Пак за детската и идиотиите

  • 3 273
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

# 1
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Сори ама ми писна от хорската простотия!!!!!!!!!!  Imp И те били хора... Ами нали са на работа бе  censored мамицата им мръсна (още веднъж се извинявам ама това е 4-ят път тази седмица когато някой иска докато е на работа всъщност да не е) КАТО ИМ СЕ ГЛЕДА ТВ ДА СИ СЕДЯТ В КЪЩИ!!!!!!!!!!!!!!! Ядосах се!!!!! Пак се извинявам... ако искате трийте го това мнение...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ....


 Shocked поправете ме моля, но не е ли работата на учителките да бдат нон-стоп до децата и да се занимават с тях - каква е тая работа , заради която трябва да позиционират хлапетата пред ТВ-то?!

А тоя телевизор вие ли ще го купувате? Полза за децата изтъкнаха ли, или ще го купувате за рахата на учителките - ми те после пари за нова кафе-машина ще си поискат, бе!

# 3
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден.


Това как да го разбирам? Shocked Ако не се лъжа, това им е работата, за това им се плаща! А иначе какво правят докато децата спят? Това не е ли "малко време"? Плюс това синчето трудно ще го задържат 30 мин. пред телевизора... Laughing

# 4
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ....


 Shocked поправете ме моля, но не е ли работата на учителките да бдат нон-стоп до децата и да се занимават с тях - каква е тая работа , заради която трябва да позиционират хлапетата пред ТВ-то?!

А тоя телевизор вие ли ще го купувате? Полза за децата изтъкнаха ли, или ще го купувате за рахата на учителките - ми те после пари за нова кафе-машина ще си поискат, бе!


ама моля ти се - те имали занимания до 10,30?????? от там нататък свободни игри?! ми и аз искам тв на работата - днес ше се тръшна на шефа.....

# 5
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден.


Това как да го разбирам? Shocked Ако не се лъжа, това им е работата, за това им се плаща! А иначе какво правят докато децата спят? Това не е ли "малко време"? Плюс това синчето трудно ще го задържат 30 мин. пред телевизора... Laughing


а и не ми е ясно кой ще контролира да е само половин час

# 6
  • Мнения: 5 500
Еми ще ги правим телеманчета, аз не разрешавам в къщи ТВ-то да се пуска, когато е буден Цецо да не се зазяпва, че нищо добро не го чака от тоя телевизор, ама днес се изумих една приятелка като ми каза, че нейната братовчетка намерила извинителни бележки на двете си деца - едното 6 клас, другото 7-ми - за да не ходят на физическо възп. за цялата година, да не си разваляли успеха, ако не им пишели 6-тици. Е, как тогава родителите няма да са ЗА ТВ-то, ще са и още как, като толкоз са им гънките. Вместо да се занимават със спорт, да изразходват енергия, да си раздвижват кръвообращението, за да могат да се учат добре, те седят пред компютрите и телевизорите по цял ден, ядат чипсове и др. боклуци и после нямало да има затлъстели деца, е как ще има като са обездвижени Imp
Сори, че измествам темата, ама не можах да се стърпя от това, което ми казаха днес, просто е недопустимо Close  Sign Exclamation

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Каква работа да вършат имат... и те ше  гледат ТВ какво си мислиш... най-много някоя лелка да си лакира ноктите...

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Julie


ама моля ти се - те имали занимания до 10,30?????? от там нататък свободни игри?!


О боже! Я ги питай тогава, щом свободните игри не се нуждаят от вниманието на учителките , вие пък дали не може да им плащате за труда само до 10.30 - че очвидно след това не полагат такъв Imp

# 9
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie


ама моля ти се - те имали занимания до 10,30?????? от там нататък свободни игри?!


О боже! Я ги питай тогава, щом свободните игри не се нуждаят от вниманието на учителките , вие пък дали не може да им плащате за труда само до 10.30 - че очвидно след това не полагат такъв Imp


явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!

# 10
  • Мнения: 5 500
Сори, че без да искам си пуснах постинга два пъти, изтрих го Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close


ми кво да ти кажа... голям смях беше общо взето - 1 час слушах директорката - тя е голям хит.  после още един час даскалиците.... то не може да се опише - требе да се види:)

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз не мога да разбера обаче защо толкова много родители са гласували "ЗА"...

