Витилиго

  • 224 330
  • 906
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 651
Нещо за развеселяване - знаете ли, че и Роман Абрамович има витилиго? Току виж и вие някой ден сте се присъединили към клуба на милиардерите!
Записвам се Simple Smile , в клуба де, на бъдещите  Laughing Sunglasses

# 451
  • Мнения: 13
Здравейте , разбрах че се интересувате от фон дьо тен който прекрива петната аз ползвам от две години  на Орифлейм  Съвършен фон дьо тен има го в различни цветове и се чувствам по спокойна изкарвам цял ден с него и не се изтрива но не мога да ви гарантирам че прекрива на 100 % петната но видимо не се забелязват но трябва да имате предвит че се цапат леко дрехите където се опрат по тялото .Дано съм ви помогналал

[/quote]
Здравеите,
аз съм на 16 г. и имам витилиго от 8 годишна.Ве4е съм се примирила 4е няма ле4ение, но искам да попитам за някои вид фон - дъо тен, които прикрижа петната добре,тъи като аз иам доста.Ако има някои ,кои то примерно мойе да прикрие тези по краката ми ,защото се чувствам доста неловко лятото и дори по принцип не нося къси дрехи.Ако има нещо което успешно да ги прикрие моля кажете!!!
Ами зависи много от типа и цвета на кожата ти. Пробвай докато намериш подходящия и не си купувай съвсем куче марка, за да не си докараш други грижи Simple Smile.

# 452
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен
Да попитам някой знае ли дали в новата клиника Токуда (май се казваше) лекуват(правят опити за лечение на ) витилиго. Много скоби станаха , но в крайна сметка нали уж не се лекува тая болест. От2-3 дена не кърмя и съм решила да направя пореден опит за лечение но се чудя към кой да се обърна Порязов , Кадурина или на друго място. Писах преди 10 дена до Медея във Варна но от там ми отговориха , че доктора го нямало да се обадя пок след 2 месеца  Confused

# 453
Прочетох, че в козметичен център Медея - Варна правят някакво облъчване с някакъв съвсем нов апарат. Някой чувал ли е нещо?

ЗДРАВЕЙТЕ! Синът ми е с витилиго от около 5 г. Пробвали сме и този апарат в център Медея. Но няма ефект поне при него. Също и с  билката  водно пипериче. Беше се получила лека пигментация но той не е от най-упоритите така да се каже. Сега петната продължават да се разпространяват. Той е в пубертета и прекалено нервен, а това е противопоказно. Мисля да пробвам с Пигменто, поне от прочетеното в сайта виждам, че доста са се повлияли от него.  

# 454
Аз също четох за Медея и ми се стори доста надеждно(поне за мен,защото съм със светла кожа).А искам да попитам за тия Витиколор и Дермаколор, за които бяхте писали ,защото търсих в  Хасково,обаче тука в някои аптеки даже не бяха чували !!Какво точно представляват и къде мога  да ги намеря за да опитам поне.Благодаря предварително.

# 455
  • София
  • Мнения: 238
Здравейте и от мен! Дъщеря ми е на 4 г. и от 3 години има витилиго, което обхваща едното рамо и отпред по деколтето горе долу колкото нейната длан. На други места няма петна.  Мазахме я една година с витикс, но нямаше никакъв ефект. Петното откакто се е появило не е мръднало- нито расте нито намалява. Сега исках отново да възобновим лечението и реших да запазя час. Оказа се обаче, че лекуващия лекар д-р Асен Дурмишев е починал /лека му пръст/. Моля ви препоръчайте ми някой добър специалист в София, който се занимава и с деца, че незнам вече какво да правя! Благодаря предварително!

# 456
  • Мнения: 15
Рекламират по Канал 1 някакъв крем с екстракт от охлюви Елеза се казва май.
казват че помагал при петна изгаряния, белези и такива работи. Някой да го е пробвал?

# 457
  • Мнения: 4 651
Здравейте и от мен! Дъщеря ми е на 4 г. и от 3 години има витилиго, което обхваща едното рамо и отпред по деколтето горе долу колкото нейната длан. На други места няма петна.  Мазахме я една година с витикс, но нямаше никакъв ефект. Петното откакто се е появило не е мръднало- нито расте нито намалява. Сега исках отново да възобновим лечението и реших да запазя час. Оказа се обаче, че лекуващия лекар д-р Асен Дурмишев е починал /лека му пръст/. Моля ви препоръчайте ми някой добър специалист в София, който се занимава и с деца, че незнам вече какво да правя! Благодаря предварително!

Лека му пръст на Дурмишев. Нямам особено добри впечатления от него, много безцеремонен ми се стори едно време, но като прочетох ми стана мъчно Sad
Специалист не мога да ти препоръчам, прочети назад темата, доста от хората споменават при кого са ходили. И кураж Simple Smile

# 458
Zdraveite na vsi4ki,

slu4aino popadnax na Foruma, turseiki Sunactiv Exo v Internet. Jiveq v Germaniq i tuk uspqx da popadna na edni drugi tabletki ot Exopharm - Sun Active Solaire Anti Age. Sustavkite sa po4ti su6tite kato na Sun Active Exo i su6to moje da se kombinira s Vitix. Ne sum zapoznata s problemite na vitiligoto, moite petna sa suvsem drugi i dori Prof. Durmi6ev ne moja da mi kaje koi znae kakvo predi godini.
Bi bilo 4udesno ako uspeete da namerite Sun Active Solaire Anti Age v aptekite u nas. Zvu4i obe6tava6to. V edna opakovka sa 60 drajeta i struva 12 Euro. Probvaite s www.beaute-test.com
Jelaq vi uspex!
 Heart Eyes

# 459
Здравейте, бих искала да помоля Gery Hachi за координатите на кабинета в Пловдив, където е ходила на UV облъчване. Успех на всички !
П.С. И наистина ли може да се направи извода, че вследствие употребата на Пигменто се появява завишено окосмяване по лицето?

# 460
  • Мнения: 4 651
Вижте какво намерих:

Белите петна (витилиго) са противоположност на бенките и възникват върху тези участъци от кожата, където няма меланин. Все още не е открита закономерност в тяхната поява и разположение.

Те се смятат за козметичен дефект, но проведени наскоро експерименти показват, че кръвната плазма на хората, страдащи от витилиго, вкарана в опитни животни, води до прогресираща загуба на пигментацията на кожата.

източника - http://dnesplus.bg/Science.aspx?f=109&d=164665

Шокирана съм чесно казано, някой чул ли е нещо повече?

# 461
Днес открих, че много хора боледуват от витилиго. Непрекъснато чета разни неща за това заболяване. Някъде ми попадна за някаква клиника в Русия, където се лекува успешно. Синът ми е на 23 години, а е с витилиго от 6 годишен. Лекуван е с различни неща, но най страшно беше с кубинските хапчета и мазило-Мелагенин. Трябваше след приемане на хапчето да стои цял ден в стая със спуснати пердета/тези хапчета действали на зеницата и от светлината имало опасност да ослепее/. Много се притеснявах от психичното му състояние-за това,че е различен. Но след като стоя две седмици в къщи,една сутрин отказа хапчето със следните думи: "Аз кога ще бъда дете и кога ще играя?" Беше на 8 години. Този ден реших, че да го тормозя е излишно, трябва само да го подкрепям и да му повтарям, че не е различен и че е обичан такъв какъвто е. Вече е на 23 години- приятели си има, приятелка също. Но от прочетеното от всички разбрах,че им е препоръчвано на всички да не стоят на слънце, а на сина ми се повтаряше само това- да ходи на море колкото се може повече, но от 12 да 15 часа да не се излага на преки слънчеви лъчи. Прекъсвам до тук. Ще пиша пак- но майки попитайте децата си дали искат да се подлагат на дълго, дълго лечение, което ще ги лиши от детство?
Аз съм Rousy

# 462
  • Мнения: 4 651
rousy, не си разбрала правилно може би за слънцето. Повечето от нас "не обичат" слънце, защото с тена се подчертава разликата между "здрава" и "болна" кожа. А иначе браво за подхода ти. Фокусирането в/у някакъв проблем прекалено много, може да доведе до обратен ефект. Да не говорим, че май единственото сигурно в случая е, че стреса провокира нови петна.

Не знам дали някой обърна внимание на предния ми пост, ако това е вярно - мисля, че всички лечения до сега - основно с мазане на петната с нещо - нямат никаква полза  newsm78. Т.е. аз не вярвам, че има успешно лекуване някъде, защото никой все още не знае какво лекува, т.е лекуват ефекта, а не причините за него.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 138
Вижте какво намерих:

но проведени наскоро експерименти показват, че кръвната плазма на хората, страдащи от витилиго, вкарана в опитни животни, води до прогресираща загуба на пигментацията на кожата.

източника - http://dnesplus.bg/Science.aspx?f=109&d=164665

Е, това вече поставя нещата в друга плоскост?!? Ако е вярно, разбира се..... И звучи доста сериозно и плашещо. Какво толкова различно има в кравта ни, по дяволите!!!!!!

# 464
Здравейте, всички! Може ли някой да ми даде телефон на д-р Порязов от Своге? Препоръча ми го човек, който каза че има репигментация. Искам да се запозная с лечението му. А пък от моя опит искам всички да знаят, че д-р Дурмишев изписва само кортикостероиди, които са адски вредни и изобщо не помагат. Там където се бях мазал петната се увеличиха, направо все едно като съм се мазал съм изтрил пигмента. При продължително мазане, кожата изтънява и може човек да остане изобщо без кожа, не дай си боже, на никой не го пожелавам. А иначе Дурмишев друго не знае, прави само пачки. Трябва да го съдя, тоя човек!!!

Общи условия

Активация на акаунт