Време е за Икеа! - Тема 16

  • 73 643
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 4 985
А, кухнята, че ще е от Икеа това е ясно! Изобщо не искам да си причинявам обикаляне по родни майстори! Пък и от опит с предни обзавеждания знам, че обикновенно това което искам никак не излиза по-евтино!
 Явно ще трябва да се въоража с голямо търпение и бавничко да сглобя наистина добър вариант. Не е лесно като се има в предвид, че трябва да мисля за всичко- и стените ми ще са нови. Просто се опитвам да съчетая всичко накуп с преустройството на къщата и трябва да мисля за всичко- дори и за контактите. Просто към какъвто и специалист да се обърна ме пита неща които няма как да знам и става една въртележка защото работата им се засича и всеки етап е зависим един от друг.
Затова реших да седна и да започна от кухнята и така ще мога да кажа елементарно къде какви контакти искам, съответно щ си дойде мястото и на тръбите. И прозорците- за тях пък трябва да мисля за гардеробите......
Просто ми е ясно че недобрите сметки от към разстояния ще ме ядосат в даден момент и ще ме е яд яд яд като не съм прдвидила например някакви си глупави 2 см.
А сега си представете тая зависимост за три спални, две бани и толаетни, веранда, атлие и кабинет! Търпение не, ами не знам какво ми трябва!
Кухня абсолютно не мисля да сменям никога! Най-много да си сменям килими, пердета..... текстила един вид да ми носи различното като ми поомръзне! Просто стигнах до момента да си имам мечтаната кухня и искам да си я направя удобно, така че да не ми се налага да сменям! Писнало ми е от врменни ршения, смени на квартири, жилища, добавяне на шкафове за да си осигуря удобство и накрая да няма мято за нас в помещението!

И ми е ясно че няма да мина без старото моличве и гумичка с куп листи. Май съм старомодна и ще се окаже по-лесно за мен!
 Ето снимки на проектираното! Държа да отбележа че е нахвърлено ей така- не съм мислила много много за горните шкафове например. Едва сега ще започна конкретното ОБМИСЛЯНЕ  много подробно! Например след като разпечатах списъка  избрани артикули ми стана ясно че тази микровълнова няма да я бъде-- струва близо 800 лв, но това нямаше как да го знам при проектирането, защото там не се изписва цена! (или пък аз да не съм обърнала внимание  Rolling Eyes )


# 721
  • Варна
  • Мнения: 3 245
A бе,4е няма да се търпи е ясно,ама поне знаеш,4е го имаш като възможност!
А и не вси4ки хора имат тази финансова възможност да сменят кухните през пет години!
Моята кухня е 2хиляди лева, без уредите. Това само шкафове и механизми. Къде е 2, къде 10-2. Сменям на 5год. , по 2хил лева, за 25години ще съм сменила 5 пъти.

Моята Икейска кухня с вратички MDF излезе 2200 лв (1,80*2,80) - шкафове, механизми, мивка, смесител, осветление и аксесоари. За да се получи 12000 лв освен, че кухнята явно е голяма, сигурно са сложени предимно шкафове с чекмеджета и механизми. Така че не бива да се сравнява като цена, а да се види какво включва проекта.
Сега видях проекта - да, доста шкафове с механизми има, но може доста да се оптимизира.

Между другото, когато правих моята кухня получих оферта от местна фирма на приблизително същата цена, само че с ПДЧ вратички.

И още една подробност - взехме кухнята от румънската ИКЕА, цената беше с около 600 лв по-малко от Софийската.

# 722
  • Мнения: 4 239
Янтра, подкрепям мнението ти. Поръчвали сме на фирма няколко нискобюджетни кухни /за под наем/, а за нашето жилище решихме, че също ще се спрем на по-евтини материали, без обаче да пренебрегваме здравината и издръжливостта на плота. Не бих се лишила за нищо на света от някои от механизмите на Блум, много са ми полезни. Дръжките са ми на цена 2-3 лв., /и си ги харесвам/, страшно много наподобяват тези, които са на цена 39 лв за 2 бр. http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=38283
         С мнението си не искам да противопоставям ИКЕА на фирмата, която ми е правила кухните. Докато не си направя икейски проект и не "тегля калема" с идентични опции, няма да съм обективна на 100%.

