Витилиго

  • 224 383
  • 906
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 138
съвсем точно. ако при всички бе така - представи си медиците ни как щяха да изглеждат

# 541
Здравейте! Аз съм новото попълнение на отбора! От известно време/не много дълго/следя темата във форума, на който попаднах съвсем случайно. Аз съм с този проблем от 13-14г., който става много осезателен през лятото - причината е ясна - слънцето. Така и това лято, кеото пък изобилства от слънце и реших да потърся някаква по-актуална информация за лечение на този труден проблем. Така попаднах на ВАС!
Четейки всичко на тази тема попаднах в руски сайт, а от там научих за препарата "VITILEM+". Той е разработка на немска фирма, но е с изнесено производство в Чехия. Въпросът ми е: Ползван ли е от някого и впечатления/надявам се положителни/ от прилагането му?

# 542
здравейте     и от мен,ваша съотборница!На    36 съм и имам    В. от повече от 20г..Вече кожата ми е     100%    бяла и не знам това  радвали ме или натажава  повече.Въпреки това се е случвало два пъти в живота ми        да ме спират на улицата от модни агенции и да         ми предлагат пробни снимки.Днес съм   щастливо омъжена(око при нас това е възможно) и имам две здрави деца.Така че горе главата!!!                                                                                                                                                              Не намерих(във форума) някой да е ползвал псорален+тирозин(орално)+uv.Мисля,че си ства опита!
zdravei kak taka na 100% kojata e pobelqla ti li q napravi takava ili prosto sami4ka si pobelq !

# 543
Здравейте и аз имам проблема на всички тук Simple Smile и реших да се включа и аз днес се свързах с др- Порязов и си поръчах от неговия крем и билки. Даде ми големи надежди и наистина се зарадвах. Обаче след всичко през което минах през единайсетте години през които имам витилиго не знам. Дали на някой е помогнало неговото лечение ? и ако е нека ми пише имам нужда още някой да ме увери  Laughing А иначе аз съм от малък град и тук хората не са много наясно с тази болест всъшност не съм чувала витилиго а (липса на витамини) ми така знаят хората. А най гадното е че се отказах да ходя на море тази година появих ми се и на слабините петна и ми е неудобно да се съблека. А и миналата година когато ходихме с приятели след плаж( много бързо почернявам) а морската вода отмива и бронзант и фон дьо тен, след плаж като седнахме да обядваме видях погледите на другите главно към ръцете ми бяха насочени и доста гнусливи. Много е гадно не знам колкото и да се опитвам да не мисля за тях особенно сега през лятото (зимата почти се скриват) всеки ден се намира някой да пита : аууууу ама какво ти е на ръцете бе ? Еми а имай самочувствие така. Като по малка се мазах няколко години с едно руско лекарство Мумие и на коленете изчезнаха но само там Sad отплеснах се от това което исках да питам . Така че ако някой е видял полза от др-Порязов нека пише

# 544
Когато имам време преглеждам форума. Стряскам се от нещата които чета. Как може да се плашите от този "козметичен дефект" ? Майка съм на момче с витилиго от 17 години. Наистина успокоих се когато разбрах, че това не е болест. Веднага си дадох сметка, че от "всичкото зло, това си е най доброто" Представих си,че ако от стреса беше станало нещо необратимо. Някоя болест пред която медицината е безсилна? Това си повтарях на мен, а когато се отдадеше случай и на него. Прочетох- гледали ви ръцете, гледали ви петната, реагирали и т.н. И мен са ме питали- как се бил изгорил, че целият бил бял? Какви са тези лишеи? И разни други такива въпросил Та хората са любопитни по природа. Обяснявам и който разбрал,разбрал. Това е. Не се плашете от себе си, с нищо не сте по-различни. Вие сами очаквате странни реакции от хората около вас. Бъдете си вие, не объщайте внимание на странните погледи- това са любопитковци. Живота си е пред вас и е толкова хубав. Не си заслужава да се лишавате от удоволствията, гребете с цели шепи-живейте.

