Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 33

  • 27 503
  • 788
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 13 236

Ами не може  Laughing Има доста статии по въпроса. Темата е за кърменето и не бих искала да спамя  Peace

# 736
  • Мнения: 2 677
Имам предвид, че човешкият организъм е устроен така, че да приема всички необходими и полезни вещества от храната, а не синтезирани по химичен път. Има достатъчно храни богати на вит.С.
И за да не е съвсем спам - да се похваля с най-дългия рекорд без цикъл - 2 години и повече от 9 месеца!

# 737
  • София
  • Мнения: 13 236
И аз да кажа по темата. Моето кърмаче започва май да свиква, че няма "таци". За около седмица съм й давала да суче само 2-3 пъти и то като изпадне в истерия. Тази вечер си заспа спокойно и без драми. Но ще видим през нощта дали няма да става да ме търси (аз спя в друга стая).

# 738
  • София
  • Мнения: 735
А моето утре се връща след 15 дневен престой на Априлци. И се чудя дали ще иска да цока, и дали ще има въобще нещо останало  Mr. Green но пък е започнала да пие прясно мляко (от истинска крава  Joy ), какво ще я правя в София с тия пастьоризирани бълвочи, не знам....

# 739
  • София
  • Мнения: 13 236
Malini, аз снощи на моята дадох прясно мляко и тя спа цяла нощ Wink В София взимам истинско мляко от една ферма до Джъмбо (Люлин)  Wink

# 740
  • Мнения: 789
А моето утре се връща след 15 дневен престой на Априлци. И се чудя дали ще иска да цока, и дали ще има въобще нещо останало  Mr. Green но пък е започнала да пие прясно мляко (от истинска крава  Joy ), какво ще я правя в София с тия пастьоризирани бълвочи, не знам....


Аз си вземам истинско мляко и сирене от един дядо, който кара всяка сутрин съвсем близо до нас. Така че и в София се намира, поразпитай  Simple Smile

Днес моята маймуна пропусна сутрешното кърмене. Направо не можах да повярвам.
А аз от сумати време кърмя само от едната гърда и дори и изсукана, пак е по-голяма от другата. След няколко дена заминаваме на море и направо не знам как ще се съблека на плажа - разликата между двете е голяма  Confused

# 741
  • София
  • Мнения: 735
Да, да, момичета, има места, от които може да се намери и "истинско" мляко. Макар че не съм напълно убедена, че трябва да пие много..

Ще ви пиша каква е ха(Л)вата като си дойде пиявичката.. тя май нито веднъж не се е сетила там, но е разбираемо. Вече беше почти отпаднало това упражнение. Да видим сега Simple Smile и на плажа  Joy

А мамите, които са кърмили дълго и после са правили пауза преди следващите си дечица - пооправят ли се гърдите? Имам предвид мастната тъкан възстановява ли се, защото моите "ами" се спихнаха бая, та чак се чудя къде отидоха...

# 742
  • Мнения: 8 242
Уле, как я забравих таз тема  Crazy
Пускайте новат да цопкаме със Стеф в нея  Blush

# 743
  • Мнения: 122
Здравейте, момичета! Нова съм тук. Кърмя дъщеря си вече година и осем месеца. На път сме да преборим АБКМ. Откакто се е родила не сме се разделяли за повече от няколко часа, заспива задължително с кърмене, и следобед, и вечер. Освен това, през деня поне няколко обилни пъти се лепва, а всеки път, когато може - и за по-кратки "поздравчета". Започна малко да ми писва, честно казано. Уговорихме се сега с мъжа ми да ходим на фестивал, т.е. да пробваме за първи път да я оставим с баба и дядо. Сигурно е излишно точно на вас да казвам колко амбивалентни чувства ме тресат, откакто се съгласих  Rolling Eyes Хем ми се струва, че може да се справи (няма да ни има малко повече от 24 часа), хем много ме е страх как ще го изживее. Истината е, че от две-три седмици я оставям повече време с баба и, и си прекарват доста добре, като не и хрумва за цица. Но в момента, който ме види, веднага скача в деколтето ми.
Освен това нямам и идея дали ще успея да изцедя някаква резерва, да оставя докато ни няма. Тя така и не схвана как се пие от шише с биберон, а и определено мисля, че не би имала интерес към кърмата в шише или чаша, но ....
Та, моля ви, дайте някакви съвети - как да го организирам по-безболезнено?

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Духи, добре дошла пак в темата  Hug Не, че съм от редовно пишещите... ама ми е драго да те видя  Mr. Green
А аз може и да не се разпиша в новата Blush
Втора поредна вечер устоявам на призива "титиии" за заспиване. Преди това още две вечери не е ползвала екстрата, че беше при баба си... и реших да се пробвам. Това и е едиснтеното сукане за деня от доста време, като изключим боледуванията, в които и двете искаме да са повече.
Сега започват пак да ме глождат угризенията... Очаквам да ме тресне пак депресията... Добре, че този път вече съм се върнала в активния служебен живот, че.... иначе емоционално става страшно като мисля само за това...

В интерес на истината като я прецаках първата вечер помрънка, но се предаде. После на другия ден ми мрънкаше и през необичайно време  Rolling Eyes Сигурно се усеща какво съм и замислила... Милото... дано да не го приема толкова драматично колкото мен  Mr. Green Blush

# 745
  • Мнения: 789
....
А мамите, които са кърмили дълго и после са правили пауза преди следващите си дечица - пооправят ли се гърдите? Имам предвид мастната тъкан възстановява ли се, защото моите "ами" се спихнаха бая, та чак се чудя къде отидоха...

Да не те обезкуража, но при мен след каката не се оправиха. Кърмих я 2 г., като приключих намалих размера на чашката с един номер, в сравнение от преди бременността и така си остана до второто. Сега почвам да си мисля, че ще намаля размера с още един. Не ми се мисли, ако имам трето. Както върви, изобщо няма да ми трябва сутиен  Mr. Green

yummymommy, добре дошла! Детенцето ти пие ли от чаша? Нормална чаша за големи. Може баба да й подари една красива чаша с картинки, от която пиенето да бъде много забавно Wink И не се притеснявай толкова и вие с таткото имате нужда да поизлезете, ще се справят!

Аз моето диване сега го заплашвам, че ако не слуша, ще я оставя при баба й и ще ходим на море без нея. Засега действа. И уж сме се разбрали, че там ще суче само в хотела. Че си представям гледката на плажа иначе  Mr. Green

# 746
  • Мнения: 69 322
И ние отиваме на море след две седмици някъде.....незнам незнам...от сега се чудя и аз ако поиска на плажа Shocked

То добре че хотела е до самия плаж.....но си мисля, че ще му е доста интересно на плажа, тъй като за първи път го водим на море и ще се заиграе и няма да се сети...

А дано...... Grinning

# 747
  • Мнения: 8 242
И ние отиваме на море след две седмици някъде.....незнам незнам...от сега се чудя и аз ако поиска на плажа Shocked

То добре че хотела е до самия плаж.....но си мисля, че ще му е доста интересно на плажа, тъй като за първи път го водим на море и ще се заиграе и няма да се сети...

А дано...... Grinning
Е то от на плажа по-лесно кърмене Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Антон само си ги позабърсваше от пясъка (че малко или много хрупат  JoyLaughing

# 748
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771

Антон само си ги позабърсваше от пясъка (че малко или много хрупат  JoyLaughing

 hahaha hahaha

И аз чакам моят кърмак да се върне от село след 5-6 дневна пауза, да го видим ще се сети ли  Rolling Eyes

Малини, при мен положението също не е окуражаващо  Sad нищо не е като преди и аз съм с по-малък размер  Confused

# 749
  • София
  • Мнения: 13 236
А кога ви намаля размера? Embarassed Щото на мен още старите сутиени от преди второто раждане са ми възмалки като чашка. Но аз съм и с 10 кг отгоре. Когато спре кърмата окончателно ли намалява размера на гърдата? Първото си дете не съм кърмила и нямаше драстични промени.

Общи условия

Активация на акаунт