Витилиго

  • 224 375
  • 906
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 651
Момичета,виждам, че са писали доста млади хора, които скоро са се сблъскали с проблема Витилиго. Не ги отчайвайте, нека опитат всичко, което рашат и сами да преценят. Човек трябва да вярва и да се бори, нека именно такива хора споделят опита си, защото иначе този форум ще стане безсмислен. Мислете положително Peace

Права си. Всеки го "хващат дяволите" понякога. И аз бях малко по-рязка. Но не знам кое е по-добре - още в началото да ти сложат розовите очила и да те заблуждават какво ефективно лечение ще ти приложат или да ти съобщят реалностите, а ти сам да прецениш на къде да поемеш.

# 481
Здравейте!Аз също имам витилиго (от 5-6 годишна, сега съм на 14).Моите петна са по ръцете , краката, гърба, корема, лицето,навсякъде. Първо се появи едно петно на корема- май не е много често срещано място.И аз съм пробвала много неща- Витикс, Пигменто Мелагинин, който ми казаха, че бил канцерогенен.Ходих и на ирисова диагностика и лекарката "откри", че имам витилиго.Билките й не помогнаха.Д-р Порязов каза, че трябва да бъда над 16, за да пия билките му и не стана да опитам и това.Както и да е, един човек ми каза, че трябва да пия корени на желовлек.С майка ми ходихме да търсим по някакви поляни (най-много имаше в Екопарка на Дружба) и с него имах най-голям напредък. Пявиха се пигментирани петънца.И сега пак ще пия.Гадничко си е хората да ни гледат гадно, но пък не ме боли, так че не ми пука много, но не се отказвам да търся нещо, което да ми помогне.Така че не се предавайте.Ако някой иска да разбере какс приготвя чая от жиловлек да пита, ще му кажа.Наистина гледайте да ограничавате стреса, защото влияе зле.

P.S. Сега се свързахме с някакъв лекар от вестник Лечител, който  не ми вдъхва много доверие ама ще видим.Каза цитирам:Искам да знаете(това мога да ви го кажа само аз, защото само аз го знам) витилигото е най-малкият здравен проблем.Има нещо по-сериозно(не е смъртоносно) Joy.
И ми каза дас и направя 26 изследвания.Т. е. аз се разпадам, въпреки че нямам оплаквания, поне не сериозни.
Хайде та свършвам, че много дълго стана.

# 482
Моля, напишете координатите на този лекар от Лечител

# 483
За лекаря от вестник Лечител казва се Атанас Цонков телефона му е 953-05-65.Но  на мен не ми изглежда много надежден, но не казвам да пробвате.Аз сега ще си правя изследвания и ще видим какво ще стане с неговото лечение.

# 484
Но  на мен не ми изглежда много надежден, но не казвам да пробвате.
Искам да кажа не казвам де не пробвате. Ако искате обадете се

# 485
Моля, напишете как точно и от кое  на живовляка се приготвя отварата. Колко време се пие и т.н. Предварително БЛАГОДАРЯ

# 486
  Това е отвратително заболяване!Аз го имам от 29г. ,а в момента съм на 33 и петната се увеличават.Ползвах Мелагенина внесоха ми го от Куба,но ефекта беше никакъв.Сега се ровя в нета и попаднах на някакъв японски крем,но не знам дали го има в България.

# 487
Чая от живовляк се приготвя от корените му. Слага се една шепа във 1л. вряща вода за около 5-10 мин. и се пие 3 пъти на ден половин час преди храна.Без мед или захар. Пие се 1 месец и след това вече има ефект. После почиваш малко и пак.
На мен много ми помогна и най-хубавото е, че след като спреш да го пиеш не започват пак да ти излизат петна, а напротив. Обаче аз си мисля, че трябва да го пия поне 6 месеца за да ми изчезнат петната, защото са много.

# 488
  • Мнения: 13
Здравейте на всички ,научих нещо ново за лечение на витилиго и искам да го споделя с вас случайно попаднах на едно предаване здравословно по ВВТ беше гост един дерматолог и цялата тема беше за това заболяване.Лекарят се казва Веселин Илиев има медицински център на негово име в София.Каза че има специална техника при тях с която може да се лекува това заболяване но никой не гарантира 100% излекуване.Каза една рецепта народна която е научил от свои пациенти и е била доста успешна.Събира се цвета на жълт кантарион и се залива със зехтин , оставя се на слънце 10 дни може и по вече и се мажат петната каза че може и до 1 год. да продължим имало резултат.Ето ви и сайта който си даде   www.driliev.com  Сега се бере жълтия кантарион и аз вече съм си направила тази рецепта и ще го пробвам.Дано съм ви помогнала .Успех на всички.