# 545
  • Мнения: 4 651
rousy, всичко това е така. Човек свиква с всичко. И с ен на брой петна се свиква. Но се свиква трудно с неизвестността, това ги плаши повечето хора, че ще се събудиш утре и отново ще трябва да свикваш с това как изглеждаш. Плаши неизвестността. Не е болест до толкова, че я няма "стандартната" за болестите физическа болка. Но нещо не работи както трябва в "машинката" и това е факт. Физически съм добре, психически съм успяла до голяма степен да се преборя със себе си и да си живея живота без да правя драма от факта. Но аз поне лично никога няма да съм напълно спокойна докато не стане напълно ясно какво точно е това и какво го предизвиква.

# 546
zdravete az imam s16tiq problem i sega 6te vi pi6a po temata

# 547
zdraveite!az imam tozi problem ot 7 godi6na togava ne mu ob1rnax vnimanie razbira se i za6toto be6e na g1rba i ne go vijdax 4esto i ne napravix golqm v1pros po slu4aq ,no posle v 3 kl mi se poqvi malko bqlo petno do ednoto oko i togava az si mislex 4e 6te iz4ezne ne razbirax kakvo to4no e i to naistina iz4ezna za 1godinA...NO predi 2 godini poradi golqs stres (ina4e se s1mnqvam 4e 6te6e da se poqvi) mi se poqvi v aglite na dvete ustni togava zapo4nax da go maja s kremove no nqma6e efekt i posle razbrax kakvo vs16nost e..kupix si vitix gel i izpolzvam i 4es1n (za moe s1jalenie) i vijdam nqkakvo podobrenie cveta stana malko po t1men i po malko stana  samoto petno no o6te s1m v proces na le4enie koeto v ob6ti linii e ot li4no moq  iniciativa..i vqrvam 4e 6te se opravi samo trqbva da b1dem postoqnni i s16to koeto iskam da kaja e 4e nai polezna e prirodnata medicina v1preki 4e za tova ne6to ne trqbva da se spestqvat nikakvi sredstva..no vse pak ne vseki moje da si pozvoli sk1pi lekarstva a i samovnu6enieto s16to ot golqma stepen pomaga za re6avaneto na  problema..izvinqvaite ako propuskam ne6to v momenta se opitvam da pro4eta vsi4ki raboti koito ste pisali po tazi tema ....i se izvinqvam 4e pi6a taka a ne  na  4ist b1lgarski no vqrvam 4e 6te me razberete Simple Smile i 6te se radvam da  mi pi6ete s  vas s1m izcqlo i 6te vi pi6a pak ..do skoro!!! iskam da dobavq 4e az s1m na 15 godini i v1preki 4e ne s1m mnogo napred s godinite mislq 4e vsi4ki tuk sme 1 otbor i 6te se spravim za6toto kakto sa kazvali  xorata  i o6te kazvat Simple Smile vqrata krepi 4oveka,vinagi e dobre da vqrva6 v ne6to koeto da te krepi i da ti dava sili da prod1ljava6!sigurna s1m 4e me razbirate mn dobre kakto az vi razbiram i s golqmo udovolstvie 6te pomogna s kakvoto moga!

# 548
....

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 13:50 от TEssa_

# 549
...............

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 13:49 от TEssa_

# 550
  • Мнения: 281
здравейте     и от мен,ваша съотборница!На    36 съм и имам    В. от повече от 20г..Вече кожата ми е     100%    бяла и не знам това  радвали ме или натажава  повече.Въпреки това се е случвало два пъти в живота ми        да ме спират на улицата от модни агенции и да         ми предлагат пробни снимки.Днес съм   щастливо омъжена(око при нас това е възможно) и имам две здрави деца.Така че горе главата!!!                                                                                                                                                              Не намерих(във форума) някой да е ползвал псорален+тирозин(орално)+uv.Мисля,че си ства опита!
zdravei kak taka na 100% kojata e pobelqla ti li q napravi takava ili prosto sami4ka si pobelq !
В   течение на времето петната ставаха все по- гелеми и се свързваха,докато 'превзеха'цялата кожа.

# 551
MNOGO se izvinqvam 4e  s1m napisala  1 ne6to dva p1ti ,iskreno se nadqvam da ne se s1rdite  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 552


i za kolko vreme tova se slu4i?

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 13:55 от TEssa_

# 553
  • Мнения: 491
TEssa, моля те, пиши на кирилица, че голям зор да прочете човек какво си написала.
Добре дошла в отбора!

# 554

Общи условия

Активация на акаунт