Витилиго

  • 224 405
  • 906
  •   1
Отговори
# 555
Хайде да се срещнем някъде и да обсъдим темата, ще си направим клуб

# 556
Козметика за по-равномерен тен при страдащите от витилиго

Здравейте! От 10 год. имам витилиго. Множеството опити да го излекувам не дадоха дори и частичен резултат. Тази година открих за себе си начин в голяма степен да "прикрия" белите петна. Реших да изпробвам продуктите за тен без слънце или т.нар. автобронзанти. Изпробвах няколко вида, но за моя тип кожа се оказа най-подходящ автобронзанта на Джонсън и Джонсън (намерих го в супермаркет Пикадили) за ок. 6.60 и лосиона на Лореал за лице и тяло за ок. 10 лв., който след около едноседмично нанасяне по тялото, придаде на кожата ми значително по-равномерен тен и приятен летен загар. Петната станаха многократно по-малко видими. За лицето използвам лосиона на Лореал, а за тялото Джонсън и Джонсън. Същевременно когато излизам навън ползвам слънцезащитен крем с фактор 50+ на Нивеа. Комбинацията лосион за тен без слънце и слънцезащитен крем с най-висок фактор за мен се оказа най-доброто решение поне за сега.

А ето и няколко по-общи думи Simple Smile През последната година петната по лицето ми намаляха с ок. 30-40 %. През този период не съм прилагал никакво специално лечение, но това което мога да препоръчам на страдащите от витилиго, за подобряване на общото им състояние, и дерматологичното в частност е следното: да спазват диета с максимално разнообразна, пълноценна и витаминозна храна - пресните плодове и зеленчуци нека станат задължителни всеки ден. Предпазването от преките слънчеви лъчи също се налага да бъде ваш приоритет, а когато се налага все пак излагане, ползвайте непременно слънцезащитен лосион. Ползвайте всеки ден нежна ексфолираща козметика, а след това подхранваща. Спортувайте! Може и да не виждате пряка връзка с козметичният ви проблем, но спорта засилва обмяната на веществата, което рефлектира върху подобряване на състоянието ви. Бъдете спокойни и открийте своите начини за разтоварване от ежедневния стрес; вършете това, което ви прави щастливи, каквото и да е то. Не се притеснявайте да търсите и поддържате интимна връзка - ще се убедите, че на повечето хора не им пука толкова за белите петна и ви възприемат такива каквито сте. Нека витилигото не ви пречи да изживявате всички радости на живота!

А накрая имам и един въпрос. Тъй като все пак козметиката, която ползвам прави в известна степен кожата лъщяща, бихте ли ми препоръчали подходяща матираща пудра, но да не е фон дьо тен или оцветяваща такава.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 15:36 от galliano

# 557
  • Мнения: 78
Моля ви за съвет ! На дъщеря ми, която е на 10 години миналата година след морето се появиха две по-светли петна на едната скула под окото. Тази година - също . Първата ми мисъл беше за витилиго. Трябва ли да ме притесняват тези петна и къде да я заведа на качествен лекар за преглед ? Благодаря ви предварително

# 558
marafara -  razrovi se v predni testranici i 6te nameri6 otgovor na svoq v1pros no znai 4e moje6 da i pomogne6 istinski samo s bilki i zdravoslovnohranene!!


galiano -ami ima vsqkakvi produkti az  ti predlagam na loreal fon dio tena koito e 20lv no p1k si struva sporet men,moje6 da si vzeme6 i korektor no vzemi po t1men ot samata ti koja za6toto ina4e nqma da napravi6 golqma razlika...

# 559
  • Мнения: 4 651
marafara, а миналогодишните петна изчезнаха или останаха?

# 560
f(x) -vijdam 4e ti si pisala nai mn po temata za koeto ti blagodarim mn....a ti s kakvo se lekuva6 sega?


dqdo mi be6e nai dobriq kojen lekar v varna a moje i v b1lgariq za s1jalenie nqmam 4esta da go poznavam li4nno , neznam kolko e istina i kolko ne e no maika mi tv1rdi 4e e lekuval podobni problemi i e izlekuval hora ot tazi  '' bolest'' za s1jalenie  ne  znam s kakvo gi e lekuval za6toto i maika mi ne se e interesuvala .................. vse pak 4ovek nikoga ne znae kakvo 6te mu doide  na glavata  Tired

i s1jalqvam 4e ne pi6a na b1lgarsi sega imam problem s PCto

# 561
  • Мнения: 4 651
С двойни дози "не ми пука" Simple Smile

# 562
  chef dobra recepta!!!  newsm64 mnogo e spolu4liva!

# 563
 fight smqtam 4e na tova koeto ni se slu4va mojem da mu nat1rtim glavata! bambam  341uu #Sniper

# 564

"Днес човек е болен, защото той мисли, че е болен. Болестите нямат място в живота на човек, който не приема и не толерира себе-ограничаващите мисли, които са действителните семена на нашите милиарди заболявания. Ние ставаме хипнотизирани от вярването, че болестите са нашата съдба, отколкото са здравето и блаженството, които са наистина нашето рожденно право и наследство. За да излезем от нашата масова хипноза и колективна хистерия и да преживеем здравето, радостта и творческото изпълнение, ние трябва да прилагаме систематично йога в нашето ежедневие."

# 565
Направих една глупост..Нарязах си вените,защото не спират да ми се подиграват..Какво да правя? Cry

# 566
  • Мнения: 281
Не помня вече точно.

# 567
  • Мнения: 4 651
Направих една глупост..Нарязах си вените,защото не спират да ми се подиграват..Какво да правя? Cry

Ти сериозно ли?
Като за начало няколко здрави шамара няма да ти наврядят никак.
По-нататък разгледай темата и преброй колко хора, писали тук НЕ СА правили глупости като теб.
После виж за какво става въпрос тук Деца с увреждания и хронични заболявания - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0, няма да е лошо да прегледаш и всички заковани теми в Клюкарника.
После кажи едно "Слава Богу", че не си случай от тези две места.

# 568
nikoga ne 4akaite nqkoi da vi pomogne ili da v1r6i rabotata vi vmesto vas ako vie sami ne si pomognete nqma koi da vi pomogne.... az si pomagam sama za6toto vijdam 4e na nikoi ne mu puka... no vse pak moje da si pomognete kato nakarate nqkoi drug da vi pomogne  smile3509

# 569
Направих една глупост..Нарязах си вените,защото не спират да ми се подиграват..Какво да правя? Cry
тесса опражила си компа маиче ,и аз като тебми е кофти да пи6а на кирлица на колко години си и с какжо лекужа6 сега само с витикс ли така като съм чел доста в нета и в този форум не помага ,но все пак е индивидуално пов4ето ле4ение,ако си в началото на лечение ,ако иска6 сваржи се с др.порязов и почни билките му .

Общи условия

Активация на акаунт