# 14
  • Мнения: 6 029
Цитат на: DEianaZ
Аз не мога да разбера обаче защо толкова много родители са гласували "ЗА"...


ми не знам???!!! ма те бяха очудени че имаше цели двама против!

# 15
# 16
  • Мнения: 2 693
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close


Ами при нас не. Поне от досегашните ми наблюдения. Емо още не ходи /два дни му остават на детето Sad /, но градината/яслата е ремонтирана /пак, както всяка година/, вътре е уютно и чисто, има голям зелен двор. През зимата е топло, и сестрата ми каза, цитирам по памет "Задължително под анцунга тениска и потниче, защото зимата ги събличаме по къс ръкав, топло е вътре". Изобщо като почнат да плюят общинските градини, като че ли са някакви конюшни, се чудя за какво говорят - хем не съм в еУитен квартал, живея в Люлин... А, и паркът е срещу градината - е, дели ги една улица, но ще го преживея, тя не е толкова натоварена...

# 17
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close


Ами при нас не. Поне от досегашните ми наблюдения. Емо още не ходи /два дни му остават на детето Sad /, но градината/яслата е ремонтирана /пак, както всяка година/, вътре е уютно и чисто, има голям зелен двор. През зимата е топло, и сестрата ми каза, цитирам по памет "Задължително под анцунга тениска и потниче, защото зимата ги събличаме по къс ръкав, топло е вътре". Изобщо като почнат да плюят общинските градини, като че ли са някакви конюшни, се чудя за какво говорят - хем не съм в еУитен квартал, живея в Люлин... А, и паркът е срещу градината - е, дели ги една улица, но ще го преживея, тя не е толкова натоварена...


ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!

# 18
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Julie
ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!


Е не, не съм още, нали писах, но досега НЯМА телевизор ни в градината, ни в яслата, рап не сам чула /иначе ще ги подпаля, не виждам нищо стойностно в тази музика, който иска, да си я слуша вкъщи, не да ми трови детето с нея, преди то само да е направило своя избор/.

А дали това масово гласуване "ЗА", не е продиктувано от вечния комплекс на българина, че ще го помислят за половин човек, ако не се надцаква с останалите? Или пък идеята е да се позмажем на учителките, та дано да бършат лигата на наш`то гардже по-добре отколкото на другите... Rolling Eyes Ох, не ги разбирам такива... Ако имате парвенюта сред родителите, напълно го разбирам това гласуване...

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Julie
ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!


Е не, не съм още, нали писах, но досега НЯМА телевизор ни в градината, ни в яслата, рап не сам чула /иначе ще ги подпаля, не виждам нищо стойностно в тази музика, който иска, да си я слуша вкъщи, не да ми трови детето с нея, преди то само да е направило своя избор/.

А дали това масово гласуване "ЗА", не е продиктувано от вечния комплекс на българина, че ще го помислят за половин човек, ако не се надцаква с останалите? Или пък идеята е да се позмажем на учителките, та дано да бършат лигата на наш`то гардже по-добре отколкото на другите... Rolling Eyes Ох, не ги разбирам такива... Ако имате парвенюта сред родителите, напълно го разбирам това гласуване...


има  -три майки.... те са нещо кат лидерки. не че им се впечатлявам де. те са в "родителския комитет"... втора година вече. абе не знам....
абе има и свестни - една от майките каза например, че ще прави дарения - всеки месец тоалетната хартия и салфетките ще ги осигурява безплатно, щот работела във такава фирма.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: Julie
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ....


 

ама моля ти се - те имали занимания до 10,30?????? от там нататък свободни игри?! ми и аз искам тв на работата - днес ше се тръшна на шефа.....


Моят мисля логичен въпрос е по времето на тези свободни игри, значи ли че няма кой поне едно око да им хвърля на децата????
 И после да не изумяваме защо в предишен постинг за тормоза на детенце в детската градина, госпожата криточко се седяла отстрани. Ми ако недай се боже стане нещо - деца са все пак - някой падне, счупи си главата, ръката...Кой ще отговаря????
 Ебаси майката ( без извинение) - а тия родители, дето са се съгласили ( за мое изумление повечето) - те луди ли са? На какво основание си даваш детето в градина с цел да научи нещо, да общува с деца и т.н., а всъщност то седи и гледа ТВ - 100% някоя сапунера ще пускат госпожите. Ми това спокойно при елание може и у дома да си го правят, а не да плащаш допълнително, че сигурно и въпросните родители ще трябва да закупят въпросния телевизор.  Rolling Eyes  Shocked  Shocked  Shocked
 Julie, тръшвай се на шефа, че после да кажеш има ли ефект, да знам и аз така да процедирам

# 21
  • Мнения: 6 029
и за кафе машина също ще се тръшна
а и видео да не забравя

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 606
А, видео  - ти па , луда ли си??? Най-малко последен модел плазмен тв със също толкова последен модел DVD ( може и не плазмено) Wink

# 23
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bomboto
А, видео  - ти па , луда ли си??? Най-малко последен модел плазмен тв със също толкова последен модел DVD ( може и не плазмено) Wink

уф да бе верно:)
ми и двд и озвучителна система за него....

