Всякакви въпроси относно съдомиялните - 10

  • 39 184
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 249
Да се включа и аз с въпрос Simple Smile. Може да сте го коментирали вече, но не успях да намеря информация... Спрели сме се на Бош, но се чудим за 9 или 10 комплекта да купим. Разглеждах параметрите и забелязвам, че размерите са еднакви. Каква е разликата тогава между тази за 9 и тази за 10 комплекта?
Някой поръчвал ли е онлайн от Техномикс? Там открих Бош за 10 комплекта. Най-удобен ни е Технополис, но там не откривам такава-ако все пак решим да вземем за 10.
Благодаря предварително за отговорите!
За тези два модела става въпрос:
http://www.tehnomix.bg/bosch-spv-43-m-00-eu
http://www.tehnomix.bg/bosch-spv-69-t-20
Да попитам отново  Embarassed Просто се чудя като с еднакви външни размери двата вида(поне така е написано в сайтовете на различните магазини) каква е всъщност разликата. Нямам възможност да ги видя на място и да ги сравня. Тази за 10 компл. би трябвало да събира повече съдове- не би ли трябвало и външ. размер да е по-голям... Thinking

# 46
  • Мнения: 781
galani , не е така .
Малките (45 см) могат да са за 9 или 10 комплекта , а големите за 12 или 14 .
Моята е малка за 10 комплекта  Peace

# 47
  • Мнения: 249
nikolovi, много благодаря за отговора.   bouquet Тогава разликата идва от вътрешната част... Дълбочината наистина ли е 55см-понеже на едно място бяха написали 57см и съм в чуденка. Трябва да съм наясно, че ще стане на нашето място, за да поръчаме такава за 10 комплекта. Както писах и преди реално мога да разгледам само тази за 9 компл. - в магазина нямат налична за 10. За това задавам толкова въпроси Embarassed
Иначе имате ли някакви забележки към вашия модел, всъщност кой е той?

# 48
  • Мнения: 781
Честно казано, не знам от къде идва разликата.
Моята е такава : http://electron.bg/ariston-lst-328-aha-p-18430.html#.UOaaT8X5CKk
Нямам забележки никакви , другия месец стават 2 години откакто я имам и сега не мога да проумея как съм живяла без нея  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 4 785
Не се отказвам! От както се развихрям в кухнята не е като да измия две чинийки и две чаши Simple Smile Дали обаче ще успя да я пъхна в шкафа, а не да я поставя върху и без това малкия ми плот? Звънях да попитам в Техномаркет и ми казаха, че имала помпа за мръсна вода, но май ще трябва да отида на място.

О, ама тя тая малката ли е? Моята е почти същата - освен, че не струва, да знаеш, че няма и да ти е много икономична. Както казах програмите са й дълги, събира супер малко неща, т.е. тавите, тенджерите, по-големи купи - всичко това ще си миеш на ръка. Аз в началото пускаш една тава с една малка паничка за близо 3 часа... ама айде нЕма нужда  ooooh! И накрая пак трябва да тръкна. Сигурно и струята на перката е по-слаба не ми мие много добре чашите, да не кажа изобщо. Т.е. ако сте двама човека на вечер ще ви работи поне 2 пъти, като отделно си измиеш тавите. Това е равносметката при мен. Иначе си е под мивката. Но ако ще я взимаш тази... горе долу ще продължиш да си миеш на ръка като през по-голямата част от времето мивката ще ти е пълна. Знам какво е с голяма съдомиялна и правя разликата. Знам, че много хора нямат място и са принудени да взимат малки, но за мен не е много смислена покупка.  Peace

# 50
  • Мнения: 1
treisy, благодаяр за коментара! все повече хора ме разубеждават, ама Bosh много са скъпи! ще се почудя още малко, а утре ще пообиколя да ги видя на живо всички опции, които имам.

# 51
  • Мнения: 249
Честно казано, не знам от къде идва разликата.
Моята е такава : http://electron.bg/ariston-lst-328-aha-p-18430.html#.UOaaT8X5CKk
Нямам забележки никакви , другия месец стават 2 години откакто я имам и сега не мога да проумея как съм живяла без нея  Mr. Green
Благодаря!   bouquet

# 52
  • Мнения: 4 785
treisy, благодаяр за коментара! все повече хора ме разубеждават, ама Bosh много са скъпи! ще се почудя още малко, а утре ще пообиколя да ги видя на живо всички опции, които имам.

Моят личен съвет е да си спестиш тези 400 лв. (горе-долу са толкова  ooooh!) и ако трябва да събираш още половин година, година или колкото трябва и да си купиш свястна марка и голяма (стига да ти позволява мястото). Разликата с по-сносните миялни е 300 лв.  Shocked То направо е абсурдно! А така и така ще миеш на ръка, по-добре продължи известно време и събери за по-хубава. Аз така бих направила сега, но при мен е свършен факт, ей така си отидоха една прилична сума пари за тази...

# 53
  • Мнения: 5 911
nikolovi, много благодаря за отговора.   bouquet Тогава разликата идва от вътрешната част... Дълбочината наистина ли е 55см-понеже на едно място бяха написали 57см и съм в чуденка. Трябва да съм наясно, че ще стане на нашето място, за да поръчаме такава за 10 комплекта. Както писах и преди реално мога да разгледам само тази за 9 компл. - в магазина нямат налична за 10. За това задавам толкова въпроси Embarassed
Иначе имате ли някакви забележки към вашия модел, всъщност кой е той?

И аз се чудих,преди да купя-каква е разликата между 9 и 10 комплекта. До сега нямам компетентен отговор.Моята - Беко - се води за 10 комплекта. Мисля си,че зависи от производителя какви му са критериите за комплект. Ако си ползвал 30 чинии / 10 комплекта/ и съответните съдове за приготвянето на 3 ястия плюс 10 чаши поне- не можеш да ги събереш,както и да е подредена машината.Ако прибавим и чаши за кафе...Да не говорим,че при моята ако редиш дълбоки и до тях плитки,наклонът и такъв /или чиниите ми такива/,че се опират една в друга и трябва да "прескочиш" едно гнездо за поставяне за да си сигурен в резултата на измиване. 

# 54
  • Мнения: 13 187
Разликата е, че при миялните за 10 комплекта "гнездата" за чиниите са по-нагъсто и събират с една чиния повече.

# 55
  • Мнения: 46 508
treisy, благодаяр за коментара! все повече хора ме разубеждават, ама Bosh много са скъпи! ще се почудя още малко, а утре ще пообиколя да ги видя на живо всички опции, които имам.

Ако те притеснява цената, огледай се за 2 употреба. Родителите ми сега си взеха 12 комплекта за 120 лв. и е просто прекрасна. Като се сетя, че ние дадохме 7 пъти повече за 9 комплекта, а мие по същия начин, направо ме е яд  Laughing

П.П. На нашата Candy много харесвам това, че имам подвижни прегради за чинии, които мога да вдигам, когато имам повече чинии, а когато искам да сложа тава, например, просто ги спускам да легнат. Както и подвижен ред за чаши за кафе над второто ниво.

# 56
  • Мнения: 781

П.П. На нашата Candy много харесвам това, че имам подвижни прегради за чинии, които мога да вдигам, когато имам повече чинии, а когато искам да сложа тава, например, просто ги спускам да легнат. Както и подвижен ред за чаши за кафе над второто ниво.

Това мисля, че всички миялни го имат  Thinking Поне нашата и още 2-3 на наши познати, които съм разглеждала

# 57
  • Мнения: 46 508
Не всички, аз съм виждала без (8-9 комплектови)  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 781
Не всички, аз съм виждала без (8-9 комплектови)  Simple Smile
Ясно.
Аз даже моите вътрешните рядко ги вдигам, защото почти винаги имам тенджера или тава, която слагам отвътре, а чиниите редя на външния ред  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 249
Момичета, благодаря за отговорите! Може би ще се ориентирам към тази за 10 комплекта. Като гледам и двата модела на Бош имат възможност за промяна височината на горната кошница, падащи поставки за чинии-на предната страница бях поставила линк с двата модела.
Ще питам в Технополис дали могат да я доставят-имат налична само за 9 комплекта. Но пък цената за онлайн поръчка в Техномикс ми се струва по-изгодна...Ще разпитам как стоят нещата Thinking

Общи условия

Активация на акаунт