Витилиго

  • 224 418
  • 906
  •   1
Отговори
# 330
Проблема е,че  докторите не могат да разберат от какво  е.Има само петно на бузката и в средата е розово.Имали някакво изследване което  може да се направи ???Някой може ли да си спомни когато за 1-ви път имаше бяло петно,дали  в съмото петно е било розово.И  в България имали лекар който да се занимава с тази болест?

# 331
  • Мнения: 918
dianaspeteva, според мен бузата е доста необичайно място, за поява на витилиго Thinking, обикновено започва около очите, лактите, ръцете. Много често петната са симетрични. Има различни видове лишеи и гъбички, при които също се наблюдава обезцветяване на кожата, имате ли някакви животни вкъщи, алергично ли е лъм нещо детенцето......... надявам се да не е това, закоето си мислиш и всичко скоро да сеоправи Peace

# 332
  • Мнения: 1 561
МОЕТО Е ОКОЛО УСТАТА, НО НЕ И НА БУЗАТА, И АЗ СЕ СЪМНЯВАМ  ДА Е ТОВА!

# 333
Нямаме животни в къщи, лекарите не казват,че е лишей или нещо друго,незнам дали е алергична от нещо.Но от същата страна от която бузката и има проблем и новите миглички които излизат са бели.И затова се притеснявам нормално ли е да излизат бели.Мъжа ми се обади на един проф. в София,и на 21 .08 ще я заведем да я видят.Ако някой знае или е чувал за някой специалист по кожни болести във Варна нека да пиши.

# 334
  • Мнения: 918
Чувала съм за един професор(за съжаление не си спомням името), приемаше в апартамета си в кв. Чайка, някъде последните блокове, по пътя за Златни Пясъци(тия най-високите). Информацията ми е доста стара, отпреди десетина години Tired, но и двамата със съпругата си бяха специалисти по кожни болести. Не знам дали много съм ти помогнала newsm78

# 335
  • Варна
  • Мнения: 138
.Ако някой знае или е чувал за някой специалист по кожни болести във Варна нека да пиши.
Доц. Томов - минава за светило в дерматологията. Естествено мненията за него са противоречиви. Както знаеш при кожните болести  най-често се налучква. Кабинета му се намира в "Гръцката махала" и прегледа му струва 20 лева.
Той ми постави тази диагноза.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 20:39 от nnnnn

# 336
  • Мнения: 598
Здравейте, а някой да помогне с добър кожен лекар в бургас? благодаря ви

# 337
[относно доц.Томов ходихме при него и нямам добро впечатление от него.Сега ходим при Страткова май така се казва.Но и тя не може да ни каже от какво е това,а относно за кв.Чайка не съм чувала за никой.Също така е водихме в Градска болница  при д-р Зина Христова и тя не можа да ни каже от какво е.И незнам вече къде да я водя никой не ни казва какво и има а определено това петно и се е увеличило.

# 338
Сестра ми от 9-годишна има това заболяване, лекувала се е с много билки, лекарства, но нищо не помага. Единствено лъчетерапя не е пробвала. имаше моменти в които петната се повлияваша от билките, но като ги спре те отново се появяваха. Сега много голяма част от тялото й е с бели петна. Четох за витилигото че не се лекува, може да се вземат медикаменти, които да възвръщат пигмента на кожата и да унищожават другия. Дори при по-голямо наличие на петна пак чрез лекарства може да се унищожи пигмента на кожата и да се образува напълно бяла кожа. Има и козметични средства които прикриват белите петна но за кратко. Една майка с бебе беше писала за петно на бузката на бебето. Ако петната обхванат кожа с коса, космите побелявали. Възможно е вашето дете да витилиго поради избеляване на миглите. Намерих една клиника в София, възможно е да е частна, но не съм сигурна. Ето адреса: Военномедицинска Академия
Клиника по дерматология, етаж 12
ул. "Св. Георги Софийски" №3
София 1606

Телефони: (02) 9225809; (02) 9225924
Факс: (02) 9226322

E-mail: info@dermatology-bg.com
Успех на всички в лечението с витилиго. Simple Smile

# 339
Бях чула по радиото, че септември в Китен ще се проведе някакво мероприятие или нещо такова за лечение на витилиго. Някой знае ли повече подробности?

# 340
  • Мнения: 4 651
Не съм чула, най- много някой лекарски семинар да е.
Не мисля, че и да има ще кажат нещо интересно.
Няма нищо ново за казване.

# 341
  • Мнения: 19
Здравейте на всички и от мен !  Тъкмо когато си казах че няма да правя опити вече да се лекувам се оказа , че две от петната ми , на шията и на коляното  имат по-тъмни петънца вътре в самото петно ! Единственото за което се сещам ,е как преди 2 седмици бяха кръв червени когато ги напекох на морето! Спомням си че бяха много червени и дори си мислех че може да се увеличат от това, може би се получи обратния ефект !Всяка сутрин им се радвам, макар че на ръцете ми се движат  със скоростта на светлината Rolling Eyes
 Все ми се струва че това петънце на 2г.-то детенце няма да е витилиго ! Много необичайно място , а и майката  казва  че има розови петънца в него !  желая бързо оздравяване на малкия човек !

# 342
Здравейте отново!Благодаря на всички,че ме успокояват,но това петно расте и едната част на лицето и няма пигментация.Много сме разтревожени.Във Варна ни казаха,че не е Вителиго,но не бяха  100 % сигурни.Като се изложи  на слънцето лицето и става алено червено.Спрях да я мажа с каквото и да е лекарство.Ще видим и на края на месеца като я заведем  в София какво ще ни кажат. Sad

# 343
  • Мнения: 4 651
С каква скорост расте това петно?
С часове, с дни по малко или се събужда една сутрин детето и установяваш, че петното вече е много по голямо?
Каква е формата му? Неправилна като пъзел, плътно петно с някаква форма?
В повечето случаи при витилиго, петната не "растат" на ден по малко, примерно, просто се събуждаш и си е там.
За колко време става червена като се изложи на слънце?
В смисъл изгаря ли или е като алергична реакция.
Непигментирана кожа, изложена много дълго на слънце изгаря много по- бързо. Ако това почервеняване е рязко и бързо,  не съм наблюдавала до сега такова нещо при мен.

# 344
  • Мнения: 918
Да добавя и аз: Има ли ясно изградена граница между петното и здравата кожа? Има ли други петна? Цялото и лице ли става червено или само петното?

Общи условия

Активация на акаунт