Математически турнири - 19

  • 80 318
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 379
За да сортираш, си слагаш имена на колоните и после избираш една от двете функции - Sort или Filter-AutoFilter.

Моето момче е втори от второкласниците - приятно се изненадах, тъй като не се готви особено.

# 211
  • София
  • Мнения: 387
Аз междувременно се оправих . мерси Simple Smile
Най-после наученото за ексел да влезе в употреба.

# 212
  • Мнения: 4 877
M8M8, благодаря за видеото!!!  bouquet

От мен малко снимки от награждаването днес:

http://dox.bg/files/dw?a=23e6e9d576

Danybon, ако решиш ги качи и тях във ФБ Simple Smile Или линка, ще е валиден до 26.12. Специално заради теб сглобих апарата накрая и се радвам, че те видях наживо Peace


Много благодаря! Simple Smile Сега почвам да гледам.
 M8M8, супер си! Simple Smile Мерси!

# 213
  • Мнения: 20

на сайта на 119-то също са качени резултатите - в ексел са така че може да ги сортирате.
на втория шит ако не бъркам са резултатите на смг / пчмг

http://www.119sou.com/

Благодаря, не бях видяла, че има втора страница.

# 214
  • Мнения: 1 144
А някое мамче дали е имало време да сравни задачите на редовните и мегейците? Просто от интерес питам, ние още сме малки, само трети клас.
Има логика да са различни задачите, защото нали все пак се издирват математически таланти, които не са в математически училища (и с каква цел се издирват, може би, за да знаят родителите и да ги поощрят). От друга страна пък, ако бяха заедно, щеше да се види наистина нивото какво е на математиците извън СМГ и ПЧМГ спрямо математиците във. Защото аз познавам таланти, които не са в СМГ и ПЧМГ, но не биха им се дали Simple Smile))) Даже мамите им са във форума.

# 215
  • Мнения: 20
А някое мамче дали е имало време да сравни задачите на редовните и мегейците? Просто от интерес питам, ние още сме малки, само трети клас.
Има логика да са различни задачите, защото нали все пак се издирват математически таланти, които не са в математически училища (и с каква цел се издирват, може би, за да знаят родителите и да ги поощрят). От друга страна пък, ако бяха заедно, щеше да се види наистина нивото какво е на математиците извън СМГ и ПЧМГ спрямо математиците във. Защото аз познавам таланти, които не са в СМГ и ПЧМГ, но не биха им се дали Simple Smile))) Даже мамите им са във форума.

При СМГ и ПЧМГ само първа и втора задача бяха различни от официално публикуваните.

# 216
  • Мнения: 928


П.С. Синът ми ми каза, че в неговия клас има 7 деца с 60 точки от КМС, така че предполагам, че в 6-ти клас / СМГ би трябвало да има около 25 (+/-) деца с максималния брой точки от това състезание.


Тук ще се самопохваля. Моята прогноза за максимални резултати в СМГ беше 25+/-, както може да се види по-горе, а реалните максимални резултати са 23.

Това са приблизително 20% от децата в целия 6-токласен набор в СМГ, въпреки двете различни задачи.

# 217
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Първо мисля, че в СМГ не всички деца са супер математици. Има и малко по-земни деца. Второ не мисля, че задачите са много по-лесни от тези на другите състезания.Не е етично да цитирам имена, но   видях един -два резултата на деца, наистина много добри математици от други градове, които например на "Салабашев"  са на първите места, а сега със сравнително ниски резултати. Това  значи,че те  просто в дадения момент са имали малко по-лош ден, но в същото време значи, че все пак задачите не са на училищно ниво.

# 218
  • Мнения: 107




седма част

шестокласници

Софийски математически турнир 2012/2013
Тържественото награждаване  на 12.12.12 г. (сряда)  13 ч. в залата на Еврейския културен дом (бул.”Ал. Стамболийски” №50)

# 219
  • Мнения: 928
Първо мисля, че в СМГ не всички деца са супер математици. Има и малко по-земни деца. Второ не мисля, че задачите са много по-лесни от тези на другите състезания.Не е етично да цитирам имена, но   видях един -два резултата на деца, наистина много добри математици от други градове, които например на "Салабашев"  са на първите места, а сега със сравнително ниски резултати. Това  значи,че те  просто в дадения момент са имали малко по-лош ден, но в същото време значи, че все пак задачите не са на училищно ниво.