# 24
  • Мнения: 1 655
Аз не разбрах  от родителите ли искат парите за телевизора? Щото ако е така... Twisted Evil
А тези пари които обикновено се събират всяка година (знам че по 20-25лв събират в нашата градина) някой контролира ли ги какво става с тях... Майка ми е детска учителка и казва, че е забранено подобно събиране на пари от родители Confused

# 25
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Svetla1
Аз не разбрах  от родителите ли искат парите за телевизора? Щото ако е така... Twisted Evil
А тези пари които обикновено се събират всяка година (знам че по 20-25лв събират в нашата градина) някой контролира ли ги какво става с тях... Майка ми е детска учителка и казва, че е забранено подобно събиране на пари от родители Confused


значи - 35лв!!! за пособия, учебните тетрадки и т.н. за тв-то - имали от миналата година останали 60 лв. няква майка каза че ще дари 40 лв. от 35-те лв за пособията щяли да добавят! и да купят некво тв НЕО дет е на промоция в техномаркет за 200 и нещо лв.
а контрола за харченето на парите  - една от майките от родителския комитет ходи с една от учителките да пазаруват заедно!

# 26
  • Мнения: 133
В детската градина, която посещава моя син получиха телевизор като подарък от един родител / лично за тяхната група/. Сега на родителската среща предложиха да им купим видео. Като се замисля по добре да гледат интересни филмчета на касети отколкото детските програми по кабелната. Като изключим Том и Джери всички други са агресивни, грозни и безсмислени. Не че съм за тв, но те вече го имат.

# 27
  • Мнения: 133
При нас събират по 40лв. Незнам дали имат право да събират пари, но при положение че ние не дадем откаде ще вземат пари за учебни тетрадки и др. Нали се сещаш че общините никакви ги няма

# 28
  • Мнения: 1 655
Нашата градина това лято правиха ремонт. Предполагам, че общината е дала пари. И какво... вместо да ги използват за по смислен ремонт на стаите където играят и спят децата, те взели та сменили входните врати с алуминиева дограма и сложили ламиниран паркет в стаята за празнуване (където децата ходят 2-3 пъти в годината). Догодина ще кажат - дайте пари да им направим ремонт на стаите...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Ние още не сме имали родителка среща. Към момента нямат телевизор и аз определено няма да гласувам 'за' ако се наложи. В яслата обаче имаха телевизор, там и буклуци им даваха между храненията но нямаше управия, родителски срещи не правеха а когато протестирах пред госпожите ефекта беше нулев...било желание на майките и нищо не можели да направят!
Сега в градината един път ги заварих вън на двора скупчени около пакет зрънчо та питах госпожата практика ли е това - каза ми че не е...зрънчото беше на дете чиято майка в момента го взимаше и му го дала и ги чака да го изядат.Sad Аз си казах протестите...онази си мълча.Sad
Пари събирахме още лятото - оправили са дограмата и са сменили балатума. Ще видя сега за какво и по колко ще искат.

# 30
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат на: kaka_rali
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.


хех, не като цяло градината е хубава. детето ми никога не е имало синини например. храната е хубава. учителките са свястни - поне до сега. изключвам телевизора. детето ми свикна там за 1 седмица. спи следобяд, не е нервно.

# 32
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: kaka_rali
Цитат на: Julie
е начи направо съм бясна!
вчера бях на родителска среща.... и тъкмо се радвах, че в групата на щерка ми няма тв и са кво..... изведнъж се оказва, че вече било прието да има тв!!!  Imp  Imp  Imp развиках им се... а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ужас! след гласуване - 11 гласа за телевизора, 2 против и 2 въздържали се.. е оп - на са телевизор шси имаме!!!! даже имаше предложение компютър да се вземе?????? ужас!!!! кво им става на тия хора бе....

