Пак за детската и идиотиите

  • 3 274
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат на: kaka_rali
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.


хех, не като цяло градината е хубава. детето ми никога не е имало синини например. храната е хубава. учителките са свястни - поне до сега. изключвам телевизора. детето ми свикна там за 1 седмица. спи следобяд, не е нервно.

# 32
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: kaka_rali
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.


За съжаление, сега това с телевизорите и видеото е масова практика в детските градини, поне в София. Повечето родители, между другото, го изтъкват като аргумент в полза на това, колко е хубава съответната градина, според тях!  Shocked Аз се радвам, че в градината на сина ми залагат на "добрите стари" методи за гледане на деца, като книжки, рисуване, игри и др. Засега сме се опазили от телевизионната мания, ще видим докога...  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 811
На родителски срещи обикновено има изцепки и бисери.

Вчера и аз бях на "мероприятие".

Това, което на вас ви е направило лошо впечатление, според мен е правилно.

1. Болни деца да не се допускат - може да са се изразили неправилно, но аз лично си преместих детето от градина където бе практика да ги приемат с антибиотици. На мен ми е съвестно да пратя детето болно и да се натръшкат още 5-6 деца. Ако си от моята позиция даже ще се радваш на такова изискване.

2. Учителките имат работа - трябва да си подготвят занятията. Виждали ли сте за занятие по математика що круши, ябълки, череши са изрязани от цветна хартия? Те не стават с магическа пръчка. Учителките не оставят децата без контрол, но им дават някакво занимание и ги наглеждат докато вършат "странични" неща. Ами и майките го правим вкъщи, иначе няма да можем да сготвим и изчистим.

3. За телевизор съм против, но болшинството родители не мислят като мен / поне в двете градини където е била щерката/.

4. Събирането на пари е възможно само по инициатива на родителите. Т.е. ако вие искате го организирате. Може да поискат големи суми, ама изобщо не сте длъжни да се съгласите. Вчера решихме да съберем по 20 лв за консумативи - блокчета, постели моливи учебни тетрадки - и за двете предстоящи празненства. Да ви кажа не мисля, че 20 лв. за три месеца са толкова много. Като вляза в книжарница с Дари оставям поне 10. От друга страна дадохме възможност, който иска да ги плати на вноски до нова година. Пък и парите за дечицата отиват. Ако поискат пари за играчки - ще дам. Детето ми е там 8-9 часа на ден - искам да се чувства добре.

Не искам да създам конфликт, а да покажа и друга страна на въпроса.

# 34
  • Мнения: 4 212
Цитат на: DEianaZ
Аз не мога да разбера обаче защо толкова много родители са гласували "ЗА"...



...ми щот ни е криворазбрана "цивилизацията"...ей за туй Close

на мен ми е интересно,ако някое дете не му се гледа телевизия и госпожите  си по4иват нейде по детските  легла или си пийват кайвето,като как ще наблюдават съответното дете????ще го спрат детето на "пауза" с дистанцонното ли Rolling Eyes  Confused:  Bulb

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 123
одобрявам написаното от Dary
при нас сега за трети път ще събираме по 20 лева които отиват за книжки и материали, а също и за хигиенни материали(купуваме ги всеки месец). В нашата група има телевизор, но той е останал от предни випуски, черно бял е и общо взето не си знае годините. Пускат го следобяд когато родителите си вземат децата и естествено се гледа някой сериал по К1, щот няма кабелна ТВ. Обикновено децата не го гледат.

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Споко, сега в 20 детски градини, догодина във всички. Нали ще ставаме европейци Rolling Eyes ,та всичко трябва да е като в Европата. Тук има отдавна телевизори и зяпат като ненормални- само не ги карат по една песен или стихче да научат- защото не могат /те и не ги карат,де/....Много тъжно, но е неизбежно- даже не вярвам нещо да може да се направи, ако се оплачат родителите или се опитат да направят нещо.....

