Коледа 2012 - 5 част

  • 92 516
  • 704
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 428
Малееееее,кога изписахте 22 страници #Crazy
Колкото повече наближава Коледа,толкова повече зареждате темата с емоции.
Аз направих меденките само,украсих ги с ледена глазура,ноооо.....не знам защо не мога да ги опитам,като са с боята Sad...просто не мога.......хем купих сладкарска от Кауфланд,и въпреки това само като знам,че е боя и.... Mr. Green
Та така.Искам да направя линзеровите сладки.Корави ли стават???След колко време се ядат???

# 331
  • Мнения: 1 443
Вчера направих 7 вида
1.Меденки
2.Джинджифилови сладки
3.Сладки със сушени плодове
4.Ванилена кравайчета на Наталина
5.Линзери
6. Ореховки
7.Кокосови сладки
Всички кутий са пълни + супник + кофа Crazy
Остана украсата и тогава ще снимам

Кога успя?  Hug Mr. Green

# 332
  • София
  • Мнения: 2 555

Тити, по коя рецепта правиш тези базелски сладки?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.msg16833553#msg16833553 ето тук са описани от Краси. Грешката по-горе е моя, няма яйца. мислела съм си за линцеровите сладки. Тук и медът няма как да се увеличи, така че бих сложила половин чаша портокалов сок, ликьор, вишновка или там каквото пиете  Rolling Eyes но вкусът е чудесен.

Аз съм ги  правила два пъти - уникален вкус, но ужасно твърди ми станаха и двата пъти,  при теб как са, меки или твърди  Hug

# 333
  • Мнения: 2 895
Големи красоти показвате   bouquet Направо мен лично ще ме е жал да ям такива произведения на изкуството.

BiankaD, картофените бонбони задължително ще се направят.  Peace

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 11:49 от Sea lights

# 334
  • Мнения: 10 014

Тити, по коя рецепта правиш тези базелски сладки?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.msg16833553#msg16833553 ето тук са описани от Краси. Грешката по-горе е моя, няма яйца. мислела съм си за линцеровите сладки. Тук и медът няма как да се увеличи, така че бих сложила половин чаша портокалов сок, ликьор, вишновка или там каквото пиете  Rolling Eyes но вкусът е чудесен.

Аз съм ги  правила два пъти - уникален вкус, но ужасно твърди ми станаха и двата пъти,  при теб как са, меки или твърди  Hug

твърди, но не да се чупят, а леко лепкави. Мисля следобед да ги забъркам с малко портокалов сок, да видим какво ще стане.

# 335
  • Мнения: 1 263
Една идея как сами да си направим формички за сладки:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545535_47 … 0_443175548_n.jpg

# 336
  • Мнения: 1 884
Една идея как сами да си направим формички за сладки:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545535_47 … 0_443175548_n.jpg

Интересно, но с какво после се закрепя за да не се разпадне формата?

 Имаше едни сладки отгоре стояха като напукани, може ли рецептата, не се сещам как се казват, за да си ги потърся на първа страница.

# 337
  • Мнения: 158
Момичетааа, каква бързина само! Поздравления за всички  Hug

Разписвам се и аз с малко от тазгодишната подготовка:


Портокалов ликьор


Кандирани портокалови кори


Шоколадови бисквити


Пикантни орехи с розмарин


И фаворита ми  Vanillekipferl


А ето и малко декорация от шишарки + хранителни продукти



 

Извинявам се за дългия пост!

# 338
  • БГ
  • Мнения: 746
vela Шоколадови бисквити Трюфел
 Peace

# 339
  • Мнения: 0
Невероятни сте момичета! Толкова красоти и вкусотии направо заразно. Ето резултати от заразата с подръчни средства.http://media.snimka.bg/s1/1508/029260525.jpg?r=0[/img]

# 340
  • София
  • Мнения: 1 115
Здравейте!
вчера правих меденките на Джемма.Станаха много вкусни,но твърди.Дали ще омекнат?
Благодаря

# 341
  • Мнения: 0
mmoonnii моите също са по рецептата на Джемма, ще омекнат постави ги в кутия или плик с парченце ябъка. Така четах тук и така направих.

# 342
  • Мнения: 1
Благодаря на Нора , която няколко страници назад ми даде съвет за РА. Получи се !   bouquet  Меденките станаха добре украсени. Вече даже са продадени на благотворителния базар в училище. В момента меся нови по рецепта на Йоли. Хич не успявам със сладките. Изяжда се всичко... Ще направя и линцерите, а останалите запланувани сладки - събота и неделя!
Някои беше питал за меденките на Джули, дали ще стигне тестото за къщичка. Зависи колко е голяма къщичката и красотите около нея  Simple Smile Аз правя едностайна къща Laughing с малко украси и ми остава тесто и за меденки.

# 343
  • Мнения: 311
Момичета ,може ли един бърз отговор Simple Smile

Фондан,може ли с глюкоза на прах? newsm78

# 344
  • София
  • Мнения: 6 900
Здравейте!
вчера правих меденките на Джемма.Станаха много вкусни,но твърди.Дали ще омекнат?
Благодаря

Вчера пекоха меденки по рецептатат на Джема и понеже днес ще ги слепвам ги оставих неопаковани в една тавички в кухнята. Днес вече не са твърди като бисквити, а са омекнали много приятно. Значи, според мен, оставете ги вътре отворени и ще омекнат.

Току що приключих и с меденките на Джули. Пробвах тази другата глазура, която е без яйце, смао мед, вода и какао, но не ми допадна. Меденките стават лъскави, но си лепнат. Та си ги донаправих с оригиналната глазура с яйце, вода и какао.

Общи условия

Активация на акаунт