Витилиго

  • 224 331
  • 906
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 918
ljuboznatelna, благодаря Hug
Честно казано и аз никога не съм била от много упоритите Mr. Green, а последните години Whistling, наистина това с мазането си е доста досадно.
Проблеми с щитовидната жлеза незнам дали имам, никога не съм се изследвала, защото нямам, поне явни симптоми, за такива проблеми. При мен всичко започна от едно слънчево изгаряне, до едното око, след което ми се появи петънце.

# 106
  • Мнения: 4 651
ljuboznatelna, стискам палци за детенцето    bouquet

# 107
  • Мнения: 4 651
Иванджелин, нямам представа как ще лекуват витилиго в този козметичен център  newsm78. Можеш да опиташ да идеш за нещо по- дребно - кола маска например, за да видиш как работят и след това да прецениш може ли да им се има доверие.

# 108
  • Мнения: 1 063
Ох,  danitu, благодаря, миличка! Понеже нали пише там, че козметичката е лекар и лекува и витилиго, та реших да го обсъдя!
ljuboznatelna, прекрасно те разбирам. Не знам какъв е проблемът с дететнцето ти, но ви желая късмет от сърце!
Всъщност, не знам дали е уместно да пиша точно сега, за да не навредя нещо на ljuboznatelna, да не я разстроя, но и аз заради детенце (племенника ми) досега не бях взела мерки. Нито имах желание, нито сили, а и ми се виждаше "направо глезотия" (ljuboznatelna) в сравнение с неговите мъки. Но сега, когато почина, няма къде да изразходя енергията, а може би и защото така съм възпитана - да полагам грижи за себе си, нещо като навик и лична култура.
Наш приятел, преподавател в Медицинска академия и психотерапевт, много често ми повтаря, че "медицината е в ерата на динозаврите". Известният професор управител на Детската онкохематология, казва, че "има случи, в които медицината е безсилна". И за това се зарових да пиша тук, в този форум и защото мисля, че имнно ние хората сме тези, които можем поне да допринесем за информация за дадена болест с личният си опит и (по)знания. Не говоря за някакви революционни неща, а само да бъдем по -  информирани. Освен това малко терапия (каквато си прилагаме най - вече с danitu, която пише неуморно и отговаря на всичките ми въпроси), смятам, че не вреди. В Америка имат какви ли не терапии (възстановителни курсове и всякакви такива) - дори как да се храниш - как да вземаш вилицата, да бодваш храната, да дъвчеш и т.н., курс за хора с проблеми с наднорменото тегло. А има и метод, който се нарича "хигиена на душата" или ребъртинг (rebirthing). Вид дишане, което освобождава психиката и тялото. Това е един от предпоследните методи от практическата психология, мн. разпространен в САЩ. Можете да прочетет в интернет, но в никакъв случай не практикувайте сами у дома! Аз не съм опитвала. Нещо се стархувам от трансцендентално летене на духа, на моето аз, по - скоро не съм готова. Правя само някои йогииски техники за дишане у дома за спокойствие и някои мудри с ръце (с пръсти) с мн. бърз ефект за спокойствие. Така преборвам бързо стреса.

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 18:13 от Иванджелин

# 109
  • Мнения: 4 651
Абе да сте чували за терапия със шоколад, че вече половина кутия бонбони заминаха  и си търся оправдание  newsm78  Mr. Green

П.С. Това горното за разведряване. Лошото идва бързо, но такава е човешката природа, винаги и всичко можем да преживем. Колко ни струва, всеки си знае.   bouquet

# 110
Една приятелка ми даде линка на този форум и по специално за тази тема, защото и аз съм засегната и то от доста време. Ходила съм на много лекари, на всички вдигат рамене и казват "нали не те боли" и въобще не се занимават. Чела съм страшно много материали, мога да кажа че съм по-добра и по-осведомена от някои лекари даже. За съжаление това, което научих въобще не ме радва, а напротив обзе ме такова отчаяние и песимизъм, че съм загубила почти всякаква надежда. Остана един лекар, който може би ми е последната надежда-Светозар Дренски, който специализира в Александровска болница. Чела съм доста материали от него и поне казва, че има излекувани. Смятам и там да се пробвам, ако някой от вас е чувал за него може да сподели мнението си.

# 111
  • Мнения: 4 651
Една приятелка ми даде линка на този форум и по специално за тази тема, защото и аз съм засегната и то от доста време. Ходила съм на много лекари, на всички вдигат рамене и казват "нали не те боли" и въобще не се занимават. Чела съм страшно много материали, мога да кажа че съм по-добра и по-осведомена от някои лекари даже. За съжаление това, което научих въобще не ме радва, а напротив обзе ме такова отчаяние и песимизъм, че съм загубила почти всякаква надежда. Остана един лекар, който може би ми е последната надежда-Светозар Дренски, който специализира в Александровска болница. Чела съм доста материали от него и поне казва, че има излекувани. Смятам и там да се пробвам, ако някой от вас е чувал за него може да сподели мнението си.

Много песимистично звучиш, недей така с тия последни надежди.  Лекар ти е казал "ами какво от това", нали не те боли, ами не е бил лекар явно, иначе не виждам как си е позволил да каже такова нещо. Може да ти каже "успеваемостта е малка", "не ти гарантирам нищо", но такова отношение е недопустимо! И лекарите, както мисля на висчки разписали се тук е ясно, не са панацеята в този случай. Преди да ти помогне както и да е някой лекар, трябва сама да си помогнеш.

Какво да ти кажа, казвала съм го на много хора и много пъти и с риск да се повторя: първо се успокой и се настрой положително. Купи си подходяща козметика - фон дьо тен, слънцезащитни препарати, автобронзанти. Ако искаш прочети няколко книжки за самовнушението и как се "гонят" лоши мисли. Настрой се, че за сега ще трябва да живеш с това и се въоръжи с търпение, защото нещата стават бавно.

Не разчитай да идеш при някой лекар и той да махне с вълшебна пръчка. Доста неща изписахме тук за билки и правилно хранене, ако имаш въпроси питай, но преди всичко действай- купи си витамини, яж храните, които сме написали по- горе.

И не забравяй липсата на стресови ситуации, депресия и самосъжаление може и да не ти помогне, но ако ги има със сигурност ще си навредиш.

  bouquet

# 112
  • Мнения: 1 063
Ако някой има до себе си книжките на билкаря Петър Димков (те са 3 тома, наскоро ги и преиздаваха), моля да погледне и да понапише нещичко още за витилигото, че аз вече не помня. Но дали не беше негов съвета за змийското мляко?

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 14:50 от Иванджелин

# 113
  • Мнения: 1 063
За всички, на които им омръзна да ми виждат името и са се зачудили, защо толкова пиша, именно защото не възприемам сегашната си визия  и се страхувам от въпросите на приятели и познати, особено когато се види разликата, когато почернея, на мен ми е ясно, че няма да се излекувам бързо. И всъщност някои от вас са го преживели, а на мен ми предстои и е разбираемо да се инатя:"Защо точно на мен?". Но сигурно и с това ще свикна. А вие пишете, всеки иска точна формула за проблема си (не става въпрос само за това витилигото).

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 14:51 от Иванджелин

# 114
  • Мнения: 4 651
За всички, на които им омръзна да ми виждат името и са се зачудили, защо толкова пиша, именно защото не възприемам сегашната си визия (това с фотомодел не исках да го пиша, въобще) и се страхувам от въпросите на приятели и познати, особено когато се види разликата, когато почернея, на мен ми е ясно, че няма да се излекувам бързо. И всъщност някои от вас са го преживели, а на мен ми предстои и е разбираемо да се инатя:"Защо точно на мен?". Но сигурно и с това ще свикна. А вие пишете, всеки иска точна формула за проблема си (не става въпрос само за това витилигото).

Страшничко е, като кажеш на 5 човека ще е по- лесно на 6 - тия, ама пак ще ти е едно такова.... Аз обикновенно казвам преди някой да ме пита. И след толкова време се разтрепервам понякога, докато обяснявам на някой какво е витилиго.  Почерняването - ами просто не почернявам - и заради хората и заради себе си, с моята светла кожа, никога не съм се "радвала" на тен, едно че изгарям лесно, второ, че имам много бенки и по принцип ме е страх да се "пържа".

Колкото и да не си признаваме на всички основния ни проблем е какво ще кажат хората и как ще изглеждаме в очите им, ей това най- трудно се преживява. Аз за това им казвам преди някой да е забелязал, по- лесно ми е.

"Защо точно на мен" - А де ? Ама се успокоявам, че и по- лоши неща има. И на моменти грам не му вярвам на приятеля ми, че "какво като имам няколко петна" и като се сетя колко жени има без ..... Ама....

И ако спреш да пишеш - БОЙ Simple Smile   bouquet   bouquet

# 115
  • Мнения: 918
Иванджелин и моите първи петна бяха около очите, наистина в началото ме караха да се чувствам ужасно, но след време се замислих, че може би има и добра страна, напр. нямаш черни сенки под очите, нещо, с което много жени се борят без успех. На мен знаеш ли какво ми се случи, малко след като започнах работа, моя колежка взе да се гримира с бели сенки на клепачите, оказа се, че и харесвало, как аз се гримирам Crazy, а аз не използвам грим. Та така, понякога не знае човек какво губи и какво печели. Hug Hug