Коя е въпросната детска градина, за да не пращам дъщерята.


За съжаление, сега това с телевизорите и видеото е масова практика в детските градини, поне в София. Повечето родители, между другото, го изтъкват като аргумент в полза на това, колко е хубава съответната градина, според тях!  Shocked Аз се радвам, че в градината на сина ми залагат на "добрите стари" методи за гледане на деца, като книжки, рисуване, игри и др. Засега сме се опазили от телевизионната мания, ще видим докога...  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 811
На родителски срещи обикновено има изцепки и бисери.

Вчера и аз бях на "мероприятие".

Това, което на вас ви е направило лошо впечатление, според мен е правилно.

1. Болни деца да не се допускат - може да са се изразили неправилно, но аз лично си преместих детето от градина където бе практика да ги приемат с антибиотици. На мен ми е съвестно да пратя детето болно и да се натръшкат още 5-6 деца. Ако си от моята позиция даже ще се радваш на такова изискване.

2. Учителките имат работа - трябва да си подготвят занятията. Виждали ли сте за занятие по математика що круши, ябълки, череши са изрязани от цветна хартия? Те не стават с магическа пръчка. Учителките не оставят децата без контрол, но им дават някакво занимание и ги наглеждат докато вършат "странични" неща. Ами и майките го правим вкъщи, иначе няма да можем да сготвим и изчистим.

3. За телевизор съм против, но болшинството родители не мислят като мен / поне в двете градини където е била щерката/.

4. Събирането на пари е възможно само по инициатива на родителите. Т.е. ако вие искате го организирате. Може да поискат големи суми, ама изобщо не сте длъжни да се съгласите. Вчера решихме да съберем по 20 лв за консумативи - блокчета, постели моливи учебни тетрадки - и за двете предстоящи празненства. Да ви кажа не мисля, че 20 лв. за три месеца са толкова много. Като вляза в книжарница с Дари оставям поне 10. От друга страна дадохме възможност, който иска да ги плати на вноски до нова година. Пък и парите за дечицата отиват. Ако поискат пари за играчки - ще дам. Детето ми е там 8-9 часа на ден - искам да се чувства добре.

Не искам да създам конфликт, а да покажа и друга страна на въпроса.

# 34
  • Мнения: 4 212
Цитат на: DEianaZ
Аз не мога да разбера обаче защо толкова много родители са гласували "ЗА"...



...ми щот ни е криворазбрана "цивилизацията"...ей за туй Close

на мен ми е интересно,ако някое дете не му се гледа телевизия и госпожите  си по4иват нейде по детските  легла или си пийват кайвето,като как ще наблюдават съответното дете????ще го спрат детето на "пауза" с дистанцонното ли Rolling Eyes  Confused:  Bulb

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 123
одобрявам написаното от Dary
при нас сега за трети път ще събираме по 20 лева които отиват за книжки и материали, а също и за хигиенни материали(купуваме ги всеки месец). В нашата група има телевизор, но той е останал от предни випуски, черно бял е и общо взето не си знае годините. Пускат го следобяд когато родителите си вземат децата и естествено се гледа някой сериал по К1, щот няма кабелна ТВ. Обикновено децата не го гледат.

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Споко, сега в 20 детски градини, догодина във всички. Нали ще ставаме европейци Rolling Eyes ,та всичко трябва да е като в Европата. Тук има отдавна телевизори и зяпат като ненормални- само не ги карат по една песен или стихче да научат- защото не могат /те и не ги карат,де/....Много тъжно, но е неизбежно- даже не вярвам нещо да може да се направи, ако се оплачат родителите или се опитат да направят нещо.....

# 37
  • Мнения: 1 975
Ami opitaj se da go povdignesh vuprosa nqkude "po-navisoko"...
Spored men sushto ne bi trqbvalo da ima telqvizori... Lelkite v detskata gradina bi trqbvalo da organizirvat igri na decata, da peqt pesnichki s tqx, i da im organizirvat razni drugi programi.......... a ne da parkirat decata pred televizora i te na lafche ,,,,,, che i s kafence i cigarka   People No Good

# 38
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Kalinka
Споко, сега в 20 детски градини, догодина във всички. Нали ще ставаме европейци Rolling Eyes ,та всичко трябва да е като в Европата. Тук има отдавна телевизори и зяпат като ненормални- само не ги карат по една песен или стихче да научат- защото не могат /те и не ги карат,де/....Много тъжно, но е неизбежно- даже не вярвам нещо да може да се направи, ако се оплачат родителите или се опитат да направят нещо.....