# 489
Здравейте всички! Сега правя опит да вляза във форума и ако успея, ще пиша отново подробно

# 490
Здравейте отново! След като изчетох всички съобщения във форума, смятам, че трябва да споделя с вас това, което ще прочетете по-нататък.

При мен витилигото е наследствено - имаше го майка ми (получено към 20-та й година, след пожар в семейната къща). Имаше го и един от братята й (при 5 деца общо). Петното й беше на врата, много бавно се разширяваше и към 60-та й година са появиха още две-три на други места.

При мен се появи след напрежение - когато бях на 22-23 години - едно малко петънце колкото сегашните пет стотинки, също на врата под ухото. Един кожен лекар - д-р Водов в ІV градска болница("Руски паметник") - вече покойник, ми предписа прахове, съдържащи желязо и сяра, които трябваше да пия (но не помня точно по колко пъти на ден - май по три пъти). Много тежест създаваха в стомаха. Освен това направих нагревки с ултравиолетова лампа в поликлиниката. После бях един месец на море - в една група от хора с такова заболяване, които бяха обект на изследване на един кожен доктор от Медицинска академия - не помня името му. Тук да ви кажа и нещо малко смешно -  в групата имаше една млада жена, която трябвало да пътува в братския Съветски съюз и във връзка с някакво напрежение покрай пътуването и се появило едно доста голямо петно на гениталиите под корема! Не знам тя дали се излекува, но моето петно изчезна.  Обаче преди 12 години - след смъртта на майка ми - един ден забелязах, че на свивките на ръцете кожата ми избледнява тук-там, после се формираха по-големи петна. През миналата и тази година имах доста лични проблеми, не знам дали в резултат от това много се нашарих - покрай косата на лицето, по лактите и от лактите до дланите, цялата ми шия и врата под косата, по гърдите и под мишниците. Сега с увеличаването на слънчевите дни все по-отчетливо се открояват тези петна. Направо съм изплашена, защото ходя по разни сравнително представителни места... Говорих с няколко кожни лекари, но всички твърдяха, че лечение няма. Ползвах Vitix, но се отказах, защото при размерите на депигментацията при мен ще ми трябва цяло състояние. Между другото някои от докторите ми казаха, че е грешка това, че през последните десетина години не съм се пекла на слънце - преди го правех редовно през лятото.

Сега ще споделя с вас мнението ми за това, което прочетох във форума.

1. Цонков от в. "Лечител" не е лекар, а журналист, който има опит в събирането на информация за различни болести и е издал няколко томчета с рецепти, вкл. и за лечение на витилиго.

2. Един мой познат ми разказа за човек от Костинброд, който имал витилиго и както един ден си копаел в градината, минала възрастна жена, която му казала, че то се лекува с ядене на целина! И той започнал да яде сурова целина - по цели връзки няколко пъти на ден. И оздравял. Истина е, защото аз издирих човека (женен е за гъркиня) и той потвърди. За съжаление нямам възможност да си осигурявам толкова целина. Но който може - да опита.

3. Нещо важно за децата. Миналата година изкарах един 10-дневен курс за засилване на вътрешните сили на организма по системата на акад. Норбеков. След 30-те участници имаше лекарка, която още в началото - когато ни питаха кой за какво е дошъл - отговори, че имала едно десетина годишно дете пациентче с витилиго. В продължение на две-три години тя и майката се опитвали да го излекуват с какво ли не - безуспешно. А след изкаран такъв курс специално за деца петната изчезнали!!! И лекарката беше дошла, за да разбере каква е тази система и как да я прилага за лекуване главно на двете си дъщери. Така че който желае, може да опита. В момента не мога да посоча телефоните на фирмата, която води курсовете. Преподаватели са двама руснаци - мъж и жена, психолози. Курсовете се провеждаха на "Раковска", близо до пл. "Славейков", като се върви от "Ал.Невски" към пл. "Славейков" от дясната страна на улицата, много близо до площада има пицерия, в същия вход по стълбище се стига на втория етаж, където е залата. Но офисът им е на друго място.

