Витилиго

  • 224 552
  • 906
  •   2
Отговори
# 345
Като излезем навънка и пече слънце само местото където няма пигментация почервенява,а останалата част си почернява.Петното обхваща почети едната и страна на лицето и  от същата страна ,която няма пигментация и побеляват,почнаха преди два месеца(явно новите косъмчета които излизат нямат пигментация).Не е сърби,няма никъде другаде по тялото за сега.

# 346
С каква скорост ли?От април месец до сега половин лице.Но има нещо друго просто не знам кога си е появило забелязахме го като почнахме да излизаме на слънце и кожата и да почернява.Но знам със сигурност ,че миналото лято го е нямала,защото си имаше тен ,но нямаше петно.

# 347
  • Мнения: 4 651
Ами какво да ти кажа, за съжаление на витилиго ми прилича така като ми го описваш.
Дори и без другото това с белите косъмчета ....
А колко е голяма тя?
Ако е много светъл тип, възможно ли е да се бъркаш и това да са изрусяли повече косъмчета.
Ако е някакъв вид лишей, който прилича на витилиго, което е варианта който ти "пожелавам" мисля, че нямаше да има бели косми Sad

# 348
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега виждам темата... Не ми стана много ясно- витилиго нарушение на пигментацията ли е (т.е. липса на пигмент на участъци по кожата)?

# 349
  • Варна
  • Мнения: 138
Сега виждам темата... Не ми стана много ясно- витилиго нарушение на пигментацията ли е (т.е. липса на пигмент на участъци по кожата)?
Да, това е. На места пигментните клетки умират - някои смятат, че организма не ги разпознава като свои, атакува ги и ги убива. Има всякакви догадки за появата на витилигото, но най-разпространената теория за причина /за това говорят и повечето момичета/ е стрес.
dianaspeteva , силно се надявам при дъщеря ти да се окаже друго - прекалено е малка още.....

# 350
И аз се надявам да е нещо друго но надявам се да ни кажат на края на месеца какво е,защото  се поболявам от мъка,постоянно мисля все за това.Относно миглите ,само от едната страна има бели косъмчета,страната,която няма пигментация.А другата страна на лицето и няма и нищо,нито на миглите.Да тя е беличка,и сега има тен,но изруселите косъмчета ,трябва да са и на двете мигли,а не само на едната.Детенцето ми е на 2 год.Моля се от цялото си сърце да не е такова(Витилиго).

# 351
  • Мнения: 13
Здравейте отдавна не съм писала но сега ме интересува дали някой е ходил във Варна в център Медея и дали има резултат от това облъчване искам да пробвам и това защото витилигото започна бързо да се разпространява и много се отчаях изпаднах в някаква депресия .Ще съм ви благодарна ако някой знае нещо и го публикува.

# 352
  • Мнения: 1 264
Сина ми има Виталиго от 6 години тук бях писала по темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19259

# 353
  • Мнения: 4 651
здравей Simple Smile.
Сама ли си приготвяш сместа от етерични масла или в билковите аптеки правят?

# 354
  • Мнения: 1 264
Сама , купувам маслата и ..................  Blush

# 355
  • Мнения: 189
Здравейте, преди няколко дена ми дадоха координатите на д-р Порязов и аз реших да видя дали има някаква информация за него е Нета. Така попаднах тук и реших да се включа в отбора. За съжаление и аз от към отчаяната страна. Малкия ми син е на 4 годинки и е с огромни петна от витилиго по едната ръчичка, гърдичките и гърба. По точно петното е едно. Появи се когато беше на 1 годинка и половина. Всъщност дали тогава се "появи" или "прояви" не мога да кажа, защото е зимно бебе и дотогава не слънцето не го беше виждало съблечен. В началото помислих, че е накаква алергия. GP-то (иска ми се да  #2gunfire) половин година ми казваше, че нищо му няма, и накрая ми изписа комбинирани витамини. Трябваше да мине още половин година, за да се разболее серионо и в болницата да ни попитат има ли в рода някой с Витилиго. Леле колко страшно звучеше. Дерматоложката при която отидохме, ми каза, че е хубаво , че го водя докато заболяването е още "прясно", но е много малък и почти няма с какво да го лекува. Изписа ни Vitix и SunActiv (витамини които не са за деца, но затова са достатъчно скъпи  Wink)Ходихме в София и при Дурмишев (Професора като народен представител почти не се занимаваше с лекарска дейност и попаднахмена сина му, а той не знам с каква титла е), за да изпише същото. Само че след 2 тубички ефекта беше никакъв и аз се отказах. Бях се побъркала от притеснение и по този повод попаднахме при един шарлатанин, които уж се занимава с ирисова диагностика и изписва етерични масла, които произведени от неговата фирма. Светна му за секунда в очите(което автоматино предизвика яростно затваряне на клепачите) и каза, че 3-годишното шило има проблеми с гръбнака, което водело до дисбаланс в организма и изписа една камара чайчета и масла за към 100-на лева.
Между другото с лавандуловото масло ни накара да му правим баня на крачетата - 5 капки в леген с топла вода. Може изобщо да не помага на витилигото, но и на други места съм чела, че действа успокояващо, така че не е съвсем за изхвърляне  Laughing.
В един момент аз лично свикнах да си гледам така детето, на него не му прави впечатление и реших да спра с търсенето. Като няма лек - няма.
После започнах да се притеснявам - а какво ще стане когато дойде пубертета. Ако изведнъж започне да му пука как изглежда.  Вие кога, започнахте да се притеснявате как изглеждате?

