Витилиго

  • 224 364
  • 906
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 4 651
Мне, аз не съм, ама като гледам описанията идеята е същата като нещата, който обсъдихме до тук  - здраво витамини - А, С, група B, E, селен и мед - т.е антиоксиданти ......

А някой знае ли вредно ли е в големи количества приемането на вит. C. A на на витамини от B група.
Последния месец си изработих на око следната схема: 2 хапчета Neoxid на ден + 1 таблетка разтворима вит. C - 1000 mg. Общо се събират 1200 mg
А иначе за Б-тата - каквото има в Neoxid-а (хвърлих опаковката и не мога да видя колко) + останалото от храна - 2,3 овчи кисели млека на ден (уж бъкат от вит Б ако се съди по опаковката) + кълнове - колкото успея да изям с млеката или с някаква салата.

# 167
  • Мнения: 4 651
Ровя си тук и открих някои интересни неща:
Хубав сайт за витамините: http://www.med.primasoft.bg/reference/vitamines/vit01syd.htm

Една статия за слънчевата светлина и влиянието й в/у кожата:
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/dermal/articles/uv.htm

Един цитат от нея, който за мен обяснява факта, че при витилиго се препоръчва умерено излагане на слънце:

" Знаем, че слънчевата светлина е сред естествените стимулатори на защитните сили на организма, но и че прекомерното излагане на действието на УВ лъчите има имуносупресиращ ефект. Интересен е фактът, че в ниски дози тя стимулира клетъчния растеж при първия контакт с нея и няколко часа след това. Едва по-късно започва генерирането на свободни радикали, които имат отрицателно въздействие върху организма."


Вижте и това: http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/dermal/articles/cleanskin.htm
Някой беше споменал за лечение със сок от смокини и чесън, тук пише, че в смокините, чесъна и лука има вещества, наречени псоралени, който се натрупвали в организма и + пряка слънчева светлина водели до образуване на петна по- тъмно пигментирана кожа. Т.е в нашия лучай - добре дошло .....

# 168
  • Мнения: 1 063
Някой беше споменал за лечение със сок от смокини и
Аз! Майка ми се лекува със сок от смокини и слънце (в Созопол).
danitu, аз пък открих, че меланинът (тъмно кафяв пигмент в кожата и косата) произлиза от аминикиселината тирозин. (вж. определението за аминокиселина в един от постингите ми!) Та този тирозин е мноого важен - способства за изработката на мелатонин. Повече вижте в интернет, че нямам време да пиша. Но аз потърсих тази аминокиселина тирозин в спортен магазин - нямаха в наличност, но така ли иначе ще съм на консултация след две седмици за витилигото и ще попитам за вземането на тирозин.
Иначе видях сайтовете посочени от danitu   bouquet!
Аз преглеждах руски форум за витилиго - там си имат цял сайт, но нещо ми се струва, че сме доста по - осведомени ние, т.к. търсим причината в дълбочина или пък заболелите там не коментират много от нещата - например за състава на храната или витамините.
alexova, тези неща съм ги открила година преди и мен да ме пипне това витилиго, че за майка ми основно се разглеждах тогава. Аз имам непоносимост към някои от съставките - зелен чай и още нещо. А и сега тези витамини, които вземам са много мощни и смятам, че са ми достатъчни (витамините, които пия съм ги посочила в мой постинг).

# 169
  • Мнения: 4 651
Вижте това:

http://www.getpharma.com/lifeproduct.asp?deptid=584&mainlink=pharmacy

тези илачи имам предвид: PROTOPIC и ELIDEL

Някой пробвал ли е. Всъщност за първото май не се внася в БГ още. И много пари бе  newsm78

# 170
  • Мнения: 397
Момичета, изпих една цяла опаковка на Пигменто и подейства  Party  Пуснали са и крем Пигменто, които се маже на белите участъци и се пече на слънце. Ефектът е поразителен. Най-странното е, че започнаха да потъмняват най-старите петна, а не най-новите. Толкова бях отчаяна и убедена, че това няма никога да се оправи, че сега съм на седмото небе от щастие. Пия ги успоредно с антиоксиданти и чай. Най-лошото е, че не мога да мажа често с кремчето, защото нямам слъчева тераса, а то е тъмно на цвят (кафяво)и не върви да се намажа и да изляза на вън. Иначе със сигурност ефектът ще бъде двоен.  Wink

# 171
  • Мнения: 4 651
Момичета, изпих една цяла опаковка на Пигменто и подейства  Party  Пуснали са и крем Пигменто, които се маже на белите участъци и се пече на слънце. Ефектът е поразителен. Най-странното е, че започнаха да потъмняват най-старите петна, а не най-новите. Толкова бях отчаяна и убедена, че това няма никога да се оправи, че сега съм на седмото небе от щастие. Пия ги успоредно с антиоксиданти и чай. Най-лошото е, че не мога да мажа често с кремчето, защото нямам слъчева тераса, а то е тъмно на цвят (кафяво)и не върви да се намажа и да изляза на вън. Иначе със сигурност ефектът ще бъде двоен.  Wink

Браво ! Ей такива неща да се чуват!  smile3501 newsm44
Ще взема и аз да пробвам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 172
  • Мнения: 397
Опаковката струва 8.30 лв. - 75 таблетки, които свършват за 12 дена. Но мисля, че си заслужава. И ако през времето на лечението се ограничат всички "стресове" мисля, че ще има още по-голями резултати. Аз мисля да ги пия 3 месеца и след това да направя почивка за да проверя дали след спирането им петната ще се появат отново.

# 173
  • Мнения: 918
Айде на Пигментотоооо Laughing.
А има ли го по аптеките свободно или в само в някои специализирани?

# 174
  • Мнения: 1 063
Това Пигменто, което бях посочила от Аюрведа ли? Браво на теб!Ако е това, има го в аптеките, но не във всички. И при Аюрведа ефекта е бавен, но с резултат.

# 175
  • Мнения: 4 651
Айде на Пигментотоооо Laughing.
А има ли го по аптеките свободно или в само в някои специализирани?

Ето ги аптеките, за да не ровите назад (където се продава) : http://si-plus.com/index.php?p=47

# 176
  • Мнения: 1 561
Пигменто е на Charak, ще пробваме за да видим дали при всички ще има ефект!

# 177
  • Мнения: 1 063
Да бе, същото е. Системата е Аюрведа, аз писах за него преди месец, когато ми установиха диагнозата (витилиго) и питах има ли такива дами, които са го пробвали. Лошото при мен е, че имам непоносимост към билки. Но само един въпрос към radda с тъмна или светла кожа си? Понеже още навремето, когато го открих (преди да се разболея) исках да купя за майка ми, т.к. съм ползвала неща на Хималая (пак от Аюрведа, същият вносител) и така и не се реших. А тя е с тъмна кожа, аз съм със светла. Не знам дали това изобщо е от значение, но ме интересува.
И успех на всички!

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 14:48 от Иванджелин

# 178
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте,
Radda, браво на теб!!! Толкова много се зарадвах на новината!!!
Доста ми липсваше вашия ентусиазъм напоследък Laughing Laughing Laughing
При мен нещата също вървят сравнително добре!!! Grinning Grinning Grinning Петната постепенно  изравняват цвета си с този на останалата кожа, но не по начина по който писа danitu- с поява на малки пигментни петна в средата на витилигозните. Ами  просто се приближажат до нормалния си цвят, но все още имат разлика със здравата кожа.
Само ме е страх да не се върнат отнов Winkо
Radda  при теб как точно се получава? И какъв чай пиеш?
Поздрави на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 179
Здравейте на всички дами. Открих че ви има днес и съм много шастлива. Най -после ще  мога да споделя проблема си и знам , че ще бъда разбрана адекватно.Имам ВИТИЛИГО от година и половина и колкото и усилия и да полагам, петната сртат все повече.Последното е около едното ми око и се появи преди една седмица. Имам по врата, в косата по устата и по-цялото тяло. С часове растат , стават все повече и повече.  Използвам Vitix на таблетки и крем. Последно пробвах хранителни добавки CaliVita и 3 месеца бях на една безумна диета- 1 л. сок от моркови и червено цвекло на ден, литър нишесте,специален чай с много билки  , без месо и плодове и сурови зеленчуци. Диетата и добавките ми бяха препоръчаниот  една лечителка от в-к "Доктор" (на последната страница има кракти обяви)- Стойка  Митева. И след всичките мъки пак нови петна.

Общи условия

Активация на акаунт