Аз не казвам, че всички в СМГ са супер математици, коментирам специално набор 2000.

Специално за този набор бих могъл да Ви посоча около 8-10 деца (в СМГ или не), които наистина са на много високо ниво, но форумната етика не ми позволява да говоря в имена.

Сега се сещам, че Вие бяхте една дама, която изразяваше позиция, че тези, които са добри в Кенгуруто ще се провалят в Олимпиадата.

# 220
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз също бях изненадана да видя деца с блестящ Салабашев на доста по-задни места на Коледното.

Освен ден, вероятно има и значение какви приоритети имат и за какво се готвят. За някои набори това е вероятно най-осезаемата причина. Но иначе без да знам предисторията подкрепям, че децата добри на кенгуру, често имат проблеми с олимпиада. Бързите и комбинативни хора често боксуват при педантични описвания.

Задачите на Коледното са мъничко над училищното ниво. И деца без специална подготовка показват добри, макар и не максимални, резултати стига да се справят с формата.

# 221
  • Мнения: 928
Аз също бях изненадана да видя деца с блестящ Салабашев на доста по-задни места на Коледното.

Освен ден, вероятно има и значение какви приоритети имат и за какво се готвят. За някои набори това е вероятно най-осезаемата причина. Но иначе без да знам предисторията подкрепям, че децата добри на кенгуру, често имат проблеми с олимпиада. Бързите и комбинативни хора често боксуват при педантични описвания.

Задачите на Коледното са мъничко над училищното ниво. И деца без специална подготовка показват добри, макар и не максимални, резултати стига да се справят с формата.

Ами......., като гледам резултатите на децата от набор 2000 през 2011/2012/2013 година, са си все едни и същи, без значение дали са се явявали на "скоростно" или " дълбокомислено" състезание.

 

# 222
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Първо мисля, че в СМГ не всички деца са супер математици. Има и малко по-земни деца. Второ не мисля, че задачите са много по-лесни от тези на другите състезания.Не е етично да цитирам имена, но   видях един -два резултата на деца, наистина много добри математици от други градове, които например на "Салабашев"  са на първите места, а сега със сравнително ниски резултати. Това  значи,че те  просто в дадения момент са имали малко по-лош ден, но в същото време значи, че все пак задачите не са на училищно ниво.

Аз не казвам, че всички в СМГ са супер математици, коментирам специално набор 2000.

Специално за този набор бих могъл да Ви посоча около 8-10 деца (в СМГ или не), които наистина са на много високо ниво, но форумната етика не ми позволява да говоря в имена.

Сега се сещам, че Вие бяхте една дама, която изразяваше позиция, че тези, които са добри в Кенгуруто ще се провалят в Олимпиадата.
Не знам какво си спомняте, но аз бях написала, че истинските математически задачи са на Олимпиадата и Пролетните математически състезания ( коментара ми бе за ПМС).  Искам да кажа ,че аз на тези 8-10 деца във всеки един випуск шапка им свалям. Моят син има дори двама приятели от пети клас от СМГ, с които беше на Амбелиц и просто ги боготвори, но има деца със средни заложби. Извинете , ако съм Ви обидила. Въобще не ми е това целта.

# 223
  • Мнения: 4 877




седма част

шестокласници

Софийски математически турнир 2012/2013
Тържественото награждаване  на 12.12.12 г. (сряда)  13 ч. в залата на Еврейския културен дом (бул.”Ал. Стамболийски” №50)

Многооо-много ти благодаря! Simple Smile Беше ми много драго как представиха и моето момче.
Ще сложа линковете и при мен, за да ги видят и още хора.

# 224
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Къде мога да видя онлайн задачите от Коледното тази година? /Гугъл показва ранг, а не съдържание/

ПП Ant12, факторите са много - математика, психика, учител, мама и т.н. Покрай коледното състезание една дама ми обяснява как трябва детето да е с чатала на врата - тормоз до желания резултат. Аз нямам опит, но следя един набор в нашия град и повечето деца се представят колебливо в немалка степен.

Общи условия

Активация на акаунт