# 116
  • Мнения: 1 063
Благодаря, ви за разбирането  danitu и звезделина!

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 18:41 от Иванджелин

# 117
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте момичета,
Ей вие сте големи "пушки" Simple Smile. Съжалявам, че нямам възможност да си говоря по-често с вас, карате ме да се чувствам страхотно добре. Sunglasses Дори вече май newsm78 сйм по-спокойна. Но и аз не искам това нещо по себе си!!!! Това не съм аз , а нещо, което се опитва да ме промени без да ме е попитало дори Wink.
Искате ли да ви каже моя режим от известно време насам:
сутрин обед и вечер преди храна - чая на Порязов /вече 4 .-и месец/, по обяд - зелен чай /леко неприятно/Иванджелин, вечер вкъщи -чесън на петната- да видите как съм се изприщила от старание Sunglasses, после коприва/Иванджелин/. Danitu ето това е наистина неприятно, направо отврат. Следва измиване и крема на Порязов. Междевременно през деня фолиева киселина, вит.С и Neoxit /Danitu/. Страхотен микс, какво ще кажете Sunglasses. Приятелите ми се смеят и казват, че когато се излекувам няма да знам от какво точно Heart Eyes, но пък има ли значение.
Иванджелин, съжалявам страшно за случилото се с твоя племенник. Виждала съм 2-ма мои близки да си "отиват" по същия начин! Разбирам те прекрасно..... Но това беше преди години. Искам да кажа, чи моето витилиго не е от стреса от смъртта на близък. Нямаме болни и в рода си ... Просто да се чуди човек!!!!
Всъщност май няма много за чудене след като /както казват близките ми по-емоционален човек от мен "няма"/ гледойки филма "Дух" - хиляди пъти, продължавам да рева. Дори последният път започнах от началните надписи Laughing Laughing Laughing
Искам да ви попитам, възможна ли е човек да има витилигозна ЧЕРТА.  Имам от скоро/събота/ черта на свивката на горниа клепач - все едно нарочно съм я правила с молив . Бяло, ДА....... но пък черта newsm78
Скоро си мислех, че това, от което са доволни хората, и за което аз знам са растения, в чието стъбло има мляко /с изключение на чесъна Flutter/ - млечка, мляко от смокиня, змийска отрова...... Може ли да имат общи съставки?
Едно ще ви кажа: НЕ СПИРАЙТЕ ДА ПИШЕТЕ Laughing Сигурна съм, "че до лятото тази пущина ще се метлоса" -Цитирам баба си.
До скоро. Надямам се да е скоро........  bouquet

# 118
  • Мнения: 1 063
nnnnn, хайде кажи сега за лечебната терапия на Порязов от гр. Своге? Четох в този форум на bg -mamma. И как става поръчването, дай координати, ако е удобно? Знаеш ли какви билки ползва?

# 119
  • Варна
  • Мнения: 138
За д-р Порязов научих от този форум. След като ми се появи първото петно порових из нет-а - вече имах подозрения какво ми има.
Говорих с доктора на следващия ден, след с.като ми поставиха диагнозата. Разговора почти не си спомням...... Бях в ужасно състояние........ Каза ми, че тъй като петната ми са от скоро - до 20 дни ще се зачервят /тези по лицето/ , а до 2 месеца ще изчезнат. За тези по ръцете трябва повече време - до 6 чесеца.
На 20 - ия ден от приема първото петно беше станало двойно по-голямо, а вече имах и нови. Всъщност те е до сега не са преставали да се появяват... Cry
В билките със сигурност има мента, защото при варенето им мирише. За друго не знам. Всички са в една голяма торба, ситно нарязани. Пият се три пъти на ден, половин час преди храна. С крема се мажа само вечер, преди лягане.
Трябва да ти кажа, че възлагах голяма нодежда на това. Жената, която го препоръчваше казваше,че има страхотен резултат. Тази от която пък тя беше научила за Порязов се била излекувала за има -няма 4-5 месеца.
Телефоните на Порязов:0726/21 93, 49 21.
Ако решиш да пробваш - пиши. Комплекта се поръчва по телефона.
При мен петната са предимно около устните и са доста големи, но със сигурност не така бели кокто в началото. Имам и малки по ръцете и от скоро и тази черта на окото. Интересно е, че явно не се виждат особено. Никой страничен все още не ги е забелязял. Дори колежките ми, а те ме виждат всеки ден. Но аз ги различавам ясно. Страх ме  е от лятото... Представям си как се появяват и на места за които не съм подозирала......
Както писах в предишното писмо освен илачите на Порязов търкам петната упорито и с чесън. Той ги зачервява, щипе доста. Мисля, че има ефект от него. Поне се надявам....... Не мога да ти опиша колко се надявам Simple Smile
Мисля си също като се затопли и растенията започнат да растат, да потърся тази млечка и да опитам и с нея.
Иванджелин, тази коприва ако е прясна дали няма да е по-малко отвратителна? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт