Пак за детската и идиотиите

  • 3 276
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 942
Лошото е не когато гледат филмчета за по половин час, а когато гледат гадните чалга канали. И го знам от опит, защото синът ми разпознава такива песни при положение, че с баща му не ги гледаме. Друг проблем при нас е, че родителите понякога са поставени пред свършен факт за парите, няма гласуване, просто ни се казва сумата. Накрая има такива, които редовно не дават с оправданието, че нямат, а по цял ден киснат из кварталните кафета.

# 46
  • Мнения: 9 990
Ще цитирам една съфорумка,че ми омръзна да тръбя едно и също-не давайте !
Зелника,зелникаааааааа!

# 47
  • Мнения: 3 371
Като чета какво става,направо свят ми се завива!Какви 40лв.за тетрадки в първа група!Дори в тях да са включени и други консумативи,това са неоправдано много пари.И след като сте дали толкова средства за групата-20деца х40лв.!!!някой отчита ли се за какво точно са изхарчени,предоставят ли ви финансов отчет или фактурите за закупените материали?Някой от вас получил ли е сертификат за дариние?Защото виждам,че повечето от вас знаят,че събирането на пари,хиг.материали и др.консумативи от родителите е забранено.Сигурна съм,че повечето ДГ имат нужда от подкрепата на родителите за много неща,но не бива да се злоупотребява със желанието им за помощ!Колкото за модата на телевизорите-няма учебна програма,която да мотивира наличието им в занималните.А в отговор на г-жата,която обвинява в остаряло изакостеняло мислене:уважаема госпожо,дори в групата да има телевизор,той не се купува или подарява с абонамент към някоя кабелна телевизия,така че децата нямат възможност да гледат образователните програми на Анимал планет или дискавъри,което означава,че най-вероятно гледат програми със съмнително образователно качество!Детските филмчета се излъчват във време,когато децата спят,така че изборът се свежда до това,кой е предпочитаният сериал от госпожата.Права сте,че компютрите и технологиите са необходими на всички иса неотменна част от ежедневието ни.За да може да се учи английски или нещо друго с помощта на компютър,обаче,трябва програма,която да се качи,нали така?И не каквато и да е ,а съобразена с възрастта на децата и педагогически компетентна,все пак.Въпрос-кой ще се ангажира с направата и?И без да подценявам нивото на учителите и техните качства и умения,колко от тях могат да работят с компютър?Дано в образователната сфера започнат да работят млади хора,но с този размер на заплатите и социален статус-едва ли!Но най-важното ,според мен,което е от значение за израстването на децата като пълноценни личности,е да се научат да общуват,както с връсниците си,така и с възрастните,да разговарят,да играят на живо,а не във виртуални светове.И за това не са им необходими телевизори и компютри.И без това отчуждението е една от съвременните болести на цивилизацията,от която за съжаление няма да можем да ги опазим!

# 48
  • София
  • Мнения: 9 573
Да, темата наистина е поизтупана от прахта, но пак звучи като нова! Wink

Бях на родителска среща тази седмица в градината на сина ми.
Е, ми същата работа- ако някой татко има възможност, да им прекара кабелна ТВ в градината. newsm78
А малко преди това г-жата обясняваше, колко е важно децата сутрин да идват на време, че не има стига времето до обяд за определените часове занимание.
Та попитах я аз там, на кого е нужна там тази кабелна ТВ, след като и така не им стига времето да си вземат часовете. Ами отговориха ми, че имало деца, които оставали и след 5,30ч. вечерта и докато дойдели родителите им да ги вземат, децата гледали детско.
А дали е така? Като в оная песен... Thinking

# 49
  • Мнения: 3 371
Да, темата наистина е поизтупана от прахта, но пак звучи като нова! Wink

Бях на родителска среща тази седмица в градината на сина ми.
Е, ми същата работа- ако някой татко има възможност, да им прекара кабелна ТВ в градината. newsm78
А малко преди това г-жата обясняваше, колко е важно децата сутрин да идват на време, че не има стига времето до обяд за определените часове занимание.
Та попитах я аз там, на кого е нужна там тази кабелна ТВ, след като и така не им стига времето да си вземат часовете. Ами отговориха ми, че имало деца, които оставали и след 5,30ч. вечерта и докато дойдели родителите им да ги вземат, децата гледали детско.
А дали е така? Като в оная песен... Thinking
Ако не е тайна,коя ДГ в Младост 1 посещава синът ти и в коя група е?

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 840
И тази тема е стараааааааааааааа и е вдигната от Гост.От миналата година е  newsm78 hahaha
Поправка-госта се е регнал.Но все пак темата е изтупана от прахта.

 Twisted Evilясно защо е вдигната Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 9 573
Че защо да е тайна?! Wink
17 ЦДГ, 3-та група. bowuu

# 52
  • Мнения: 3 371
Че защо да е тайна?! Wink
17 ЦДГ, 3-та група. bowuu
Явно това е модна тенденция във всички ДГ в Младост,а като чета във форума-абсолютно навсякъде.Като че ли се състезават-коя група първа ще се сдобие с телевизор,видео,а защо не и двд!А на вашата госпожа,която иначе е толкова загрижена,че не и стига времето за заниманията с децата,как не и минава през ума,че във времето след 17.30,когато остават няколко деца,вместо да гледат телевизия,това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!

# 53
  • София
  • Мнения: 9 573
това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!
Ами след 5.30 на госпожата вече явно не и се работи с никой, а пък то и сериалите тогава почват, ако не се лъжа. Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 3 371
това време може да се използва за индивидуална работа с тези деца и по този начин да им помогне да овладеят нови знания ,умения и навици или пък,ако вече е направено входното ниво и е установено къде детето има нужда от подкрепа,да се работи по съответното направление!
Ами след 5.30 на госпожата вече явно не и се работи с никой, а пък то и сериалите тогава почват, ако не се лъжа. Twisted Evil
Абсолютно!Все по друго си е децата да са съпричастни с драмата на героите от сапунките!Пък аз съм седнала да давам съвети за индивидуална работа-не ме е срам!Тя явно и за това иска кабелна жената-след 17часа се вихрят луди фиести и огнени страсти по много от каналите.

Общи условия

Активация на акаунт