 мл. може би затова инхалациите са ни по-кратки  Peace

Когато бяхме в болница с Ния, която тогава беше под 2 месеца, инхалациите продължаваха по 8-10 минути, докато се източат (вентолин + физ.разтвор = общо около 2,5-3 мл). На моя инхалатор 5 мл. се разпрашават за около 15-17 мин., зависи дали се държи правилно.

# 73
  • София
  • Мнения: 29 162
Продължителността на инхалацията не зависи ли от силата на парата?

# 74
  • Мнения: 6 077
Здраейте!
Имам нужда от съвет и ще съм благодарна, ако някой се отзове  Hug
Въпросът ми е: съвместими ли са аксесоарите на различните марки инхалатори  newsm78 - конкретно се интересувам дали накрайник за нос на OMRON би паснал на инхалатор Microlife NEB 50. Отвори ми се възможност да взема малко използван Microlife от съседка, но няма въпросния накрайник, а пък ми е важен. А пък на OMRON има аксесоари, които се продават отделно на прилична цена, та затова...

Общи условия

Активация на акаунт