Вънка пеят коледни звънчета, МАЙско бебче рита със крачета!

  • 22 273
  • 739
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата ни тема:

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 45
  • Мнения: 15
добро утро и от мен майчета,
днес съм много развълнувана,ММ се обади и е тръгнал за България даже и бебо разбра....Живот и здраве утре вечер,вече ще спим с тати.... Hug много ми липсва,не съм го виждала от два месеца
стволови клетки аз се порових преди известно време и наистина е около 5000лв.,но има много фактори, които определят цената....
весел ден

# 46
  • София
  • Мнения: 4 884
Много странно, в 29 седмица и са я прели в Токуда?

Иначе за банките, до колкото знам не са повече от 2-3 в България.

В Токуда приемат без значение на седмицата,те имат перфектна неонатология,която може да си го позволи.Най-малкото им бебе,живо и здраво и до днес,е родено при тях в 23 г.с. под 500грама Peace

# 47
  • в пералнята
  • Мнения: 978
Много странно, в 29 седмица и са я прели в Токуда?

Иначе за банките, до колкото знам не са повече от 2-3 в България.

В Токуда приемат без значение на седмицата,те имат перфектна неонатология,която може да си го позволи.Най-малкото им бебе,живо и здраво и до днес,е родено при тях в 23 г.с. под 500грама Peace

Мерси за инфото, това всъщност е много хубава новина. Вече МД не са монополисти в това отношение.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 884
Да,слава Богу,че не са единствени МД ooooh!Хубаво е да се знаят тези неща,защото никоя от нас не е застрахована от преждевременно раждане и винаги трябва да имаме вариант,ако нещата тръгнат по-рано PeaceВ моя случай аз така или иначе живи и здрави ще раждам в Токуда,така че когато и да почне родовия процес,ще се упътя натам Mr. GreenНо за другите мацки от София е важно да знаят,че имат избор Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 1 121
В Токуда вече има много хубаво неонатологично отделение  Peace Няма проблем и за по-ранните седмици. Преди време едно бебенце 580 гр ли беше, 680 ли беше се опитаха да спасят, неуспешно, но е разбираемо, и не съм чувала за друг неуспех. Имат си и апаратура хубава, и лекарите са добри - шеф на отделението е д-р Масларска.

Иначе лекцията онзи ден в Токуда, на която ходих, в голямата си част беше посветена на рекламна част за банка за стволови клетки. Цитираха пълен пакет от клетки за съхранение (били два вида) за 20 или 25 години - 5200 лв. Нооо пък и споменаха разсрочено плащане 350 лв. на месец, което за година не прави тази сума, а доста по-малка, така че явно аз нещо не съм разбрала. Но са в този диапазон. Аз го мисля това със замразяването, защото и сърдечни проблеми имаме откъде да наследим, и диабет. Липсата на всякаква гаранция за съвместимост някой ден обаче не е малък препъни камък и ще помисля още.

# 50
  • Мнения: 4
 Е**си, как ми се спи  cry
 bruha1, това е чудесно  Hug Моите родители и малката ми сестра пристигат след десетина дни, чудесно е да си със семейството си за празниците  Simple Smile
 Стволови клетки ще запазваме  Peace
 Пепи, успех  Praynig
 Нанина, да оздравяваш, ей  Wink  Hug
 Емилия, бравооо   bouquet
 Спи ми сеее, а трябва да работяяя, мръъъън  Rage

# 51
  • Мнения: 11
Да в Токуда приемат по принцип по всяко време, но доколкото разбрах там има само два кувиоза и ако се случи да са заети, пак пренасочват към МД. Все пак, дано не ни се налага прием и на двете места преди 36-та седмица!  newsm03 newsm10 newsm17

# 52
  • Мнения: 173
Анум, благодаря ти Hug Hug А ти не можеш ли да си легнеш пак да поспинкаш и аз много искам да  си легна ама няма, а и утре е работен ден  Sad

# 53
  • Мнения: 18
И ние обмисляхме за стволовите, обаче парите ни идват вповече за две деца, въпреки че за второ дете е наполовина цената. И тези 20 години ме притесняват, не са толкова много спрямо човешкия живот.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 884
В Токуда имат 8 кувиоза и нулева смъност в отделение Неонатология Peace
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/110/%D0%9D%D0%B5%D0%BE%D0%BD … D0%B3%D0%B8%D1%8F

# 55
  • София
  • Мнения: 5 247

Добро утро, мацки  Hug

Пепи, ще стискам палчета Praynig Praynig

Белле, и ние сме така и имахме вече едни приятели минали по този път. Мога да те успокоя- но те живееха с баба де. Та след като спря да кърми пак тръгнаха по кръчми, а преди това пак се събирахме у тях. Разбира се пушенето беше само на открития балкон заради бебето.  Peace

Щастливкааа, ще свикнеш с мисълта, че ще си свекърва. Важното е да е живо и здраво бебето.За хемоглобина трябва да пиеш нешо, какво ти предписаха?

Буена, хепатит А има ли го във Васерман? Защо ще го пускаш?

Фередита, не отговорих във фейса, защото просто не мога да помогна за съжаление  Tired

Емилия_колева, мдам тези не чаканите пари са най-хубавите. Да си купите нещо хубаво  Peace

Постер, успех на прегледа и честита 20та седмица  Hug

Архи, Токуда имат неонатология.. защо да не я приемат там? Е Буена вече е казала същото, само в МД и Токуда. Ако недай си Боже се случи нещо по-рано аз отпрашвам към Токуда, без да се замисля. По-лошо от мненията за МД не съм чувала...

Бруха, хайде да си се нагушкате едно хубаво  Twisted Evil

Някой знае ли защо епидуралната не може да се слага след 4-5 см разкритие? Аз държа да имам упойка и не искам да изпусна момента  newsm78 newsm78
За срещата, аз тръгвам от Младост 4 с кола. Ако на някой е удобно да казва.  Peace
За стволовите клетки, аз питах на Бебемания, имаше компания. Излизаше около 4000 лв, като предлагаха и разсрочено плащане. Банката е в България, което е предимство, заради по-малкото време за транспорт.

# 56
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро май-чета,
Постер, да ти е честито! Остава ни само още толкова  Laughing
Пепи, стискам палци амниото да мине леко и най-вече за хубави резултати.
Ооо Нанина, сега пък какво те сполетя. Препоръчвам ти да си направиш един много ефикасен домашен сироп за кашлица (имам тежък бронхит и само това помага). Вариш на дюли сърцевината, заедно със счукани с черупката орехи, лукчета и локум. Слага се и индрише (едно много миризливо нещо), аз обаче ако мога го скипвам, защото не мога да понасям миризмата му, но ако ти можеш по-добре с него.
И на мен в Токуда ми е надеждата, ако недай боже тръгна преди 36 г.с. да раждаме, че в клиниката, в която съм не приемат преди този срок, а МД не е опция след всички неща, който изчетох. ...дано не ни се налага де.
Анум, как мина вечеринката?
Рейни, Васермана е изследване за сифилис, отделно е хепатита и то изследват за хепатит Б/Ц обикновено.

# 57
  • Северозапада
  • Мнения: 5 459
Фередита, аз имам понякога такива болки, когато съм се позабавила с ходенето до ВЦ. В смисъл, ако стискам преди да ида, след това ме боли корема. Но това при мен е само, ако не ида на време до ВЦ-то. Една сутрин се събудих с такава болка, толкова ми се е спяло, че не съм станала до тоалетна, добре че не съм се изпуснала  Blush, аз и рядко ставам нощем.
Мен стомаха ме приболява от време на време. Аз си имам стари проблеми с него и сега сигурно от бременността ми се е обострила чувствителността.
За корема - моя расте  Whistling
За стволовите клетки - не знам дали ще можем да си позволим. Обмисляла съм го, но предстои евентуално жилище да си купим и........
Май2013, благодаря за труда  Wink

# 58
  • Мнения: 62
Ех, наистина темичката предизвиква много хубави предпразнични чуства и мисли!Благодоря на автора и!
И за срещата, аз няма как да дойда че съм си с опашката/ сина ми/ и ако в заведението няма детски кът си е направо невъзможно да остана.
За стволови клетки много бих искала да съхраним,но при тези заплати и цената е невъзможно...дори и на изплащане пак си е доста пара.
За епидуралната и аз искам да разбера защо не може след 5 см да се прилага...защото при първото ми раждане,когато ме приеха бях с 5 см и естествено не можах да се възползвам от такава упойка.
А ако сте запазили вече такива клетки от първо детенце...те не могат ли да се прилагат на цялото семейство??Може би ми е тъп въпроса но не съм много наясно с това. newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 4 884
Рейни,Васерман е сифилис,хеп.а си се пуска съвсем отделно.Аз вече си правих изследване преди 1 месец и беше отрицателно,обаче пак ще пусна,защото около мен познавам доста хора ,които го изкараха,включително първа братовчедка на майка ми,барабар с цялото и семйство,мъж и две деца ooooh!Какво да се прави,такъв е периода,вируси,грипове,аз да чукна на дърво даже хрема не съм хващала,дано ни подминат лошите работи,пожелавам на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт