Витилиго

  • 224 318
  • 906
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 651
Вярно, объркала съм се за годините. Тошко, с тая маймуница на която пишеш си сваляш едни 15 години от воле Simple Smile.
Гледайте да не си навредите, вместо да си помогнете -  това искам да кажа. И никой не е свърхчовек, всеки се подлъгва в даден момент да има свръхочаквания. Вярата си е вяра, ама бъдете малко по-критични, каквито вероятно сте, когато не става въпрос за витилиго.

# 661
Значи който иска да се подмлади да пише на маймунчовица  newsm47
радвам се че се изясни тоя въпрос с годините, и да не игнорираме никой от този форум заради годините му защото е повече от идиотско..
Защото сме един отбор!! Grinning

# 662
  • Мнения: 4 651
Значи който иска да се подмлади да пише на маймунчовица  newsm47
радвам се че се изясни тоя въпрос с годините, и да не игнорираме никой от този форум заради годините му защото е повече от идиотско..
Защото сме един отбор!! Grinning

Мдам, какво да се прави. Масово не й се пише на младежта на кирилица  Wink по лични наблюдения Simple Smile
Никой не трябва да се игнорира, най-малко на база години. Но каквото й да си говорим, всички сме силно импулсивни като тийнейджъри. Не искам на някой от вас да се случи нещо лошо, затова мрънкам като стара баба да казвате на родителите си какво правите и да имате достатъчно информация от различни източници преди да се подложите 10 неща едновременно.

# 663
това с тоя език доста се изтърка между другото Grinning 3,4 пъти са напълно достатъчни да схванеш че това с езика затруднява някой не научили този така сложен и напрягащ мозъка език на джъткащите постоянно на патагонски..
От една страна това наистина помага (мрънкането) за да не се извърши  едно ''научно откритие'' Laughing но от друга дали всеки може да разбере че е за негово добро а не за злонамерено недоволство към опитите на научните представители  smile3502
Аз лично нямам нищо против мрънкането и личното мнение което може да бъде приоритет на всеки  Wink

# 664
  • Мнения: 122
Съветвам ви да не ползвате нищо, което не е природно, само нещо, което е сигурно, че ако не помогне, не ще навреди.Ето, ползвайте този течен витамин за намзване.Днес друга интересна информация научих- почти всички с витилиго имат по- ниско ниво на стомашната киселина. След лечение(1-3години) настъпва репигментация! Така че, не е лоша идея следващия път като посетите доктора си да го помолите да наптавите този тест за изясняване дали вашата стомашна киселина е на нужното ниво. Обикновено хора с понижена стомашма киселина имат оплакване  с храносмилането- газове, подут стомах, гадене понякога, умора и други от сорта. За да видите дали ще се повлияете добре може в домашни условия да си направите този експеримент- по една лъжица ябълков оцет в малко вода с всяко хранене. Ако се почувствате добре, може да е знак, че имате нужда от предписано от доктор лекарство, което ще стимулира образуването на стомашна киселина... кой знае, може това да е простата причина за нашите "страдания " newsm78 Аз ще пробвам! Боите за коси са споменавани като друг причинител, е, ако е това, лесно...
 Хаиде , надеждата умира последна и ние трябва здраво да се държим за нея!!! bowuu

# 665
  • Мнения: 4 651
От една страна това наистина помага (мрънкането) за да не се извърши  едно ''научно откритие'' Laughing но от друга дали всеки може да разбере че е за негово добро а не за злонамерено недоволство към опитите на научните представители  smile3502

Всеки да мисли каквото ще Simple Smile, важното е да се разбираме. Аз си мисля за себе си разбира се. Като за първи път се опитвам да прочета написаното с латински букви, като за втори си го "превеждам" автоматично някъде, ама й там зор, защото не се използват "правилните" съответствия  латинска -> кирилска буква и пак чета някакъв словесен бълвоч. Като за трети път изобщо не чета и само отчитам факта, че еди кой си потребител е написал нещо ново. Та искам на кирилица, че да не вземе някой да съобщи за световно откритие за витилигото и аз да не разбера  Mr. Green

# 666
  • Мнения: 4 651
Съветвам ви да не ползвате нищо, което не е природно, само нещо, което е сигурно, че ако не помогне, не ще навреди.

Ето как го каза Req50 с едно изречение, па аз се пъна 10 поста.   bouquet Ми като нямам дар слово така е Simple Smile

Вярно е това за стомаха. Редовен придръжител на витилигото е гастрита. Аз съм й фен на тая болест, тоест тя ми е фен Simple Smile Sad.
Мисля да ходя скоро на микробиологично изследване или както се води там. Ако е бактериален причинителя се пият едни здрави антибиотици за 200- 300 лв. Имам пробвали познати (без витилиго де ама все пак), който са се отървали така от въпросната болест.