# 356
  • Мнения: 189
Дано да не Ви омръзна.
Към Диана, ако не сте ходили вече в София, преди малко се свързах за всеки случай с д-р Порязов и той ме препрати към негова колежка която се занимава с деца, но в София
координати: доц. Надежда Вецова, 0888 567 183

# 357
  • Мнения: 4 651
Не знам какво да ти кажа, освен да се опитваш да не натоварваш психически детето, още повече че в тази крехка възраст е защитено от един много рисков за влошаване фактор - стрес, притеснения как изглежда и какво си мислят другите.
Кога сме се притеснили как изглеждаме? Ами то това  е основното в случая, нито сърби, нито боли, хайде внимааш да не изгориш, ама това е бял кахър. Основното е как изглеждаш и по точно какво си мислят другите като те видят:
- не знаят какво е (Това рязко се промени по мои наблюдения последно време, почти не съм срещала човек да не знае какво е Витилиго + пак мои наблюдения, последните години сякаш рязко скочи броя на засегнатите, толкова хора с витилого не съм виждала по улиците никога, колкото напоследък)
- знаят и те гледат съжалително
Дали е било лошо, че си започнала лечение по-късно, ами 50/50. Ако липсват пигметни клетки, с лечение или без няма да се появят от нищото, описани са уж случаи, в които "мигрират" от незасегнати съседни зони, но лично аз не вярвам много в това. Ако пък има такива и просто не функционират- да пак уж, статистически процента на повлияване е по-голям първите няколко месеца, но статистика стъкмистика....Кой от случаите е, може да се установи само с биопсия. Така, че по-добре не се ядосвай за нищо, няма смисъл да се самообвиняваш.
А иначе за Дурмишев и аз имам лоши впечатления, па макар и от времето, когато не беше депутат преди поне 15 години.Не си пропуснала нищо. Поне едно време беше от хората, които ти обясняват колко лесно се лекува това и с най- новото лекартсво на пазара, по случайност все още неодобрено за продажба в БГ.
За пубертета  aq_kiara може по- добре да ти каже, но и да го мислиш и да не, много време има до тогава, а и много неща могат да се случат, като например да разгадаят най- накрая нещото и да има ефикасно и универсално лечение, защото всичко сега в опитване на сляпо.

# 358
Здравейте!В понеделник ми съобщиха,че дъщеря ми  има Витилиго,не исках да повярвам,но е факт.Казаха ни,че е още много малка,за някакво лечение,изписаха ни кремче за мазане и витамини да пие.Имали вероятност това петно да си мине само или като се е появило няма как да изчезне.Не знам вече къде да е водим,с какво да е лекуваме,тя е още толкова малка.....не мога да пиша в момента много се разстройвам........

# 359
  • Мнения: 4 651
Виж, като е от толкова скоро е трудно да го "смелиш", още повече, че не си ти, а детето ти. Но се успокой. Дори това, че пази боже има много по-лоши неща е добра терапия.
Ето виж ни, живи сме, здрави, освен от заплес от друго не мога да се оплача лично аз  Mr. Green и пубертета минах с витилиго и гажета сменях като носни кърпички/не че е за хвалба де, извинявай за клишето/, да не говорим, че на бъдещия ми мъж изобщо не му пука колко петна имам - и преди 6 години и сега.
Да - има вероятност да се пигметира обратно петното "само", но се подготви, че има вероятност това да не стане и да се появят нови. Със сигурност и да го гледаш всеки ден, расте или намалява и изменя ли си формата - също няма полза. За съжаление депигментацията  е много по- бърза от пигментацията.
Това, че детето е малко, ами почти нищо не изпускаш от към възможности за терапия- в момента актуалните лекарства са Витикс и Елидел, второто мисля, че не може да ползваш, но Витикса защо не. Да не говорим, че и двете са ефективни в много малка част от случаите. Всички други терапии- хранене и билкови миш маши, пробваме на доверие, но и от тях няма 100% и сигурни и бързи резултати. И облъчване сигурно не може, но и то е толкова ефективно - почти никак. Витаминозна и стимулираща имунната система храна (виж по-назад за хранене какво сме писали), ами мисля, че можеш да храниш богата на антиоксиданти храна и малко дете. Имуностимулаторите във форма на хапчета разни - ами сигурно има подходящи и за деца.

Общи условия

Активация на акаунт