Tuka pri nas nqma televizori v detskite gradini. Puskat im pesnichki, igraqt, risuvat, sikachat, posle v pqsuchnika ...... i t.n............. Taka che televizorut ne e nishto evropejsko!!!
Sviknala sum da ima televizori sus detsko kutche v magazinite za da mogat mamite da pazarqt,,,,, ama v detskite gradini......... no way.........  Rolling Eyes

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Значи за рап музиката - яслата е Номер 1 Детска дневни ясли, това е името.

На следващият ден Рап не чух, явно някоя леля и се е дослушало рап в някакъв момент.

Обаче за сметка на това мръсотията в кухнята е под всякаква критика, мога да направя сравнение с тази храна от яслата и от млечната кухня преди - тук в яслата бурканчетата са гнусни просто, чакам с нетърпение да ремонтират млечната кухня от която си взимах преди харана и в която много държат на хигиената на бурканчетата поне.

В кухнята в яслата е отврат хигиената.

И другата седмица ще взимам от тази ясла храна, дано не чувам повече рап ритми отвътре, минавайки под прозорците.

# 40
  • Мнения: 46
Защо сте толкова злобни всички ,които пишете тук?И не си мислете ,че вие сте работодатели на учителите.40 -те лева които плащате не стигат само за храната.Уж млади съвременни хора.На компютър се учи забавно и интересно за децата и английски.Какво лошо има в разнообразието-дискавъри,анимал и др. подобни.Има страшно интересни детски енциклопедии.Колко от вас след ДГ занимават целенасочено децата си?И защо е необходимо това да се прави вечер?Не вярвам въобще някой да го прави.Някой мнения са писани като от прабаба ми!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Момичета, вие пак сте добре. Родителски срещи, гласувания...
В нашата ясла просто една сутрин водя детето и гледам работи телевизор. Сестрата ми разясни, че било с образователна цел. Пускали им детски филми, за животни и др.
Мисля, че по-добре е да изваждат децата на вън да играят повече време отколкото да стоят пред телевизора. Никой не мисли за малките им очички... Радвам се, че Силви не харесва да гледа телевизор.

# 42
  • Мнения: 9 990
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.

# 43
  • Мнения: 1 232
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.
бе изтупана е от прахта ама е актуална и ще продължи да бъде актуална,не че съм против телевизора по принцип в нашата група го заварихме,но няма нищо ама нищо свястно детско по никоя от програмите особено по ефирни кат БТВ и К1

# 44
  • Мнения: 505
При нас също събраха по 40.00 лева за учебни тетрадки (І група), блокчета, ножички и т.н., минералната вода и малко играчки. Накрая се оказа, че много имали нужда от цветарник и се помолиха ако останели пари да купят един цветарник за 10-15 лв. Два -три пъти учителката каза "Ще ни разрешите ли да купим цветарник", беше доста унизително и ме обхванаха едни смесени чувства   Confused

# 45
  • София
  • Мнения: 8 937
Лошото е не когато гледат филмчета за по половин час, а когато гледат гадните чалга канали. И го знам от опит, защото синът ми разпознава такива песни при положение, че с баща му не ги гледаме. Друг проблем при нас е, че родителите понякога са поставени пред свършен факт за парите, няма гласуване, просто ни се казва сумата. Накрая има такива, които редовно не дават с оправданието, че нямат, а по цял ден киснат из кварталните кафета.