# 667
защо ли ми се струва че това което казвате сега за стомашната киселина е пътя към успеха..Наистина това звучи доста правдоподобно!(но да не се правя че разбирам чак толкоз от това)  Laughing Laughing

# 668
  • Мнения: 4 651
Я си казвайте всичко чесно да видим какво от общите предположения е вярно.
Стомашни проблеми: Да/Не
Хормонални проблеми или съмнения за такива:
 - Доказани проблеми - какви?
 - Нередовен цикъл Да/Не
 - Проблеми със щитовидната жлезе Да/Не/Съмнения
 - Други засегнати в родата Да/Не - колко близки роднини
Ако съм изпуснала нещо ме допълнете, ще редактирам.

# 669
  • Мнения: 4 651
Стомашни проблеми: Да/Не
Хормонални проблеми или съмнения за такива:
 - Доказани проблеми - какви? - няма доказани
 - Нередовен цикъл Да/Не - не съм се занимавала да видя защо
 - Проблеми със щитовидната жлезе Да/Не/Съмнения - недоказани
 - Други засегнати в родата Да/Не - колко близки роднини - чичо /на баща ми брат/
Ако съм изпуснала нещо ме допълнете, ще редактирам.

# 670
 newsm10 ще казам всичко чесно
стомашни проблеми -не
-асма-излекувана
астегматизам..
чести настинки горе долу всеки сезон
ниско кръвно
нередовен цикъл-почти не
проблеми с щитовидната жлеза -да
други в рода- мисля че майка ми има на ръцете но са много малки
уж ги е получила след 33, и не им е обърнала внимание защото не си личат много
(но това заболяване не е само наследствено или нещо от сорта защото познавам случеи които до девето коляно в рода си нямат такива оплаквания,само те самите го имат)
за нещо друго не се сещам
кажи и ти твоите проблеми ф(х)

# 671
  • Мнения: 4 651
заплес, витилиго, сецнат кръст от време на време, много рядко се разболявам от настинка, цикъл на 40 дена, но редовен, т.е няма дупки, ниско кръвно - не ми пречи
това е то Simple Smile

# 672
  • Мнения: 918
стомашни проблеми - ами имам ги повечето симптоми, от по-горе изброените Tired
цикъл - редовен
щитовидна жлеза - не съм се изследвала
хормонални проблеми - не са ми известни
витилиго - първа в семейството ударила бингото Sunglasses

А това с тези стомашни бактерии е много модерно напоследък, вече 4-5 мои познати се лекуват от подобно чудо ooooh!
я кажете за бенките, аз имам 3-4, но са доста големи

Сетих се още нещо, при вас след случайни изгаряния, пигментира ли се мястото. При мен да, ако се направи леко хим. изгаряне на въпросните места, дали няма да се стимулира процеса. Thinking

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 00:04 от звезделина

# 673
  • Мнения: 122
Е, щом сме тръгнали да с " признаваме" Wink да си кажа и аз всичко без бой #2gunfire

и аз съм заплес, сантиментален Embarassed , но едва ли това е причина за витилигото Rolling Eyes за нещо друго може би...
ниско кръвно
лошо храносмилане понякога
извинете за "мръсната" дума, но си попръдвам от време на време  Joy( пак от стомаха...)
сухота в устата( предполагам пак от стомаха)
нямам добър сън
стресирам се лесно ( а какво е стреса, ако не страх от неизвестното???)
боядисвам си косата ( хмм, не е хубаво Sick)
изчервявам се Embarassed Embarassed Embarassed
много лоялна към приятелите си, с една дума добра душа Heart Eyes
о, забравих, от време на време нещо като главоболие, по точно като тъпо притискане
Мисля, че съвсем добросъвестно изброих всичко, ако се сетя, че съм пропуснала нещо, ще си кажа " без бой" #2gunfire Важно е наистина всеки от нас да изброи разни неща от оплакванията си и да видим какво ни обединява. Това може да е " ключът от бараката"!!!

# 674
  • Мнения: 4 651
Бенки и аз имам доста, 3-4  много големи - над кожата, които са ми по рождение. Напоследък забелязвам и два много по-пигментирани участъка от кожа, които са на скрити места и това няма как да е тен, при положение, че не ходя на плаж. Близо и до двата имам бели петна. Все едно нещо е изсмукало пигментните клетки от едното място на съседното. Ама това са си мои теории Simple Smile
Главоболията и  ниското кръвно са май женска запазена марка, не мисля че имат нещо общо.
Емоционална, мога такава сапунка да заформя в мислите си, че сама да си повярвам, че е истина  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт