Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 481
  • 798
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 160
И аз да се запиша. От 28.03.2014  скитам с колата, още като взех книжката пред КАТ се метнах зад волана. Няма такава свобода! Решавам, паля колата и тръгвам. Няма Ще ме закараш ли, няма маршрути с ГТ, родих се направо! Само хората с лъскави коли дето са все с предимство малко ме стресират на моменти, но определено не бих се отказала заради джунглата по пътищата. Спокойно и по правилата, това е към което се стремя при шофиране. Около 6000 км вече навъртях, за щастие безаварийни.

# 61
  • Мнения: 885
Здравейте,
Време е да се запиша и в тази тема. Laughing
Миналата седмица си взех практическият изпит успешно и след 20 дни ще си взема книжката.
Поне се успокоих,че не само аз се притеснявам като седна зад волана. Laughing
Паркирането не ме притесняваше,докато бях с инструктора.По време на курса си паркирах като пич,без грешка.И на изпита леко пооплесках нещата. Embarassed
Имам намерение ,като си взема книжката да почна да карам отначало на по-къси разстояния.Ще си преборя този страх,та ако ще света да се обърне. Grinning
Поне ще плащам само за частите,половинката е автомонтьор. Laughing
Шегувам се,че ще се уча да карам на неговата кола,а като се науча ще си купя моя. Wink

# 62
  • Мнения: 1 404
Браво Нелка* Simple Smile
Аз вече съм доста по-спокойна с колата, но гледам да не си повярвам много, че да не стане опа Simple Smile
Но да, има доста джигити, които е трудно да предвидиш какво ще направят.
Най ме побъркват тия дето не знаят, че имат мигачи или карат с неработещи стопове.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 160
Ах, мигачите... че що са им, нали и без това всички ще разберат след маневрата.  Не успявам да не псувам и онези, дето се редят най- отпред в някое задръстване и после ме натискат да им давам път. Пък балъците да чакат.

# 64
  • Мнения: 177
Ох, момичета имам огромен проблем, направо ми се реве  cry
Имам книжка от половин година. Учебната кола беше същата марка като личната ми, дизел и двете. За няколко месеца свикнах с шофирането, качвах се в колата с удоволствие, почти нищо не ме затрудняваше и притесняваше.
Ноо, продадохме колата и си взехме нова и то на бензин. И АЗ НЕ МОГА ДА ПОТЕГЛЯ С НЕЯ  doh
Постоянно я гася, да не говорим пък на баир, въобще не мога да отлепя. Вече се качвам с притеснение, крака ми трепери на съединителя, когато спра на кръстовище, да не би пак да изгасне. От удоволствие, шофирането се превърна в кошмар за мен.   Cry То на изпита по кормуване не се притеснявах толкова.
Колата не мога да я сменя за сега, така че не знам точно какво да правя, а искам да шофирам.

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 11:47 от Sugar.n.Spice

# 65
  • sofia
  • Мнения: 693
Още в началото на курса имах този проблем, защото не бях докосвала волан. Инструктора ме заведе на един празен паркинг и там тръгвах и спирах до припадък. Докато не започнеш да усещаш колата и съединителя- тръгваш, спираш, тръгваш, спираш....ще се справиш. Никакво отчайване!

# 66
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте!
Може ли да ми препоръчате инструктор с кола автоматик ... Имам нужда от опресняване на знанията и особено в паркирането, че и "количката" ми е огромна - Ровър ... А трябва да съм вече самостоятелна, за да мога да "обслужвам" дечинята ...

# 67
  • Мнения: 1 404
И аз съм така, на моята си кола нямам проблем нито със съединителя, нито с газта, но колата на мъжа ми въобще не мога да я карам. Имам чувството, че само да погледна газта и тя вече е качила 2.5 оборота  Shocked за това си търкалям моята си калинка.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 160
Като седнах да карам на тате колата - Лагуна комби, цял кораб и то дизел, все едно не се бях качвала никога да карам. Голям зор беше докато се разберем. Предпочитам си клиото, благодаря. С на ММ колата ми беше по-лесно, нищо че и тя е голяма хонда Акорд, но явно защото е бензинова като моята. Ноо от моето си по-хубаво няма. С нея най-си паснахме.

# 69
  • Мнения: X
И аз съм така, от Голф на газ се качвам на Пежо комби, дизел. Още не съм си взела книжката от КАТ и само из квартала карам по малко, но е тегаво. Това с паркинга е много добра идея, и аз ще направя така.

# 70
  • Мнения: 727
Здравейте!

Да се запиша и аз в темата  да си споделям и питам Simple Smile Чета още първата част и цели 10 ме чакат Simple Smile
Имам книжка от 10 години, но почти никакъв опит - малко извън града с колата на баща ми. Изкарах курсовете в малък град. Купих си кола преди месец като преди това взех 8 часа опреснителни курсове в София, за да свикна с движението тук. Последните 2 дори бяха само паркиране, но то ми е болна тема  ooooh! За този един месец вече успях да си направя 2 бели Sad Самото шофиране не ме притеснява толкова - мисля, че се справям добре и не съм толкова притеснена. Внимателна съм, движа си се в града основно с 40-50 км/ч, където не е обозначено, че може и с повече и където видя че не преча на бързо движещите се. Все още не съм имала някакви кофти ситуации на пътя.
Но да си кажа мъката.... с паркинга.
Зад блока уж има много място, но и много коли. Паркира се на тротоара и на улицата. За мен това на тротоара си е изпитание. Не самото паркиране, но после излизането от паркинга, защото се паркира и на улицата, която е до тротоара. Та аз, още първата седмица, успях да одера леко колата на съседа и без да забележа, с гумата съм му извила ламарината под предната врата. Не усетих как стана. Тръгвам назад, но не бързах да дам надясно, защото една кола до мен стърчеше и щях да я ударя иначе. Колата на съседите паркирана на улицата, но на отстояние горе-долу една кола от моята(т.е. моята е паркирана перпендикулярно на тяхната). И в момента, в който колата слезе от тротоара със задни гуми, давам аз десен и я изпуснах! Спирачката ли не зацели, но натискам, а колата върви - стана за секунди. Естествено изобщо не можах да реагирам за ръчна с моя нищожен опит. Положението на двете коли след това беше залепени на сигурно 1см една до друга, успоредно  Embarassed Паникьосах се. Не питайте как я изкарах от там без да одрсакам допълнително. За щастие съседите се оказаха разбрани хора и не ми викаха или нещо подобно. Просто попълнихме протокол, за да им дадат пари от моята ГО.
Миналата седмица пак на този същя паркинг, излизам аз с колата, ще ходя към стадиона на танци, че ми беше уморено и не ми се чакаше по спирки след това. Този път по-сложна ситуация. Паркирала съм на същото място. Отзад на улицата, перпендикулярно на мен кола, вдясно кола и вляво лампа(към бордюра вече е стълба). Тръгвам аз назад бавно-бавно с пълен десен, че да не цапардосам тоя отзад. Гледам и този вдясно. И тъкмо, когато си мислех, че съм се справила успешно, закачам бронята на някакъв стърчащ пирон от лампата и отърквам лявата и част, под фара. Е, откачи се и някаква пластмаса долу предпазна се счупи. На всичкото отгоре оглед за каско след 3 дена. Е, с 300 зора и познати, намерихме човек, който ми я оправи вечерта преди огледа.
Така ме е страх да паркирам вече там и не знам как ще се справям!  Rolling Eyes

Та тъй... включвам се да чета съвети и споделяния, а пък дано скоро се ошлайфам Simple Smile Надявам се не съм досадила с големия си пост, но още ме държи студената вълна от тези случки.

# 71
  • Мнения: 2 157
didi_pidi, гледай внимателно огледалата, ако не се ориентираш, по-добре спри и погледни директно назад.  Wink Интересно ми е, че успяваш да я паркира, ама при излизане я драскаш. Grinning Аз първите пъти като паркирах, бавно, бавно, с много маневри. Simple Smile

Иначе да споделя напредък - приятеля ми си взе нова кола и сега съм със старата му временно. Първа "самостоятелна" кола.  Laughing Голямо удобство си е ходенето до работа, ама първите 2-3 пъти я гасих на няколко пъти. На газ е, с леко захабен съединител и все още ми е трудно да й свикна, хем я карам от време на време от март месец. Обаче започнах да се справям по-добре и сега съм много щастлива.  Grinning

# 72
  • Мнения: 727
emerald_eyes, паркирането ми беше лесно, защото си паркирам напред, перпендикулярно и не между 2 коли, а реално до някоя отдясно или отляво Simple Smile Но те после се появяват още паркирали и така става сложно с излизането. Иначе огледалата ги гледам. Първия път просто май изпуснах колата и или не съм натиснала спирачка достатъчно, или тя не сработи... по-вероятно първото, въпреки че натисках уж, но някак беше твърда. Вторият път просто забравих за проклетия стълб на лампата от зор да не закача някоя кола, давайки назад и не гледах отпред какво се случва. Но си ми е за урок  Confused Като цяло не съм свикнала още с габаритите на колата, а тя дори е малка. Понякога още закачам бордюри с гумата при завои на тесни улички.

Честита ти първа самостоятелна кола! Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 3 160
emerald_eyes, паркирането ми беше лесно, защото си паркирам напред, перпендикулярно и не между 2 коли, а реално до някоя отдясно или отляво Simple Smile Но те после се появяват още паркирали и така става сложно с излизането. Иначе огледалата ги гледам. Първия път просто май изпуснах колата и или не съм натиснала спирачка достатъчно, или тя не сработи... по-вероятно първото, въпреки че натисках уж, но някак беше твърда. Вторият път просто забравих за проклетия стълб на лампата от зор да не закача някоя кола, давайки назад и не гледах отпред какво се случва. Но си ми е за урок  Confused Като цяло не съм свикнала още с габаритите на колата, а тя дори е малка. Понякога още закачам бордюри с гумата при завои на тесни улички.


Честита ти първа самостоятелна кола! Wink
А опитвала ли си да паркираш назад? После излизането е много по-лесно, а и при самото паркиране с огледалата поне на мен ми е по- удобно. То направо закон си ми стана де, откакто се научих да паркирам назад. Само в хипермаркетите ММ ме кара да спирам напред, за да е по-лесно с багажа. Еми по- трудно ми е напред и при влизане, и при излизане. Все съм или залепена за колата до моята, или по диагонал. А назад се завирам без проблем на места, където после едва слизам от колата.

# 74
  • Мнения: 2 157
Аз като се замисля напред паркирам само, ако има много място отпред, т.е. на широк паркинг. На разграфените на хипермаркетите си паркирам назад. Май наистина ми е по-удобно...  Thinking
Виж успоредното паркиране за мен е пълен ад. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт