Пак за детската и идиотиите

  • 3 268
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 693
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close


Ами при нас не. Поне от досегашните ми наблюдения. Емо още не ходи /два дни му остават на детето Sad /, но градината/яслата е ремонтирана /пак, както всяка година/, вътре е уютно и чисто, има голям зелен двор. През зимата е топло, и сестрата ми каза, цитирам по памет "Задължително под анцунга тениска и потниче, защото зимата ги събличаме по къс ръкав, топло е вътре". Изобщо като почнат да плюят общинските градини, като че ли са някакви конюшни, се чудя за какво говорят - хем не съм в еУитен квартал, живея в Люлин... А, и паркът е срещу градината - е, дели ги една улица, но ще го преживея, тя не е толкова натоварена...

# 17
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
явно да....
о и друго изказване...."ако видите сутрин, че детето ви е болно - не го водете!!! по-добре един ден вкъщи на топличко и после да дойде тук" логичния въпрос е - ми тука на студеничко ли идват?!


Ухаа Laughing ! Извинявай, че на твой гръб се смея, обаче учителките ви имат страшни "находки" - навсякъде ли е така?! Close


Ами при нас не. Поне от досегашните ми наблюдения. Емо още не ходи /два дни му остават на детето Sad /, но градината/яслата е ремонтирана /пак, както всяка година/, вътре е уютно и чисто, има голям зелен двор. През зимата е топло, и сестрата ми каза, цитирам по памет "Задължително под анцунга тениска и потниче, защото зимата ги събличаме по къс ръкав, топло е вътре". Изобщо като почнат да плюят общинските градини, като че ли са някакви конюшни, се чудя за какво говорят - хем не съм в еУитен квартал, живея в Люлин... А, и паркът е срещу градината - е, дели ги една улица, но ще го преживея, тя не е толкова натоварена...


ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!

# 18
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Julie
ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!


Е не, не съм още, нали писах, но досега НЯМА телевизор ни в градината, ни в яслата, рап не сам чула /иначе ще ги подпаля, не виждам нищо стойностно в тази музика, който иска, да си я слуша вкъщи, не да ми трови детето с нея, преди то само да е направило своя избор/.

А дали това масово гласуване "ЗА", не е продиктувано от вечния комплекс на българина, че ще го помислят за половин човек, ако не се надцаква с останалите? Или пък идеята е да се позмажем на учителките, та дано да бършат лигата на наш`то гардже по-добре отколкото на другите... Rolling Eyes Ох, не ги разбирам такива... Ако имате парвенюта сред родителите, напълно го разбирам това гласуване...

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Julie
ама ходила ли си на родителска среща? щото и в нашата е много топло, зимата ходят по тениски. но не е там въпроса. на родителските срещи имат яки проблясъци|!


Е не, не съм още, нали писах, но досега НЯМА телевизор ни в градината, ни в яслата, рап не сам чула /иначе ще ги подпаля, не виждам нищо стойностно в тази музика, който иска, да си я слуша вкъщи, не да ми трови детето с нея, преди то само да е направило своя избор/.

А дали това масово гласуване "ЗА", не е продиктувано от вечния комплекс на българина, че ще го помислят за половин човек, ако не се надцаква с останалите? Или пък идеята е да се позмажем на учителките, та дано да бършат лигата на наш`то гардже по-добре отколкото на другите... Rolling Eyes Ох, не ги разбирам такива... Ако имате парвенюта сред родителите, напълно го разбирам това гласуване...


има  -три майки.... те са нещо кат лидерки. не че им се впечатлявам де. те са в "родителския комитет"... втора година вече. абе не знам....
абе има и свестни - една от майките каза например, че ще прави дарения - всеки месец тоалетната хартия и салфетките ще ги осигурява безплатно, щот работела във такава фирма.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: Julie
Цитат на: mam4e
Цитат на: Julie
а па учителките казаха, че и те били хора и трябвало да имат малко време, поне по половин час на ден. да пускат тв на децата за да могат да си свършат работата??????!!!!!! ....


 

ама моля ти се - те имали занимания до 10,30?????? от там нататък свободни игри?! ми и аз искам тв на работата - днес ше се тръшна на шефа.....


