КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 37 858
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 458
И аз тук да ви чета  Hug

# 46
  • Мнения: 3 484
Аз и преди писах, че след хомеопатичното лечение дъщеря ми не е правила астматичен пристъп, но за месец и половина сигурно й се събират 10 дена да е била здрава. Това, че от астмата минахме на повтарящи се един след друг синузити и ларингити нямаше особена полза, защото с хл изпихме повече АБ, отколкото за цялата предишна година с астмата.

Днес бяхме на интервю, хареса ми хомеопата, дано инстинктите ми се окажат правилни.
Преди коментирахте Шуслеровите соли. Вече втори хомеопат, който посещавам е с диплома за Шуслеров терапевт на стената. За сега никой не ми е предлагал употребата на соли успоредно с лечението, но кое беше правилното при тях- да се приемат извън хл, за да не се смесват или имаше друга уловка?

Първата част от постинга ти ми показва, че слава богу на скорошното зимно училище ще учим ембриология, която е неизменна част, за да познаваме и тълуваме Херинг.

Втората част - приемат се извън хомеопатично лечение, защото те по същество са си хомеопатични лекарства в материални дози и реално трябва да има картина на липса на някоя сол, за да се назначи.

# 47
  • Мнения: 1 351
Ох , най се кефя когато хомеопатът ти трябва под дърво и камък , а да не отговаря - мислих , че за нас няма да се отнася , но ето че доживях. Детето ми май развива Варицела , а....................Много разочароващо е когато разбереш , че на практика неможеш да разчиташ на него...Трябва да го открия , защото детето ми е със астма..и не ми се мисли какво може да стане..

# 48
  • Мнения: 8 527
Здравейте! Имам следния въпрос : може ли да се приема деанксит, при положение, че последния прием на хомеопатично лекарство е бил преди месец?

Ако се зачетете малко в темата, ние тук се притесняваме да изпием по един аналгин или аспирин. А вие за деанксит говорите .... След като преди месец сте пили ХЛ, явно имате хомеопат. Да ви попитам защо не му се обадите? Явно е момент, в който трябва да бъде продължено или променено лечението.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 40 823
Аз и преди писах, че след хомеопатичното лечение дъщеря ми не е правила астматичен пристъп, но за месец и половина сигурно й се събират 10 дена да е била здрава. Това, че от астмата минахме на повтарящи се един след друг синузити и ларингити нямаше особена полза, защото с хл изпихме повече АБ, отколкото за цялата предишна година с астмата.

Днес бяхме на интервю, хареса ми хомеопата, дано инстинктите ми се окажат правилни.
Преди коментирахте Шуслеровите соли. Вече втори хомеопат, който посещавам е с диплома за Шуслеров терапевт на стената. За сега никой не ми е предлагал употребата на соли успоредно с лечението, но кое беше правилното при тях- да се приемат извън хл, за да не се смесват или имаше друга уловка?

Първата част от постинга ти ми показва, че слава богу на скорошното зимно училище ще учим ембриология, която е неизменна част, за да познаваме и тълуваме Херинг.

Втората част - приемат се извън хомеопатично лечение, защото те по същество са си хомеопатични лекарства в материални дози и реално трябва да има картина на липса на някоя сол, за да се назначи.

А аз днес разбрах,че според нашта хом. Могат да се приемат заедно Rolling Eyes Защото според думите и солите действат само на някакво клетъчно ниво и се взимат при липсата на някоя сол.Напр. сега,яко никнат зъби на детето можело да се вземе Калк.Ф.,за да се подпомогне тоя процес и организма...И не влияели на ХЛ.
Та...къде е истината.

Може ли 2-3 думи за Калкарея Силика,ей така от чисто любопитство Blush Peace

# 50
  • Мнения: 3 484
Тандонова, от сто години се обяснява, че солите са хомеопатични лекарства! В материални дози, демек в потенции под 12СН!  Tired  Ако ти продължаваш да смяташ, че 2 хомеопатични лекарства могат да се приемат едновременно, значи аз се хващам, и се застрелвам като личен провал. Hug

Ако детето има нужда от някоя от солите, то ще направи картина на този недостиг, на това лекарство!



# 51
  • Мнения: 8 527
При нас пък разговорът беше точно обратното. Че не се взимат едновременно ХЛ и ШС. Коментирахме го с хомеопата когато изхвърлих всички лекарства и питах дали да не оставя все пак шуслеровите соли, които имам. От това, което съм чела - в същността си са ХЛ, което автоматично означава, че е в разрез с принципа на хомеопатията да се приемат заедно. Ама нека да чуем и хомеопатите в темата какво ще кажат.

аз докато напиша и ...............  Joy

# 52
  • Мнения: 3 484
Логично е. Какво се случва, ако в организма липсва желязо например и вижте картината на ферум металикум...

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 40 823
Тандонова, от сто години се обяснява, че солите са хомеопатични лекарства! В материални дози, демек в потенции под 12СН!  Tired  Ако ти продължаваш да смяташ, че 2 хомеопатични лекарства могат да се приемат едновременно, значи аз се хващам, и се застрелвам като личен провал. Hug

Ако детето има нужда от някоя от солите, то ще направи картина на този недостиг, на това лекарство!