# 37
  • Мнения: 1 975
Ami opitaj se da go povdignesh vuprosa nqkude "po-navisoko"...
Spored men sushto ne bi trqbvalo da ima telqvizori... Lelkite v detskata gradina bi trqbvalo da organizirvat igri na decata, da peqt pesnichki s tqx, i da im organizirvat razni drugi programi.......... a ne da parkirat decata pred televizora i te na lafche ,,,,,, che i s kafence i cigarka   People No Good

# 38
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Kalinka
Споко, сега в 20 детски градини, догодина във всички. Нали ще ставаме европейци Rolling Eyes ,та всичко трябва да е като в Европата. Тук има отдавна телевизори и зяпат като ненормални- само не ги карат по една песен или стихче да научат- защото не могат /те и не ги карат,де/....Много тъжно, но е неизбежно- даже не вярвам нещо да може да се направи, ако се оплачат родителите или се опитат да направят нещо.....


Tuka pri nas nqma televizori v detskite gradini. Puskat im pesnichki, igraqt, risuvat, sikachat, posle v pqsuchnika ...... i t.n............. Taka che televizorut ne e nishto evropejsko!!!
Sviknala sum da ima televizori sus detsko kutche v magazinite za da mogat mamite da pazarqt,,,,, ama v detskite gradini......... no way.........  Rolling Eyes

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Значи за рап музиката - яслата е Номер 1 Детска дневни ясли, това е името.

На следващият ден Рап не чух, явно някоя леля и се е дослушало рап в някакъв момент.

Обаче за сметка на това мръсотията в кухнята е под всякаква критика, мога да направя сравнение с тази храна от яслата и от млечната кухня преди - тук в яслата бурканчетата са гнусни просто, чакам с нетърпение да ремонтират млечната кухня от която си взимах преди харана и в която много държат на хигиената на бурканчетата поне.

В кухнята в яслата е отврат хигиената.

И другата седмица ще взимам от тази ясла храна, дано не чувам повече рап ритми отвътре, минавайки под прозорците.

# 40
  • Мнения: 46
Защо сте толкова злобни всички ,които пишете тук?И не си мислете ,че вие сте работодатели на учителите.40 -те лева които плащате не стигат само за храната.Уж млади съвременни хора.На компютър се учи забавно и интересно за децата и английски.Какво лошо има в разнообразието-дискавъри,анимал и др. подобни.Има страшно интересни детски енциклопедии.Колко от вас след ДГ занимават целенасочено децата си?И защо е необходимо това да се прави вечер?Не вярвам въобще някой да го прави.Някой мнения са писани като от прабаба ми!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Момичета, вие пак сте добре. Родителски срещи, гласувания...
В нашата ясла просто една сутрин водя детето и гледам работи телевизор. Сестрата ми разясни, че било с образователна цел. Пускали им детски филми, за животни и др.
Мисля, че по-добре е да изваждат децата на вън да играят повече време отколкото да стоят пред телевизора. Никой не мисли за малките им очички... Радвам се, че Силви не харесва да гледа телевизор.

# 42
  • Мнения: 9 990
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.

# 43
  • Мнения: 1 232
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.
бе изтупана е от прахта ама е актуална и ще продължи да бъде актуална,не че съм против телевизора по принцип в нашата група го заварихме,но няма нищо ама нищо свястно детско по никоя от програмите особено по ефирни кат БТВ и К1

# 44
  • Мнения: 505
При нас също събраха по 40.00 лева за учебни тетрадки (І група), блокчета, ножички и т.н., минералната вода и малко играчки. Накрая се оказа, че много имали нужда от цветарник и се помолиха ако останели пари да купят един цветарник за 10-15 лв. Два -три пъти учителката каза "Ще ни разрешите ли да купим цветарник", беше доста унизително и ме обхванаха едни смесени чувства   Confused

Общи условия

Активация на акаунт