Честита Нова Година, за всяка Януарка подаръче ще има! - N:10

  • 39 080
  • 718
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 347
Здравейте!Днес бяхме на първи преглед при педиатър и сме наддали с цели 500г. за 10 дни. Истински рекорд! Ще ходим отново чак на 20.02, когато ще ни слагат и следващата ваксина Изрично попитах педито как трябва да спи бебето и тя потвърди, че правилната поза е по гръб с главата на една страна.. Между другото препоръча профилактично да се направи преглед при детски ортопед и по-скоро ехография на тазобедрените стави, което по принцип в чужбина се прави още при раждането, но тук в БГ не се поема от касата. Препоръча ни двама лекари и със сигурност ще свършим и тази работа. Поздрави на всички ви от мен и Макс.

# 646
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета Simple Smile от доста време не съм влизала но да се похваля и ние имаме малка принцеса роди се на 12.12.12 секцио.Била съм с объркам термин (не 24.01.),а 05.01.Родихме се малко мънички и бяхме малко повече време в болница но всичко е наред.Като се прибрахме вкъщи за 26 дена сме качили 1.200кг.

# 647
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Мадона  Hug кураж! Стискам палци и се моля за вас Praynig

Мимик Ивони доста често се усмихва, обикновено след като е хапнала, но мисля, че все още е неосъзнато. Но иначе вече ме търси с поглед като и говоря.

Тони браво на Джуниър, виж как добре наддава детето!

Банкер30 половин кило за 20 дни, без да съм педиатър, ми се струва доста добре Peace

Пепеляшка, и аз с въпросче Blush
На какво се дължат зелените нишки в акото? Притеснително ли е? Изхожда се доста често, от 8-9 сменени памперса на ден, 6-7 са наакани. И са нормални на цвят и консистенция. Но от няколко дни забелязвам, Че понякога има и някакви зелени нишки newsm78 На какво се дължат?

Kosty, няма сигурно обяснение за промяната на цвета. Докато е само спорадично и бебето се чувства и наддава добре, вероятно всичко е наред. Някои го обясняват с промяна в храната на майката; други с това, че ако акито престои по-дълго в памперс също се променяло; има и и такива, които твърдят, че идва от поетото предимно предно мляко, което пък научно не е доказано. Ако все пак ще те успокои, би могла да опиташ с по-дълго кърмене на едната гърда, преди да смениш на втората и да проследиш, дали има промяна в нюансите.

# 648
  • Мнения: 144
Здравейте. Влизам на бързичко и аз да се отчета. На 26.01.2013 г. родих нормално нашата малка дъщеря Виктория с мерки 4,200 кг./53 см. Вече сме си в къщи и засега всичко е наред.

За съжаление още не съм ви изчела, но като успея да го направя ще се включа по темичките.

Честито на всички други мамчета, които са се обебили през последните дни. Бързо да се възстановяват и да се радват на здрави бебчета.

# 649
  • Мнения: 0
Здравейте
Влизам да се отчета,днес бяхме на първата си консултация и малкия мъж е станал 4050кг,т.е. за 20 дни е наддал 500гр.Личната каза ,че е доста добре,така че малко се поуспокоих относно храненето,макар че сега започна да не ака на всяко ядене.Но ще поизчакам малко и с това
Искам да попитам някой от вас дава ли витаминD на Jamieson?Личната ми го препоръча и каза че стигал почти за цяла година,понеже от него се дава само по 1 капка,а той е с 360капки.
Иначе малкия е добре,спи по на 3 часа като вечер правим по 4-5 часови паузи.Също имаме проблем с очичките,и това се дължи на запушените слъзни каналчета.Правя му масажчета на очичките и вече има подобрение Praynig

# 650
  • Мнения: 235
Здравейте мами, аз да ви питам как сте с разходките, излизате ли и за по колко време. Ние днес излязохме - за трети път ни е, като изключим вчерашното излизане, което беше с колата (аз тия не ги броя) Днес откарахме около час, но все се притеснявам да не настине бебка. От друга страна вече полудявам у нас и предпочитам да излизаме.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 478
Честито на последните появили се бебчета!

Виждам, че вече постовете не са само за появили се такива, а и за това как растат нашите съкровища. Е и за да отчета първата консултация. На 20 дена вече сме 3070 гр. по памперс Simple Smile И сме пораснали и сме вече 49 см. Определено виждам, че Сиси е пораснала, защото има гащеризончета които са ни мънички  Laughing

За поставянето на бебетата на една страна или по гръб - да кажа моят опит. Синът ми спеше по гръб извъртян на една страна като предпочиташе едната. И стигнахме до там, че на 2 месеца не се въртеше в другата посока дори и да му привлечеш вниманието. А и главичката му се деформира. Тогава го водих на неврохирург, който ме посъветва да спи на една страна и да го въртя задължително. С времето всичко се оправи, но все си мисля, че главата му още е малко крива отзад в следствие на това. Чела съм, че е хубаво да спят по корем за красива глава и дупе Simple Smile

# 652
  • Мнения: 10
Здравейте. Влизам на бързичко и аз да се отчета. На 24.01.2013 г. родих нормално нашия син Калоян с мерки 3200кг./51 см. във Перник (НЕ Испаня) много е кротък кърмим се добре
сега се връщам назат да  прочета пропуснатото Wink
 

# 653
  • sofiq
  • Мнения: 111
здр и от мен само чета и нямам време да пиша ние сме добре изписаха ни на 28 с малко жълтеничка но си пием глюкозата и се опитваме да не спим толкова много иначе сме много послушни за сега ядем на 3 часа а вечер и на повече имам кърма и се надявам че тои изяжда достатъчно защото пални памперса по 7-8 пъти на ден мен си ме наболява епизотомията едвам сядам а и хемороиди получих от раждането добре че ми помагат айде толкова от мен че ще се капем Simple Smileлека вечер и честито на новите мами и леко раждане на чакащите Simple Smile

# 654
  • Мнения: 496
Ей, много пишете и не мога да ви смогна.

ало_мадона, стискам палци всичко да е наред и да мине успешно бъдещата операция. Аз също съм преживяла операция на много малко бебе и ти съчувствам заради тревогите. Не знам къде сте се насочили за операция, но един от най-добрите детски хирурзи е проф. Бранков от Пирогов, сигурно си го чувала.  Peace

Кости, бях чела някъде, че тези зелени нишки се свързват с коликите и газове в червата. При всички случаи е често срещано и нормално явление, не се плаши.  Wink При нас също се случва.

Честито на всички скорошно родили!

И браво на добре наддаващите бебоци!  Hug

# 655
  • София
  • Мнения: 118
И аз съм по-активна във Фейс-групата и тука само преглеждам,за да честитя на новоизлюпените мами (и утре да минава и вече всички отиваме в "Родени"  Laughing ) а и сега ще честитя и за добре наддаващите бебоци  Hug  bouquet ... Дано всички сме със здрави,весели бебчета и повече спокойни нощи ,доколкото е възможно сега  Party

# 656
  • Мнения: 1 107
Пепеляшка, Буби  bouquet Да не се притеснявам значи. Спомням си, че зеленият цвят не е хубав белег, но какво точно беше... Благодаря ви за пояснението Hug

Честито на новообебилите се мами!
Миглена, добре дошла и на теб в редиците на родилите! Да ти е жива и здрава малката голяма Виктория!

Май ще я номинираме за най-голямо януарче, наред с Дориан на банкер30

Глория и аз съм много нетърпелива да се местим в Родени, но май първо трябва да стигнем до 50стр или поне до 48-49. Мисля, че такива са каноните на форума Peace
Давайте да я изпишем тази тема и да скачаме в другия подфорум.
Предполагам във Фейса има мами, които са родили, но не са се похвалили тук.Глория ако имаш време и желание, разбира се, постни едно съобщение там, която иска да намине тук и да сподели, в противен случай ще ги изтрия от списъка с очакващите Peace

На нас за разходки ни е рано още, ще чакаме да се позатопли още, че при нас е много ветровито. Аз вече съм  Crazy от постоянно седене вкъщи, но ще изтраем още малко.

# 657
  • Мнения: 0

Добро утро момичета
Бихте ли ме пресъединили към групата във Facebook:angelova77@abv.bg
Опитвам се да сложа снимка но пак не успях

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 09:15 от rakhiva

# 658
  • Мнения: 347
Бих искала да попитам консултантите по кърмене следното: От един-два дни насам гърдите ми са по-меки и кърмата не се лее свободно от тях както през деня, така и нощем както беше до този момент. Когато обаче пресирам гърдата се появява млечно бяло гъсто мляко. Забелязвам, че има кърма и в устата на бебчо, а и той си пълни памперсите 4-5 пъти на ден. Допреди 1-2 дни той просто се давеше в кърма, тъй като тя се лееше, дори стигахме до задавяне. Даже бях принудена да изцеждам заради напрежението в гърдите. Да приема ли, че в момента просто кърмата се е регулирала според нуждите на бебо и всичко си е наред или имам повод да се притеснявам?Кърмим се на 3-4 часа, АМ не съм давала изобщо, а и се надявам да не давам. Бебчо за 10 дни е наддал 500г. и не ми се иска точно сега да ми спре кърмата и да се налага да дохранвам Sad

# 659
  • Мнения: 16
Добро утро,мамчета .

Днес сме на консултация на обед и ваксина,малко ми е свито че ще я боцкат,дано не направи някаква реакция  Praynig

Кости и ти като мен си шаш,а пък да кажеш да нямаме опит  Rolling Eyes

Снощи към 21 след кърмене дадох малката на свеки да подремна малко и ми я докара в 4  hahaha,около 3 се събудих по навик и пак съм заспала  Laughing.Така хубаво се наспах,че после само подремвах до 8.
Също така се родих с шезлонга,вече не се друсаме на ръце докато заспи,а леко го люлям и си спи сладко в него .Вчера от 13 до 16.30 спинка  Whistling

alllure ,май се нормализират нещата и при мен е така от доста време.Вече редувам гърдите и рядко предлагам втората,само ако хълца или е кисела и й се спи,но нека и Пепеляшка се включи .

Общи условия

Активация на акаунт