Мече,милост,няма никой да се застрелва сега  Laughing Peace Споко,не съм казала,че вярвам на казаното от хом.По-скоро ме притесняват думите и  Confused.Всъщност не ми ги е предписала(солите),но само факта,че смята 2-та вида лечение за съвместими ме притеснява...
Ама рано или късно щеше да стане...беше въпрос на време кога дипломата висяща от стената ще проговори на нашия език Mr. Green


А друго ми се върти в главата...защо по дяволите му е на един класически (от години) хомеопат,да се набърква и със ШС newsm78 Защо???

# 54
  • Мнения: 3 484
Не мога да ти отговоря. Grinning Факт е, че ако заради храната на човек му липсва определено вещество, няма хомеопатично лекарство, което да ти го набави... трябва да го хапнеш. Отделен е въпросът колко добре успяваш да усвоиш и използваш това вещество, защото ти може да го хапваш, но да не можеш да го преработваш. И т.н., и т.н.  Трето - ако се нуждаеш от миазмично лечение, каквито и конституционални симилимуми и шуслерови соли да ти предписват, все тая. Четвърто - пето.... Crazy

# 55
  • Мнения: 8 527
Чак пък забъркване. Ако е необходима ШС мисля никой тук не я отрича за приемане (стига да е по правилния начин). Предполагам същото се отнася и до есенциите на Бах.

# 56
  • Мнения: 29
От известно време си задавам един въпрос или по-скоро ме измъчва една мисъл и за себе си не мога да намеря обяснение. Чудя си как хората си прилагат хомеопатични лекарства "по боаронски" така да се каже, включително и мои приятели, доволни са, децата им бързо оздравяват, те също, нямат никакви "странични реакции" и т. н. и т. н. Ето например днес една съседка ми изнесе лекция как лекува детето си с осцилококцинум, дава го профилактично също така, инфуленциум при болно гърло и още мн. други рецепти, които не ги запомних, детето й спряло да боледува, и ако се разболее за 2-3 дни е ОК. Не ме лъже, защото миналата година децата ни се "състезаваха", кое ще подобри рекорда от 2 дни посещение на градина. От друга страна, аз водя детето все при класически хомеопати, давам много пари и не само че няма резултат, но все към по-лошо отиваме, а последния път....Не смея да кажа, че вече сме добре.
Е добре, ЗАЩО СТАВА ТАКА!??? Как така безразборно си пият каквото им падне, приемат повече от един препарат и НИЩО!?
Ето тези мисли не ми дават спокойствие...

# 57
  • Мнения: 8 527
Mendoza в една от предишните теми и аз се тормозих Simple Smile мога да ти дам пак примерите:
1. имат хомеопат и понже той един колко си пъти за кашлица им предписвал едни кво си и дай сега да го препоръчваме и на други .... N пъти на ден, по N гранулки. Ама дали е същата кашлицата .... важното е, че ни е по телефона сме помогнали.
2. имат хомеопат, трудно се свързват с него, до сега настинки и подобни са лекували. Обаче като стана един сериозен възпалителен процес - ми то сигурно за него не може хомеопатично.
3. имат хомеопат, имат контакт с него - ама аз си знам, че трябва два месеца да пия еди кво си и то ще ми помогне ... а в тия два месеца явно не настъпва никакво подобрение ... но пък ходим по снимки и физиотерапия/рехабилитация (последното възприемам като нещо положително и съвместимо с всичко)
Може би отговорът е в общата неграмотност на пациентите и абсолютното непознаване на смисъла на хомеопатията. Защото има хиляди филми за спешни отделения и луди доктори и хората ги гледат тях и си мислят, че това е истината. И не се говори в ефирното пространство което е достъпно до голяма част от хората за различни от алопатията неща. Или пък като се говори е в някакви часови пояси, където я го гледа някой, я не. Или пък показват опити с по 280 ХЛ едновременно. Това са ми мислите ... Аз каквото мога за близките си правя да им обясня. Просто трябва да се тръгне от някъде.

И още нещо се сетих - човечеството като цяло е станало много мързеливо. Мечка Малинарка беше казала преди време - не става без участието на пациента. А пациента в общия случай иска да вземе едно хапне и да му мине. Ама как да ти мине, човеко, ти 20 години си трупал нещо и искаш с вълшебна пръчка и без да се промениш изведнъж да си оздравял.

# 58
  • Мнения: 3 484
Моля ви не бъркайте понятието здраве с изчезването на физически симптом. Говорили сме много за потискането. Ако една жизнена сила се смачка, тя ще спре да изявява своите симптоми. Отчитайте и поведение, проблемно поведение, сънища, мисли, делюзии, лудости и т.н. И нищо, че става въпрос за дете.
И аз имам покрай мен толкова много боарончета, някои наистина разредиха физическите заболявания, но грам не прави впечатление на родителите, че се напикават, че се бият, че рушат, че нищо не творят, че ги мързи и т.н. Сложно е.

# 59
  • Мнения: 8 527
Аз под "оздравявал" не разбирам да спре човек да кашля (например) ... по-скоро едно балансирано човешко същество на всичките му нива. И доколкото съм човъркала по въпроса (не само през погледа на хомеопатията), на физическо ниво промяната идва последна ....

Общи условия

Активация на акаунт