Вънка пеят коледни звънчета, МАЙско бебче рита със крачета!

  • 22 341
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 173
Amen,аз си взех такава, която Стефи препоръча, мисля, че тя беше де.Като луна е и си слагам едната част пог главата а другия край- между краката или пък лягам в нея в смислъл, слагам я зад мен и ми подпира кръста така.Не знам дали го обясних мн добре  Ето така-http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8&hl=bg&sa=X&tbo=d&biw=936&bih=421&tbm=isch&tbnid=30fu8zjmOBIwQM:&imgrefurl=http://matraci.net/specialni-vazglavnici-za-bremenni/&docid=emiExSqPGt3P_M&imgurl=http://matraci.net/wp-content/uploads/2009/05/coussin-maintien-01-300x220.jpg&w=300&h=220&ei=5Y3UUOqgLsaQswaYpIHYBA&zoom=1&iact=rc&dur=80&sig=113930637935308535188&page=1&tbnh=124&tbnw=152&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:0,s:0,i:85&tx=105&ty=51

# 676
  • Мнения: 13
Ахаа, Благодаря за инфо-то  Hug Значи съм се объркала нещо  Thinking

# 677
  • Мнения: 151
Пола се надявам да го видим ( не че бързам) като отида на ФМ , първата седмица на януари и да имам по-точни мерки и теглилки, макар че се чудя как ли ще ми понесе инфото. Confused И в тази връзка някой да има инфо за ФМ за Тина Киркова? Цени, работно време, сайт на болницата? Нещо не го намирам.

Вчера моята ФМ беше в Тина Киркова, при доктор Стратиева. ФМ се прави в 121 кабинет на болницата, който се намира на 1вия етаж. Аз лично съм доволна от самата докторка и от прегледа. В смисъл видя и огледа всичко на бебето, но пък от към качество на снимките не съм супер доволна. Плюс това нямат 4Д, така че сама си направи изводите дали да отидеш там. В смисъл ако се вълнуваш от снимковия материал и тн. не е твоето място иначе доктор Стратиева е много мила млада дама, специализирала в чужбина и много обстойно гледа всичко. Аз така или иначе ще си ходя там и на третата ФМ, защото ми се включва в пакета за ЖК. Цената иначе за ФМ при едноплодна бременност е 60 лв, при двуплодна е 80. Работното време е на някакви смени за различните доктори, но не мога да ти кажа точно кой кога е. Задължително трябва да си със запазен час. Сайтът на болницата е: http://www.1agb.com/ там има телефони на информация, обаждаш се и питаш как да си запазиш час Simple Smile Надявам се да съм ти била от помощ Simple Smile   bouquet
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДРОБНАТА ИНФОРМАЦИЯ  bouquet Нали по-принцип ФМ не се включва към пакета за ЖК по здравната каса? Моята ЖК ми е по-здравната каса, аз съм при д-р Белкин. Ходя в приемния му кабинет в 16 поликлиника. И понеже той е към Тина Киркова, аз реших, че по-добре и ФМ да ми към Тина Киркова, макар че ще си я плащам. Но сега се замислям, другото му предложение беше Майчин дом.
Значи вече не трябва да казвам Тина Киркова , а Първа АГ болница „Св. София” . Но моят акушер-гинеколог си казва Тина Киркова ( а не бившата Тина Киркова) и аз бях решила че това са две различни болници. ooooh! Embarassed

# 678
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
Бременни коремчета, весели празници! Да ги изкарате в топлина и уют с любимите си хора!

# 679
  • София
  • Мнения: 14
reniboro не мога да препоръчам между Тина КИркова и Майчин дом. На мен понеже ЖК ми е в самата Тина КИркова платен пакет. По здравна каса не се включва ФМ. То и в платената не се включва де... аз си я плащам отделно., Само една се включва в моя случай последната трета. Доста момичета от форума ходят в МарковС. Провери и там. При положение, че твоя доктор не те съветва къде да отидеш и можеш да си избираш и разбира се ще си плащаш, май е добър вариант да проучиш и МарковС, там са едни от най-добрите. Но ако решиш имай предвид. Че от сега се записват за към Януари... така че мисли и действай Simple Smile  bouquet

# 680
  • Мнения: 76
Връщам се от ФМ да дам отчет и се връщам да чета. Всичко беше в норми, бебо ни беше обърнал гръб и не даваше да го разгледаме. После му мина и си полегна. Показа си мъжкото достойнство.  Та феталната показа, че всичко е в норми, но ще правя втори БХС, тъй като резултата от първия не е добър. На 5.01 като взема резултата ще се разбере дали ще трябва амнио...до тогава ще си се притеснявам. Един въпрос към мамите, които правиха амнио... кое доведе до амнио? Лош БХС или проблем при феталната морфология?

# 681
  • Мнения: 151
siska_ta, радвам се че всичко е ок след ФМ. Мислч, че мамите бяха споменали, че след ФМ се налага амнио Peace
lozenec_girl, БЛАГОДАРЯ!  bouquet Разгледах сайта на Марковс, много снимки на бебоци са сложили Heart Eyes Ще помисля и до няколко дена се надявам да взема решение Thinking

# 682
  • Мнения: 10
Здравейте,мами !!! Днес бях на консултация,всичко е наред  с бебо,
но не можаха да ми кажат пола със сигурност......Все пак лекарката
предположи,че е момиче,но ще разберем януари,когато отидем на 4D.....
Лека вечер и весели празници  Wink

# 683
  • Мнения: 173
Добро утро , мами  Hug HugКак е коледният дух?
Сиска, и аз мисл, че щом ФМ е супер, може и да не трябва амнио, но съм убедена,че всичко ще е наед.Глеай да се разсееш и да се налсадиш на празниците Hug Hug Hug Praynig  bouquet
Аз имам малко болки в корема от снощи, такива менструални, не знам дали да се притеснвам или да си пия хапчетата? Приемам съвери, чудя се и дали да не пия 3х2 магнерот ато ме боли, макар че доки ми го намали , ама като разбра че ме наболява каа да си пия но шпато, а ми го беше спрял?

# 684
  • Мнения: 179
добро утро момичета,мен ме мъчи едно гърло вече цяла седмица,не знам какво да правя,изпих една кофа чай вече и нищо,не мога да преглъщам чак,не знам дали може да смуча нещо поне като неоангин  Cry

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нанина, не се притеснявай, няма полза от това, обаче според мен си вдигни дозата магнезий докато се свържеш с лекар или ти мине. Магнезият няма да ти навреди. И после, ако го увеличиш, не го намаляй рязко, а постепенно.
Обикновено каква доза пиеш на ден?

За гърлото - когато не е много зле ситуацията на мен прополките ми помагат. Плюс мед с лимони, много по-ефективно е от литрите чай.

# 686
  • Мнения: 0
има хомеопатия за гърло на мен ми помогна  казват се Тонзилотрен.

# 687
  • Мнения: 173
Мон, пиех 10-на ни 3х2, после на 12-ти бях на преглед и каа да пия 3х1, сега дали да пия пак 3х2 рези дни, за да ме отпусне,то не боли много ама е неприятно.И не са контакции де и доки го потвърди, май бебчо мн се намества Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 334
Нанина, аз също имах подобни болки онзи ден, но в кръста също.Лекарката ми каза да увелича магнезия.Досега пиех по 2 таб на ден, сега по 3, а ако много ме заболи, може да стигам и до 6 таб.Успокои ме веднага и кръста, и корема.
Честито на всички, които са разбрали пола на бебетата си.Ние все още не знаем нашия.Януари на ФМ ще разберем, надявам се Grinning

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
... сега дали да пия пак 3х2 рези дни, за да ме отпусне,то не боли много ама е неприятно.

Увеличи ги, дано ти мине и да не стоиш на тръни. Мен като ме заболи и като знам всичко, през което съм минала и по време на първата бременност, и сега, и направо изтръпвам от ужас.

По-добре един магнезий повече, отколкото излишни притеснения и понасяне на болка.

Общи условия

Активация на акаунт