От "ИБ" се преместихме в "Родени" и сега с хлапетата чакаме Дядо Коледа засмени!

  • 18 513
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • shumen
  • Мнения: 18 207
Поспаланче,не съм пробвала с Бепантен.Аз го оставям на всяка смяна на памперс по 10-15 минутки гол и пак файда Йок.Зъбки нямаме още,но май ще пусна една урина да видим и там да няма някоя гад или да е по високо ПХ-то.

# 676
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Бенджи, страхотна е тортата, браво, хайде още по-хубава да стане тазгодишната  Peace

Дани, задължително пробвай с Бепантен, много е добър - ако не помогне, мога да ти кажа едно лекарство, да не кажа голяма дума, ама от едно намазване и всичко изчезва, само че за него ще се консултираш с педи.

Поспаланче нещо да се похвалиш  Mr. Green

# 677
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
С какъв крем го мажеш като сменяш пелените? Аз в началото мажех със Судокрем.Миех го с вода на всяка смяна на памперса-нали при новородените са си все нацвъкани.Някъде около края на първия месец една нощ реших да си спестя миенето и го избърсах с мокри кърпи.Зачерви се около ануса и почнах да го мажа с бепантен.Миех само с вода и за няколко дни отшумя.После като свърши тубичката пак се върнах към судокрема,е пак се зачерви и от тогава купувам само бепантен.Малко е по-скъп,но тубичката ми стига за около 2 месеца и сега мажа и ако се зачерви някоя гънка някъде. Ако не са минали 30 дена от първото посещение при дерматолога и направлението ви важи пробвай пак да го заведеш  да го погледнат и този път попитай с какво да го къпеш да не би да му се изсушава много кожата Thinking
Ама и тая медицинската козметика е зверски скъпа. ooooh! Но е важно да ви предпишат правилната иначе си е изстрел в тъмното Peace
Петеска с гадината ли  Mr. Green Дойде мамка и и вилнее  ooooh! Ама съм замислила догодина пак да и бия шута, ако не ми мине котка път и тоя път за повече време(ако успеем да ги заредим 2 едно след друго) Whistling Божее страшна лудост ме гони ама ако и второто е такова като Слав за трето няма да помисля определено Joy Joy Joy
Лека от мен

# 678
  • Мнения: 2 802
Аз да кажа какво правя. Сутрин след ставането задължително мием дупе на чешмата. подсучавам много добре и през деня на всяка смяна на памперсите нито мия, нито мажа с каквото и да било, нито бърша с мокри кърпи. Просто махам стария, оставям го 2/3 минутки и слагам новия.  Peace
Ако се наака през деня отиваме пак на мивката и пак подсушавам много добре, след което пак слагам памперс без да мажа нищо. С две думи аз нищо превантивно не слагам. Когато видя, че е леко зечервен на свивките /случвало се е два, три пъти до сега/ веднага пръскам с Джиндирата и на другия ден все едно нищо не е имало  Crazy Вечерта задължилено баня и процедурата е същата  bowuu

Поспаланче .. позна обаче  Mr. Green еми честито тогава и дано скоро пак останеш без него  Wink

# 679
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Поспаланче, еми хайде честито и скоро със здраве да си я изпратиш за още 2г. поне  Hug

Ние се мием само сутрин, и вечер къпане, в нашата баня е студено, а цял ден да разнасям легени ... с мокри кърпи "аро" се бършем, до ден днешен никакви проблеми, даже и зачервяване няма, бепантен мажа само един път вечер след баня, защото вече по цяла нощ си караме с 1 памперс (ако не се наака разбира се).

Днес ММ е именник, затова да ви почерпя виртуално за негово здраве, ако някой празнува днес Трифон Зарезан - Честито на именниците   bouquet,
Скрит текст:
 
За първа година няма да имаме гости заради малкия, че много топла зима и много вируси, почти всички от семейството ни са болни, но не ни пречи да си го отпразнуваме както подобава - с червено вино, хубаво мезе, и след малко запрятам ръкави в кухнята да спретна едно тортено рулце за довечера  Simple Smile

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Бенджи, миналогодишната торта е била перфектна, поздравления!  bouquet Каква е тематиката за тази година? Hug

Поспаланче, дано да успеете да изпълните плана. Hug

Относно пюретата - на Алекс му варях всеки ден, но това беше за кратко, след това минах изцяло на купени. А за топленето - винаги съм ги топлила на водна баня.
Палчетата ви свършиха работа, благодаря! Hug Hug Hug Hug Hug Кардиолога каза, че отворчето почти се е затворило (остава около 1 мм), вика ни отново след около 6 м.

П.П. Петеска, да ти е жив и здрав именника!  bouquet

# 681
  • Мнения: 2 802
Петеска, да ти е жив и здрав именника и веселоо изкарване!  Heart Eyes

ние вечер пускаме духалка в банята и там се къпем  Mr. Green ... то не става да се разнасят кофи, легени, корита  ooooh!

# 682
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Тони, супер, браво на Тео, знаех си че всичко ще е наред, дано на следващия преглед да няма и следа  Hug Hug Hug

# 683
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Бобо пък се зачервяваше на дупето и беше почти нон стоп подсечен, докато не смених мокрите кърпи Confused В началото ползвах Памперс и Хъджис. Откакто сме с Тожур не се е подсичал нито веднъж, един два пъти се е зачервявал леко, и аз мажа с Джинджира алба или Здраве бебе и се оправя. През останалото време мажа с балсам Нахткерцен. С вода мия само вечер.
Честито на именниците   bouquet

# 684
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Тони  Hug, радвам се за добрите новини.
Бенджи, тортата е страхотна , а тази година сигурно ще е още по-хубава.
За подсичането - въпреки, че Ивка се роди през най-голямата жега, не се е подсичала - пръсках на всяка смяна с Джинджира  Алба спрей.
За захранвнето - аз лично започнах с домашно приготвени, а сега си ги редувам, както някои вече споделиха - приготвям за два дни. Ивка обожава тиква, но те май всички деца я харесват. В Кауфлант има сега промоция на пюрета Млечко - плодовите са по 89ст., а зеленчуковите по 1,15 (долу-горе, не помня точно, но не по-вече от тази цена), накупих няколко, дано да ги хареса.
Петеса, честт ти именник, да е жив и здрав  Hug

# 685
  • Мнения: 2 802
Тази Джинджира златна ще излезе  Mr. Green

Ох Тони ... збаравих да ви поздравя  ooooh! за добрите резултати, браво  Hug

# 686
  • Мнения: 520
Петеса, честит именник. Да ти е жив и здрав. newsm67
Сия се беше подсекла няколко дни след изписването, след преглед док ни изписа Джинджира, някакъв крем и разтвор, с който да я мия вечер след баня, защото имаше и гъби. За две седмици всичко и мина и от тогава при смяна на памперс я оставям малко да поритка голичка и ако има зачервяване пръскам с Джинджира. Мия я само когато се е наакала и сутрин след сън. До вчера я миех при всяка смяна на памперс, но сега само когато е наакана. През нощта ако се наака я бърша с мокри кърпи Молфикс. Ползвах на Памперс, но нещо не ми харесаха много.
Аз още не съм я изкарвала навън, а като гледам какво е времето се чудя защо още не се престрашавам. newsm78 Изкарвам я на терасата или на прозореца, а така ми се излиза, но нашия тати още се инати и не иска да ми сглоби количката.  CloseСпоред него още е малка и имало вируси. А кога ще се калява това дете незнам. smile3516

# 687
  • Варна
  • Мнения: 25 314
И моят мъж е същият, добре, че Бобо се роди през лятото Laughing Но според мен в такова хубаво време трябва да излизате, чистият въздух е много полезен, а и както викаш трябва да се калява. Какво е мнението на педиатъра ви, ако трябва позови се на неговия авторитет Hug

# 688
  • Мнения: 520
Страх го е да я изкарваме, а като се налага да ходим на консултации ако ви кажа как е облечена ще паднете. Та - боди с дълъг ръкав, чорапогащник, блузка и панталонки не много дебели и е увита в пелената от изписването, която също не е мн дебела. Досега като сме ходили на консултации времето не е било толкова хубаво като сега. Вярно, че е за малко и е от колата в кабинета и обратно, но пък ние си се обличаме и с якенце отгоре, а нея така я разнасяме. Луда работа ви казвам.  Mr. GreenАз даже и на терасата като я изкарвам не я навличам - завивам я с една пеленка и толкоз, но се възползвам, че съм сама иначе...... Blush
Ще се оправим ама незнам кога.
newsm78

# 689
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Станитани, вашият тати е за бой. На децата нищо им няма, те за завити в количката и им е топло, по одеалата. Леле, възмутена съм  Crossing Arms Месец и половина и да не го изведеш това дете, тц тц тц (правя го звучно пред монитора  Mr. Green ). Веднага да му се скараш и да поправите грешката. Не знам как не си изперкала досега  newsm78
И нашия тати е за бой, от 2 месеца му говоря, че трябва да приеберем вече количката. Живеем в къща и стои на стълбището, не че пречи на някого, но сега зимата влизат котки и май са я харесали за легло. А не я ползваме от доста време.
Тони, браво на момчето  Hug
Петеска, да ти е жив и здрав мъжа.
Аз днес мисля да си взема чедото по-рано от яслата и да се поразходим малко, като гледам как хубаво грее Райчо, започва да ми мирише на пролет  Party
Скрит текст:
Мами от Пловдив, наскоро видях рекламен билборд на Албатекс, та реших да им направя реклама и аз. Трикото им е страхотно, бодитата на Мишо ги взимах от тях, за тази зима му взех ватирани долни (аз им викам така, защото ги използвам вместо боди) блузки за 4лв, на мъжа ми също взех ватирани потници за 3,50лв, за себе си взех камизолки. Не знам в Пловдив дали имат фирмен  магазин, в Асеновград имат, но ако попаднете на нещо тяхно производство да не се чудите, нещата им са много хубави и според мен са на сносни цени.

Общи условия

Активация на акаунт