# 723
  • Мнения: 4 239
Ааа, Амели, в тази цена са и уредите, ясно....  Малко ще оспамя, но да си кажа впечатленията - хладилниците за вграждане, които съм гледала, са с много малък вътрешен обем. И аз обожавам мивката да е под прозореца, а ти предвиди ли как ще се отваря...

# 724
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Еее, Амели, как завиждам на голямата кухняяя Simple Smile) Но щом сте в къща, ясно е, че ще имаш място. Много харесвам и островите.
Микровълновите на Икеа много им се чудех защо са по 800лв. newsm78 В смисъл какво им е специалното?

# 725
  • Мнения: 130
за вграждане са

# 726
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Ъ, само заради това ли? Не, мерси. Laughing

# 727
  • Мнения: 130
и на другите фирми фурните за вграждане са толкова скъпи, впрочем по-скъпи са  Mr. Green Сега да се моля да не изкупите декинга до събота, че аз май замислям и двете тераси да са така  Grinning

# 728
  • софия
  • Мнения: 4 985
Еее, Амели, как завиждам на голямата кухняяя Simple Smile) Но щом сте в къща, ясно е, че ще имаш място. Много харесвам и островите.
Микровълновите на Икеа много им се чудех защо са по 800лв. newsm78 В смисъл какво им е специалното?
каквото и да им е специално ще си ги спестя. Аз ползвам микровълновата само за претопляне и пуканки! Е не искам в златна микровълнова да ги правя! Naughty

# 729
  • София
  • Мнения: 183
И аз искам голяма кухня в къща  Heart Eyes

Декинга е супер! Особено на веранда. Защо не го видях преди да сложим гранитогреса на терасите?! Избрах имитация на декинг. Ама друго си е истинското дърво. Ще ми остане да се успокоявам с по-лесната поддръжка на имитацията  Laughing

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Страхотно изглеждат плочките. Амели, тераската е супер.

Трябва до 2-3 дни да поръчам спалня и гардероб, но ми изникват въпросчета.
Леглото ще е това. Мислите ли, че ще е добре да го съчетая с този гардероб? Не ми е ясно и как е разделена вътре самата рамка с размер 250см., за да мога и вътрешните части да си избера и поръчам. Ще съм благодарна, ако ме насочите.

# 731
  • Мнения: 130
аз съм със същото легло и мога да кажа, че е страхотно. За гардероба не мога да помогна много - имам с плъзгащи врати в детската - най-малкия размер и е на две части като във всяка си редиш каквото пожелаеш = кошници, рафтове, пръчки и т.н.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Още един положителен глас за леглото, това ще е, то се знае. Но ме  мъчи този гардероб с тези размери. И никъде в чуждите сайтове не открих, как е разпределен. Дали е 2*100см и 1*50см., дали е 2*75см. и 2*50см.?  newsm78
Най-лесно щеше да ми е, ако имаха такъв размер гардероб като леглото.  Mr. Green

# 733
  • Мнения: 130
Размер на артикула
Ширина   250,0 см   98 3/8"
Дълбочина   65,7 см   25 7/8"
Височина   236,4 см   93 1/8"

това ли се чудиш как е? Пише го отдолу под снимката. А вътре ти самата трябва да можеш да решиш - има програма за гардероби - като кухненската е, избираш рамка и врати и готово.

# 734
  • София
  • Мнения: 459
Дали е 2*100см и 1*50см., дали е 2*75см. и 2*50см.?  newsm78
От описанието отдолу:
В комбинацията са включени 2 броя рамки с широчина 75 см и 2 броя с широчина 50 см.

Общи условия

Активация на акаунт