Коледа 2012 - 5 част

  • 92 516
  • 704
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 119
Понеже много похвалихте сладките на Нелка ги потърсих да ги видя, но не ги открих!  Rolling Eyes

Виж на стр.10 в тази тема, поста е на Джемма, има няколко рецепти.  Peace

# 316
  • Мнения: 1 263
Направих и аз меденки, отгоре ги намазах с жълтък разбит със сладкарска боя, остана ми да направя айсинг и ще покажа снимков материал.  bouquet

# 317
  • Мнения: 184
Добро утро!
Beni2  Hug Невероятна украса си направила, просто залепнах ей-така  Shocked
BiankaD, страхотна идея с музикалната кутия! Ако ми остане някакво време определено ще се пробвам и аз. И тези бонбонки са мноооого интересни!
Вчера хлапето на едни познати ме закопа с въпроса: " Ти защо ги правиш тези сладки и ги криеш, нали света ще свърши преди Коледа и ще останат неизядени?"  ooooh! Направо ме остави без думи  hahaha
   Хубава и ползотворна седмица на всички  newsm51

# 318
  • Мнения: 1 898
Вместо запис да покажа моите:
канелено-лешникови сладки(мисля, че бяха на Нудел) newsm78 и рохлички на Наталина

и меденки - на Джема


И трите вида станаха уникално вкусни! Simple Smile  bouquet

Направила съм и линцерки(пак по Наталина), но още не съм ги слепвала - без мармалад не са точно моя тип сладки - надявам се като ги слепя обаче да станат също така вкусни! Simple Smile

# 319
  • София
  • Мнения: 1 501
Здравейте, момичета,

Дойде и моя ред да си покажа творенията. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4140790797837.2138974. … 688502&type=3

Хубава вечер и лека седмица.
много хубави неща си сътворила да те попитам коледните къщички по каква рецепта ги направи,че и аз си купих такава форма и искам да направя Simple Smile


Здрасти, Извинявай, че чак сега ти отговарям. Къщичките правих по рецепта на Джемма - Масле кекс, но не сложих набухвател. Много вкусен.
515 гр брашно
1 3/4 tsp. бакпулвер
щипка сол
315 гр масло
500 гр захар
5 яйца
310 мл мляко
ванилия

Разбива се с миксер и се пече в намаслена форма на 180 гр.
Момичета сътворили сте чудеса. Браво.   bouquet

# 320
  • София
  • Мнения: 18 680
Хора, вчера каква манифактура беше вкъщи, направо не е за разправяне Laughing едно меся, друго пека, трето отлежава в хладилника Joy Влизам да дам отзиви.
Джинджифиловите къщички на Икеа - във възторг съм. Досега не бях правила нещо толкова красиво Heart Eyes Благодарени на любимия ми съпруг, без когото нямаше да се справя, айсингът стана идеален, не като миналата година хрускащ. Децата се размазаха от кеф. Те лепиха бонбонки, правиха висулки, укрзяваха меденки, да не говоря колко изядоха! Отстрани залепих и три медени фигурки - еленче, снежен човек и елхичка. Стана цяла композиция! Много съм доволна bowuu
Лицерите на Нудел 33 - приказни! Няма такова тесто просто...Мирише като в рая! Брашното по рецептата ми дойде малко обаче, та първата тава малко ми се разляха, после доомесих и станаха перфектни!
Канелените топчета - ммм, идеше ми да вляза във фурната Laughing Канела, масло и орехче/ нямах бадеми/ - вкусотия! Хрупкави са, като истински масленки!
Най-впечатлена останах от двойно шоколадовите напукани снежни сладки - нали съм си по шоколада! Мнооого са добри! Тестото е точно като за курабийките с шоколад, които правя редовно, само че така оформени, с пурата захара стават точно като "заснежени" и са празнични, и красиви...
С две думи - много съм доволна от "почивния" ден Hug
Вие пак сте сътворили невероятни красоти...Е никога не бих могла така да украся меденки и това е! Имате ръце на хирурзи Grinning

# 321
  • софия
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета,

Дойде и моя ред да си покажа творенията. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4140790797837.2138974. … 688502&type=3

Хубава вечер и лека седмица.
много хубави неща си сътворила да те попитам коледните къщички по каква рецепта ги направи,че и аз си купих такава форма и искам да направя Simple Smile


Здрасти, Извинявай, че чак сега ти отговарям. Къщичките правих по рецепта на Джемма - Масле кекс, но не сложих набухвател. Много вкусен.
515 гр брашно
1 3/4 tsp. бакпулвер
щипка сол
315 гр масло
500 гр захар
5 яйца
310 мл мляко
ванилия

Разбива се с миксер и се пече в намаслена форма на 180 гр.
Момичета сътворили сте чудеса. Браво.   bouquet
И аз благодаря за рецептата   bouquet

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 253
Здравейте, престраших се да направя и аз някоя друга сладка за Коледа.  Laughing
Направих ванилените кравайчета-станаха супер.
Направих и меденките на Джули, ама в момента са мноооого твърди. Четох, че има слагате резен ябълка в кутиите, омекват ли?

# 323
  • Мнения: 660
Здравейте, дами! Simple Smile

Аз направих повторна доза от лицеровите сладки на Нудел и станаха разкошни този път, но прибавих 25-30 гр брашно в повече.  Grinning

Ама като гледам какви красоти творите...и ми е смешно да покажа моите. Mr. Green

Скрит текст:

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 4 968
И при мен вчера беше манифактура.
Сега ще се отчета по списък, а до ден-два и със снимки, че вчера сили нямах вече..

1. Меденки (по мама)
2. Линцеровите сладки на nudel33
3. Мини-щолени с червени боровинки
4. Fruchtschnitten
5. Капучиновите звездички
6. Лешниковите топчета с канела на BiankaD
7. Лимоновите снежинки на BiankaD

# 325
  • София
  • Мнения: 194
Страхотни майсторки , БРАВО!   bouquet
Аз направих меденки на Джема, забравените сладки, и довечера ще правя рохличките на Наталина... Момичета благодаря ви рецептите и обясненията.
Не откривам рецептата за лицерите на Nudel  -може ли линк?
и също така не мога да намеря рецептата за содената питна на Venetta

А да и няколко дози от маслените бисквити на Алиа
http://alia.tropot.net/2010/12/08/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D1%8A%D1%80 … 0%BB%D0%B0%D0%B4/
Страхотни са и много лесни  

# 326
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 822
Здравейте, престраших се да направя и аз някоя друга сладка за Коледа.  Laughing
Направих ванилените кравайчета-станаха супер.
Направих и меденките на Джули, ама в момента са мноооого твърди. Четох, че има слагате резен ябълка в кутиите, омекват ли?


Значи си ги направила тънки и си ги препекла - иначе са си меки веднага след изпичането. Опитай с ябълка, но трябва на два-три дни да се подменя.

Благодаря на всички за милите думи!  bouquet

Бети, прекрасни неща както винаги! Hug

ssiillvvyy, Tony_st, всичко иглежда много апетитно и чудесно! Браво! Heart Eyes

# 327
  • Мнения: 660
ssiillvvyy, Tony_st, всичко иглежда много апетитно и чудесно! Браво! Heart Eyes

Благодаря! Blush

Днес ще са твоите ванилени кравайчета...че правих 3 пъти до сега, ама не мога да смогна да ги снимам, че все се изяждат докато стигна до апарата. ooooh! Днес ще ги правя докато големия всеядец е на работа...та белким успея да скрия и за Коледа. Mr. Green

# 328
  • Мнения: 1 443
Страхотни сладки сте сътворили. Аз нямам кабел на фотоапарата (чакам го) и не мога да покажа. Снощи направих меденки, но съм ги потопила само в шоколад, няма да ползвам бои. Също така и виненките на Uinen, да е жива и здрава за идеите за сладки, ще направя и орехчетата, чиято рецепта е споделила. И трюфели, и сладки с череши.
Кога--идея нямам.  ooooh!

# 329
  • Мнения: 1 464
Вчера направих 7 вида
1.Меденки
2.Джинджифилови сладки
3.Сладки със сушени плодове
4.Ванилена кравайчета на Наталина
5.Линзери
6. Ореховки
7.Кокосови сладки
Всички кутий са пълни + супник + кофа Crazy
Остана украсата и тогава ще снимам

Общи условия

Активация на акаунт