# 46
  • Мнения: 9 990
Ще цитирам една съфорумка,че ми омръзна да тръбя едно и също-не давайте !
Зелника,зелникаааааааа!

# 47
  • Мнения: 3 371
Като чета какво става,направо свят ми се завива!Какви 40лв.за тетрадки в първа група!Дори в тях да са включени и други консумативи,това са неоправдано много пари.И след като сте дали толкова средства за групата-20деца х40лв.!!!някой отчита ли се за какво точно са изхарчени,предоставят ли ви финансов отчет или фактурите за закупените материали?Някой от вас получил ли е сертификат за дариние?Защото виждам,че повечето от вас знаят,че събирането на пари,хиг.материали и др.консумативи от родителите е забранено.Сигурна съм,че повечето ДГ имат нужда от подкрепата на родителите за много неща,но не бива да се злоупотребява със желанието им за помощ!Колкото за модата на телевизорите-няма учебна програма,която да мотивира наличието им в занималните.А в отговор на г-жата,която обвинява в остаряло изакостеняло мислене:уважаема госпожо,дори в групата да има телевизор,той не се купува или подарява с абонамент към някоя кабелна телевизия,така че децата нямат възможност да гледат образователните програми на Анимал планет или дискавъри,което означава,че най-вероятно гледат програми със съмнително образователно качество!Детските филмчета се излъчват във време,когато децата спят,така че изборът се свежда до това,кой е предпочитаният сериал от госпожата.Права сте,че компютрите и технологиите са необходими на всички иса неотменна част от ежедневието ни.За да може да се учи английски или нещо друго с помощта на компютър,обаче,трябва програма,която да се качи,нали така?И не каквато и да е ,а съобразена с възрастта на децата и педагогически компетентна,все пак.Въпрос-кой ще се ангажира с направата и?И без да подценявам нивото на учителите и техните качства и умения,колко от тях могат да работят с компютър?Дано в образователната сфера започнат да работят млади хора,но с този размер на заплатите и социален статус-едва ли!Но най-важното ,според мен,което е от значение за израстването на децата като пълноценни личности,е да се научат да общуват,както с връсниците си,така и с възрастните,да разговарят,да играят на живо,а не във виртуални светове.И за това не са им необходими телевизори и компютри.И без това отчуждението е една от съвременните болести на цивилизацията,от която за съжаление няма да можем да ги опазим!

# 48
  • София
  • Мнения: 9 530
Да, темата наистина е поизтупана от прахта, но пак звучи като нова! Wink

Бях на родителска среща тази седмица в градината на сина ми.
Е, ми същата работа- ако някой татко има възможност, да им прекара кабелна ТВ в градината. newsm78
А малко преди това г-жата обясняваше, колко е важно децата сутрин да идват на време, че не има стига времето до обяд за определените часове занимание.
Та попитах я аз там, на кого е нужна там тази кабелна ТВ, след като и така не им стига времето да си вземат часовете. Ами отговориха ми, че имало деца, които оставали и след 5,30ч. вечерта и докато дойдели родителите им да ги вземат, децата гледали детско.
А дали е така? Като в оная песен... Thinking

# 49
  • Мнения: 3 371
Да, темата наистина е поизтупана от прахта, но пак звучи като нова! Wink

Бях на родителска среща тази седмица в градината на сина ми.
Е, ми същата работа- ако някой татко има възможност, да им прекара кабелна ТВ в градината. newsm78
А малко преди това г-жата обясняваше, колко е важно децата сутрин да идват на време, че не има стига времето до обяд за определените часове занимание.
Та попитах я аз там, на кого е нужна там тази кабелна ТВ, след като и така не им стига времето да си вземат часовете. Ами отговориха ми, че имало деца, които оставали и след 5,30ч. вечерта и докато дойдели родителите им да ги вземат, децата гледали детско.
А дали е така? Като в оная песен... Thinking
Ако не е тайна,коя ДГ в Младост 1 посещава синът ти и в коя група е?

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.

 Twisted Evilясно защо е вдигната Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 9 530
Че защо да е тайна?! Wink
17 ЦДГ, 3-та група. bowuu

# 52
  • Мнения: 3 371
Че защо да е тайна?! Wink
17 ЦДГ, 3-та група. bowuu
Явно това е модна тенденция във всички ДГ в Младост,а като чета във форума-абсолютно навсякъде.Като че ли се състезават-коя група първа ще се сдобие с телевизор,видео,а защо не и двд!А на вашата госпожа,която иначе е толкова загрижена,че не и стига времето за заниманията с децата,как не и минава през ума,че във времето след 17.30,когато остават няколко деца,вместо да гледат телевизия,това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!

# 53
  • София
  • Мнения: 9 530
това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!
Ами след 5.30 на госпожата вече явно не и се работи с никой, а пък то и сериалите тогава почват, ако не се лъжа. Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 3 371
това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!
Ами след 5.30 на госпожата вече явно не и се работи с никой, а пък то и сериалите тогава почват, ако не се лъжа. Twisted Evil
Абсолютно!Все по друго си е децата да са съпричастни с драмата на героите от сапунките!Пък аз съм седнала да давам съвети за индивидуална работа-не ме е срам!Тя явно и за това иска кабелна жената-след 17часа се вихрят луди фиести и огнени страсти по много от каналите.

Общи условия

Активация на акаунт