4. От месец и половина ползвам билки и мехлем на фармацефтката Цонка Даскалова - билкова аптека "Розмарин", ул. "Феликс Каниц" 4. Пия билките редовно 3 пъти на ден, обаче мехлемът е отврат! Отначало ми даде бял, който се понасяше. Но след 15-на дена ми даде друг, който е ужасно мазен и тъмнозелен. Трябва да се втрива - най-добре 3 пъти на ден (но може и по един). Тъй като имам много петна, това ми отнема страшно много време и освен това ставам мазна като поничка, което ми създава много трудности. Но фармацефтката казва, че няма случай, на който да не е помогнала. Билките за два месеца струват 34 лв. (може да не се взимат, ако петната са малко), а мехлемът -ок.100 г - 10 лв.

5. Преди три дни се обадих по телефона на д-р Порязов от Своге, който изпраща билки и мехлем по пощата срещу 127,80 лв. Той ми препоръча да видя в интернет за резултатите от неговото лечение, но нищо друго освен този форум не намирам. Тук прочетох на няколко пъти, че някои хора са ползвали лечението на доктора. Много ги моля да споделят откога имат заболяването, какви са резултатите и за колко време са ги получили!!!

6. Някои споменава за лечител от Павлово. Много моля да дадат координати за връзка с него и ако са ползвали неговия метод, да пишат щкакви са резултатите!!!

7. Същото важи и за д-р Кадурина...

От полза за всички ще бъде, ако успеем да систематизираме информацията и опита, който всеки от нас има, за да може да се ориентираме и да имаме успех.

Поздрави на всички и успех!

# 491
Извинете, допуснала съм грешка - човекът, който се е излекувал от витилиго с целина, не е от Костинброд, а от Костенец!!!

# 492
Здравейте, искам да споделя нещо с вас. Синът ми, който е с витилиго от 6 годишен, а сега е на 23 години му "наложих" да пие ПИГМЕНТО. Изпи една опаковка и каза, че чувства слабост от тези хапчета и спря да ги пие. НО, - работата му е свързана със стоене много време на слънце и преди два дни забелязах, че на последните появили се бели петна на рамото му има малки кафеви точки. Много са, петното е около 8см/6-7см. и цялото е на малки кафеви точици. Шашнах се, защото на практика излиза,че "козметичния дефект" се подава на лечение. Сега ще опитам пак да му наложа да изпие още една опаковка, докато е лято. Споделям това с всички, защото аз много се зарадвах от това, което видях. След толкова време, просто не мога да повярвам.  Толкова лечители и доктори- слънцето му даде това, което другите не можаха.

# 493
  • Мнения: 374
Специален вид солариуми? Какво трябва да е това? Меланоцитите на засегнатите места или ги няма или не функционират. Т.е. няма солариум, който ще ги накара да го правят Smile.
има!  smile3521
това е най-ефикасният метод на лечение, който съм срещала за 11 години.като вертикален солариум е и те въртят- първо отпред, после отзад, като в началото се започва с по няколко секунди.доколкото си спомням,принципът е облъчване с бета лъчи, докато обикновения солариум е с алфа и бета....май  Rolling Eyes
та това нещо аз го намерих в Пловдив(предполагам, че и във Варна като голям град има) в един частен кабинет на една дерматоложка.процедурите бяха 2 или 3 пъти седмично като всяка струваше 3 лв.за метода научих от момиче с големи подобрения на витилигото, почти напълно излекувана.след това в кабинета се запознах с още доволни пациенти.но всичко става доста бавно.лично аз само от първите няколко процедури получих кафеви точки в петната, но се наложи да прекъсна за да се върна в Русе.сега тук не съм търсила такъв апарат, понеже бях бременна, а сега доста заета с малкия.
иначе в момента съм на вълна изпробване на различни марки автобронзанти  Mr. Green           




а какво е това ПИГМЕНТО?от аптеката или....  newsm78

# 494
  • Мнения: 28
Здравейте момичета. Някоя от вас чувала ли е за лечение със салицилова киселина. Защото прочетох в един вестник за рецепта със салицилова киселина на прах разбита в отцет и така се мажат петната по няколко пъти на ден.Ако някоя знае повече нека сподели нямам време да чета дали има такова питане до сега и предварително се извинявам ако има такова. Чудя се дали да не пробвам лесно е  за изпълнение. А забравих да спомена, че там пишеше, че за 1 месец се наблюдава подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт