Рождени петна?

  • 5 978
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Сините петна в основата на дупето се наричат "монголоидни петна" и се срещат при монголоидната раса, както и в южна Европа и северна Африка. По нашите ширини ги има при деца с по-тъмна кожа. Втория ми син имаше такова и вече се вижда само ако много се загледам, а в началото беше като синина от удар. Четох, че изчезват около 4-5 годишна възраст, явно при него вече изчезва. Мъжа ми е бил с такова като бебе, сега няма абсолютно нищо. Проверих.

Кафеникаво петно с форма на чепка грозде имам на кожата при бицепса. Не изчезва от нищо -  нито след плаж се заличава, нито през зимата избледнява. Контрастът е постоянен. Не зная от какво е. Нито едно от децата го няма.

Големият ми син има червена точица точно на мястото, на което ми сложиха спиналната упойка. Не зная имат ли връзка двете неща, едва ли...

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
На Вали и се появи едно кафеникаво петънце още като новородена на 1-2 месеца е била в памперс зоната. С растежа се измести по крака, като скоро ще стигне средата на бедрото и, но нито е нараснало, нито е променило формата си. Аз имам такъв цвят петно от вътрешната страна на дясното бедро близо до коляното. Бенки са ми избледнявали, но то не се променя. На Вали пак не и избледняха както ме уверяваха лекарите капилярите по клепачите изобщо не се скриха личат си и без да се заглеждаш. Но това да му е кусура на детето, нали е девойка гримовете един ден ще скрият дефекта ако толкова държи  Wink
Мен ме е яд, че по моя вина и навлякох един белег изобщо не ми е минавало през ума че червеничко отпечатало се чорапче на прасеца ще и остане като белег и то доста видим. А не беше първото слагане на тези чорапки когато го видях, дискомфорт детето нямаше нито рана а има белег като от незашито по-дълбоко порязано  Tired

# 17
  • Мнения: 403
Сините петна в основата на дупето се наричат "монголоидни петна" и се срещат при монголоидната раса, както и в южна Европа и северна Африка. По нашите ширини ги има при деца с по-тъмна кожа. Втория ми син имаше такова и вече се вижда само ако много се загледам, а в началото беше като синина от удар. Четох, че изчезват около 4-5 годишна възраст, явно при него вече изчезва. Мъжа ми е бил с такова като бебе, сега няма абсолютно нищо. Проверих.

Кафеникаво петно с форма на чепка грозде имам на кожата при бицепса. Не изчезва от нищо -  нито след плаж се заличава, нито през зимата избледнява. Контрастът е постоянен. Не зная от какво е. Нито едно от децата го няма.

Големият ми син има червена точица точно на мястото, на което ми сложиха спиналната упойка. Не зная имат ли връзка двете неща, едва ли...

на мен ми е много интересно, когато се получават такива ясни форми на петънцата, за съжаление /не че е кой знае какво де/ моето петно на корема освен на мекица и то безформена мекица на нищо друго не го опреличавам. А на децата петънцата също са абсолютно безформени....

# 18
  • Мнения: 27 524
Блонди,странното е ,че тази линия около зоната на пъпа изчезна при мен с течение на времето и при двете деца.

Е, какво странно има  hahaha Та тя изчезва при абсолютно всички до 6-тия месец след раждането  Hug

# 19
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А,не че ми е странно,но останах с убеждение от твоя пост на различно мнение:
Цитат
Кафеникавите петна остават доживот, както казах - от хормонални натрупвания са (каквато е например т.нар. линеа негра - кафявата черта през корема по време на бременността). Не може да се предпази бебето.
 
Един вид,че тази линия си остава  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 27 524
Не, не, давах пример, че тази линеа негра се получава от хормоните. Както и кафеникавите петна при новородените  Hug

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
desitoo и при дъщеря ми белега беше на дупето,а сега вече с израстването е слязъл към крака.

# 22
  • Мнения: 3 736
Моята дъщеря имаше няколко хемангиома - на главата, на гръбчето и на клепачите. Казаха, че е от седалищното предлежание. Към днешна дата, 18 месеца след раждането, почти всички са се заличили. Та една от причините е седалищната позиция.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 115
Моята дъщеря се роди с белег,който е абсолютно същия като малинка.Сеедно някой и беше залепил едно плодче на ръчичката.Изчезна някъде около годинка.Сега има кафяв белег на коремчето,който не мисля че ще изчезне

# 24
  • Мнения: 1
Имам фигурка на полумесец и звезда на дясната ръка, но не е по рождение, а се появи в ранна възраст. Цветът е нито кафяв, нито бял, а е червен. Знам че това е турският знак, но не съм туркиня и не изповядвам исляма и винаги ми е било интересно какво означава. Белега изглежда точно като от върха на джамиите  Grinning Ако някой може да ми отговори ще съм му много благодарна!  Hug

# 25
  • Мнения: 943
Аз имам хемангиом  , на крака , така съм родена , нито е пораснал , нито се е смалил Confused това са си разширени вени , много под самата кожа , като напукани капиляри.даже ако го пипна и топли , така се радвам , че не го наследи малката , чесно казано този белег ми е най-голяма болка в живота като жена Sad

# 26
  • Мнения: 10 661
На сестра ми бебчето имаше такова V петно на челото, на две години е и е едва забележимо, но вдигне ли температура или ако се ядоса и плаче става розово, тя всъщност по това я познава има ли температура. Спомням си, че лятото я мажеше задължително със слънцезащитен крем висок фактор.

# 27
  • Мнения: 3 736
И аз имам/имах на челото розово петно. До доста късна възраст стоя, сега трябва да съм наистина много ядосана или жегясала за да си проличи и то е едва-едва. Родителите ми ме бяха свикнали да си го харесвам и малко съжалих когато избледня.  Laughing

# 28
  • Мнения: 534
На сестра ми бебчето имаше такова V петно на челото, на две години е и е едва забележимо, но вдигне ли температура или ако се ядоса и плаче става розово, тя всъщност по това я познава има ли температура. Спомням си, че лятото я мажеше задължително със слънцезащитен крем висок фактор.
Знаеш ли защо?Моя син има същото,по принцип го мажа с висок фактор,защото е бял,но рядко ,какво може да стане???

# 29
  • Мнения: 22 519
Дъщеря ми се роди със синьо петно на дупето, с големина колкото 10ст.
Продължава да си стои.

Общи условия

Активация на акаунт