Моят мисля логичен въпрос е по времето на тези свободни игри, значи ли че няма кой поне едно око да им хвърля на децата????
 И после да не изумяваме защо в предишен постинг за тормоза на детенце в детската градина, госпожата криточко се седяла отстрани. Ми ако недай се боже стане нещо - деца са все пак - някой падне, счупи си главата, ръката...Кой ще отговаря????
 Ебаси майката ( без извинение) - а тия родители, дето са се съгласили ( за мое изумление повечето) - те луди ли са? На какво основание си даваш детето в градина с цел да научи нещо, да общува с деца и т.н., а всъщност то седи и гледа ТВ - 100% някоя сапунера ще пускат госпожите. Ми това спокойно при елание може и у дома да си го правят, а не да плащаш допълнително, че сигурно и въпросните родители ще трябва да закупят въпросния телевизор.  Rolling Eyes  Shocked  Shocked  Shocked
 Julie, тръшвай се на шефа, че после да кажеш има ли ефект, да знам и аз така да процедирам

# 21
  • Мнения: 6 029
и за кафе машина също ще се тръшна
а и видео да не забравя

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 606
А, видео  - ти па , луда ли си??? Най-малко последен модел плазмен тв със също толкова последен модел DVD ( може и не плазмено) Wink

# 23
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bomboto
А, видео  - ти па , луда ли си??? Най-малко последен модел плазмен тв със също толкова последен модел DVD ( може и не плазмено) Wink

уф да бе верно:)
ми и двд и озвучителна система за него....

# 24
  • Мнения: 1 655
Аз не разбрах  от родителите ли искат парите за телевизора? Щото ако е така... Twisted Evil
А тези пари които обикновено се събират всяка година (знам че по 20-25лв събират в нашата градина) някой контролира ли ги какво става с тях... Майка ми е детска учителка и казва, че е забранено подобно събиране на пари от родители Confused

# 25
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Svetla1
Аз не разбрах  от родителите ли искат парите за телевизора? Щото ако е така... Twisted Evil
А тези пари които обикновено се събират всяка година (знам че по 20-25лв събират в нашата градина) някой контролира ли ги какво става с тях... Майка ми е детска учителка и казва, че е забранено подобно събиране на пари от родители Confused


значи - 35лв!!! за пособия, учебните тетрадки и т.н. за тв-то - имали от миналата година останали 60 лв. няква майка каза че ще дари 40 лв. от 35-те лв за пособията щяли да добавят! и да купят некво тв НЕО дет е на промоция в техномаркет за 200 и нещо лв.
а контрола за харченето на парите  - една от майките от родителския комитет ходи с една от учителките да пазаруват заедно!

# 26
  • Мнения: 133
В детската градина, която посещава моя син получиха телевизор като подарък от един родител / лично за тяхната група/. Сега на родителската среща предложиха да им купим видео. Като се замисля по добре да гледат интересни филмчета на касети отколкото детските програми по кабелната. Като изключим Том и Джери всички други са агресивни, грозни и безсмислени. Не че съм за тв, но те вече го имат.

# 27
  • Мнения: 133
При нас събират по 40лв. Незнам дали имат право да събират пари, но при положение че ние не дадем откаде ще вземат пари за учебни тетрадки и др. Нали се сещаш че общините никакви ги няма

# 28
  • Мнения: 1 655
Нашата градина това лято правиха ремонт. Предполагам, че общината е дала пари. И какво... вместо да ги използват за по смислен ремонт на стаите където играят и спят децата, те взели та сменили входните врати с алуминиева дограма и сложили ламиниран паркет в стаята за празнуване (където децата ходят 2-3 пъти в годината). Догодина ще кажат - дайте пари да им направим ремонт на стаите...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ние още не сме имали родителка среща. Към момента нямат телевизор и аз определено няма да гласувам 'за' ако се наложи. В яслата обаче имаха телевизор, там и буклуци им даваха между храненията но нямаше управия, родителски срещи не правеха а когато протестирах пред госпожите ефекта беше нулев...било желание на майките и нищо не можели да направят!
Сега в градината един път ги заварих вън на двора скупчени около пакет зрънчо та питах госпожата практика ли е това - каза ми че не е...зрънчото беше на дете чиято майка в момента го взимаше и му го дала и ги чака да го изядат.Sad Аз си казах протестите...онази си мълча.Sad
Пари събирахме още лятото - оправили са дограмата и са сменили балатума. Ще видя сега за какво и по колко ще искат.

Общи условия

Активация на акаунт