Баща му се намеси...

  • 31 437
  • 631
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 62 595
лече-буболече, някак ми се струва много гадна представатати за сватбите. Че ще има обсъждане - ще има, то е ясно. Но не се прави за обсъждането, а за това на главните герои на сватбата даа им е добре - младоженците и след това на техните родители. Аз не мога да изключа родителите си от такива важни събития, защото те не са филанкешияята от улицата, но и  не бих се съгласила да правя неща, които смятам за унизителни или просто неприемливи. Ние не сме били фигурките на тортата, дето ще ги забучат колкото си искат и където си искат.

 Не може да е избор от типа 1 или 0 - или приемаш всичко безкритично като ритуал, или си по дънки в гражданското. Всяко поколение видоизменя нещо. Не разбрам защо непременно трябва да е чалгария и петли пред блока. Много са ви крайни представите.

# 601
  • Мнения: 21 791
   Тия с жартиерите и букетите са ми още по-тъпи.
 
 Но не искам да кажа нищо, нека се женят хората, доста време семейното ни благополучие зависише до голяма степен от наличието на сватби, нека да има повече Grinning

# 602
  • Мнения: 1 334
Сватбата ще ти е такава, каквато си я направиш.Няма нито един задължителен ритуал.

# 603
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Както и да е, мисълта ми беше друга.
Разбира се, че се коментират рокля, прическа, с було ли си, без було ли и ти и т.н. Идеята ми е, че просто не трябва да се притесняваш от коментарите на гостите, защото все пак вие сте си ги избрали кои да са.  Grinning
Нашите гости казваха, че съм много хубава и според мен го мислеха. И не защото съм била най-голямата прелест на Света, а защото за тях и без рокля да бях, щеше да им е все едно. ПРосто виждаха, че сия, че съм щастлива и това е. Това беше най-важното!   bouquet

# 604
  • Мнения: 2 199
Като говорим за преди 20-30 години, тогава беше невъзможно да живееш с някого без брак.  Така че, ние просто нямахме избор.

Преди 30 не знам, но преди 20 не само че беше възможно, но и много практикувано. Имам сума ти приятели с деца родени 92-93 г., които и до ден днешен си живеят без брак.
Между другото тогава беше много популярно сина да се кръщава на баща си. Имам и една приятелка, чиято дъщеря носи нейното име, което ми е малко странно. Мъжът ми много искаше дъщеря ни да се казва като мене, но от чисто практична гледна точка не се съгласих. Ще стане като с котката ни, която отговаря на всякакви имена, а ние й казваме "Не викам тебе".  Mr. Green 

Да де, в първите години на демокрацията. Тогава все още и масово използваха привилегиите за самотни родители. 
 




Кои привилегии по-то4но  newsm78

# 605
  • Мнения: X

Да де, в първите години на демокрацията. Тогава все още и масово използваха привилегиите за самотни родители.  [/b]  

Кои привилегии по-то4но  newsm78

И аз не помня за някакви специални привилегии. Здравеопазването беше безплатно, майчинските бяха малки и еднакви за всички, всичко друго като че ли беше извън всякаква система.  Laughing

# 606
  • Мнения: 2 199
Единственно си спомям, че тогава осъдих бившия за обещание за женитба, а този закон май вече го нямало не знам. Но привилегия никаква, ама никаква не съм имала при отглеждането на детето ми преди 26 год.

# 607
  • Мнения: X
И сега може - за неимуществени вреди.

# 608
  • Мнения: 2 199
Хубава идея за несемейните, ако любимият реши да си тръгне  Mr. Green освен издръжката и едно дело за неимуществени вреди  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Добра беше сумата на времето помислете си и никакви сватби.

# 609
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е как се доказва обещание за брак?  Crazy
Така всеки можеш да извъртиш...  Laughing

# 610
  • Мнения: 2 199
Е как се доказва обещание за брак?  Crazy
Така всеки можеш да извъртиш...  Laughing
Ами викат се свидетели, имахме и дата в съвета за сватбата и запазен ресторант  Mr. Green Не е много сложно. Пак напомням сумата си беше добра за времето  Mr. Green

# 611
  • Мнения: 12 697
Аз си мислех, че само в романите на Удхаус го има това.

# 612
  • София
  • Мнения: 62 595
ааа, ами, нали за това се прави и годеж, за да се изрече на глас това намерение за женитба! Ще се светнете вие, ама за внуците, ако не за децата!  Sunglasses

# 613
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, все пак при Няма смисъл е имало повече от твърди доказателства...  Laughing
Иначе на едно голо омъжи се за мен, върви искай обещетение. Хахаха
 

# 614
  • София
  • Мнения: 62 595
голо, голо, ама като го направи пред родата, ще му излезе на голо!

Общи условия

Активация на акаунт