Математически турнири - 19

  • 80 271
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 7 673
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/
Да не повярваш, качили са ги в СМБ - Изток.

# 226
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/

ПП Ant12, факторите са много - математика, психика, учител, мама и т.н. Покрай коледното състезание една дама ми обяснява как трябва детето да е с чатала на врата - тормоз до желания резултат. Аз нямам опит, но следя един набор в нашия град и повечето деца се представят колебливо в немалка степен.
"Чатала на врата" е до време. Някъде до 5-6 клас, може да се държи детето , после ти казва"Гледай си работата, този живот е мой". Тогава остават децата, за които математиката е призвание, това могат да го кажат майките и татковците на вече по-големите математици....
Май това вече излиза извън темата за математическите турнири и аз спирам да коментирам....

# 227
  • Мнения: 4 877

От мен малко снимки от награждаването днес:

http://dox.bg/files/dw?a=23e6e9d576

Danybon, ако решиш ги качи и тях във ФБ Simple Smile Или линка, ще е валид1ен до 26.12. Специално заради теб сглобих апарата накрая и се радвам, че те видях наживо Peace

Снимките са невероятно хубави! Уловила си много емоция. Ще се опитам и тях да ги кача във ФБ, за да ги видят още хора. Ще сложа линк и към твоята страница и ще споделя и този линк.
Определено препоръчвам на всички да ги разгледат. Има снимки на дечица от 1 до 6 клас.
Личи си професионализма на фотографа!

Аз още не съм качила моите филмчета, но утре ще го направя.

Добре отразихме СМТ. Simple Smile

# 228
  • Мнения: 1 833
 Нещо, което ме притеснява в резултатите на КМС е , че няма единни критерии за цялата страна. Има градове, където има над максималния резултат, в други градове има присъдени половинки точки, а в критериите не видях да има такава възможност,на другите места резултатите са закръглявани newsm78 Така няма равнопоставеност при оценяването.

# 229
  • София
  • Мнения: 7 673
Това състезание няма национално класиране, така че няма какво да те притеснява. А, че е странно, странно е.

# 230
  • София
  • Мнения: 5 047
В сайта на 107-мо училище са качени резултатите от Салабашев.
http://www.107ou.com/

# 231
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/
Да не повярваш, качили са ги в СМБ - Изток.
Мерси!
За съжаление този сайт освен код или статистики друго не ми показва
Исках да ги прегледам защото ми се вижда странно все да има по една задача недописана. Но явно трябва да изчакам.

# 232
  • София
  • Мнения: 7 673
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/
Да не повярваш, качили са ги в СМБ - Изток.
Мерси!
За съжаление този сайт освен код или статистики друго не ми показва
Исках да ги прегледам защото ми се вижда странно все да има по една задача недописана. Но явно трябва да изчакам.
Я опитай така http://iztok-smb.hit.bg/kms2008.pdf

# 233
  • Мнения: 921
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/

ПП Ant12, факторите са много - математика, психика, учител, мама и т.н. Покрай коледното състезание една дама ми обяснява как трябва детето да е с чатала на врата - тормоз до желания резултат. Аз нямам опит, но следя един набор в нашия град и повечето деца се представят колебливо в немалка степен.
"Чатала на врата" е до време. Някъде до 5-6 клас, може да се държи детето , после ти казва"Гледай си работата, този живот е мой". Тогава остават децата, за които математиката е призвание, това могат да го кажат майките и татковците на вече по-големите математици....
Май това вече излиза извън темата за математическите турнири и аз спирам да коментирам....

Oпа-а-а май малко прекалявате. Бубата беше състезател на НСА по плуване да 4-ти клас, (пуснете го в Интернет). А пък дали МАТЕМАТИКАТА за него е призвание ....?

# 234
  • Мнения: 623
Може ли някой да ми изпрати двете различни задачи за МГ за 5-ти клас, май 1-ва и 2-ра, че ми стана интересно.

# 235
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Може ли някой да ми изпрати двете различни задачи за МГ за 5-ти клас, май 1-ва и 2-ра, че ми стана интересно.
Изпрати ми ги, моля те ,  после на лични и аз искам да ги дам на сина си.

# 236
  • Мнения: 107




седма част

шестокласници

Софийски математически турнир 2012/2013
Тържественото награждаване  на 12.12.12 г. (сряда)  13 ч. в залата на Еврейския културен дом (бул.”Ал. Стамболийски” №50)

Многооо-много ти благодаря! Simple Smile Беше ми много драго как представиха и моето момче.
Ще сложа линковете и при мен, за да ги видят и още хора.


Няма защо! Simple Smile. Моето дете след тържеството се беше размислило, че от едно недоглеждане при писането на беловата, вместо да е на първо място, с неговите уникални 72 точки беше  лишило от грамота за трето място 8 деца с по 71 точки. Започнало да решава направо на белова. Сетило се, че ще мрънкам, че не е писало първо на чернова. Написало всичко красиво на чернова и баща му като беше ходил да види работата му- изпаднал в ужас колко грозно  е написана беловата за разлика от перфектната чернова. Било му по-лесно вместо да преписва от белова на чернова за по-бързо си пререшил  последната задача за описване. Та в черновата всичко перфектно. Та и толкова сигурен, че всичко си е написал в беловата, че чак вика на баща му ,че не е възможно да има пропуски, той бил гледал друга работа, а не неговата. А баща му му вика ,че само той е със 72 точки пък и неговото грозно писане няма с кой да го сбърка Simple Smile Деца.Какво да ги правиш? А на Коледното пък е твърдо убеден, че решението на последната му е вярно и са го орезали несправедливо. Не съм я гледала задачата, но май чух едно изказване на една мама тук във форума, защото бях пуснала компютъра да чете вместо мен, че в това време се занимавах с  видеото, че и тя протестираше за тази последна задача.
Ще кача утре и видеото от  последните класове. Благодаря за снимките на всички, които ги споделиха.

# 237
  • Мнения: 20
Zdravejte.Nagrajdava li se s gramota za 4 mqsto na KMC -gr.Varna?

# 238
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Може ли някой да ми изпрати двете различни задачи за МГ за 5-ти клас, май 1-ва и 2-ра, че ми стана интересно.
Изпрати ми ги, моля те ,  после на лични и аз искам да ги дам на сина си.

Присъединявам се и аз към молбата. Благодаря!

# 239
  • Мнения: 163
Може ли някой да ми изпрати двете различни задачи за МГ за 5-ти клас, май 1-ва и 2-ра, че ми стана интересно.
И на мен! И на мен!
Само че за 6 клас.

Общи условия

Активация на акаунт