Пости 2013

  • 80 632
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
А маята счита ли се за постна?
Имам хлебопекарна,която само прашасва,но нещо не можем да се разберем с нея.
Дядо Хаджия,дай една лесна рецепта за хляб и колко време трябва да се пече.

Аз съм изумена от това,което има в хляба Вита.Изобщо слагат всякакви боклуци.Най добре е човек да си прави сам

# 511
  • София
  • Мнения: 7 924
А маята счита ли се за постна?
Имам хлебопекарна,която само прашасва,но нещо не можем да се разберем с нея.
Дядо Хаджия,дай една лесна рецепта за хляб и колко време трябва да се пече.

Аз съм изумена от това,което има в хляба Вита.Изобщо слагат всякакви боклуци.Най добре е човек да си прави сам

Видя ли в специалната тема за рецепти за машина за хляб ? Ако търсиш нещо специално ми пиши на лични да не натоварваме темата тук.

# 512
  • Мнения: 3 550
Предлагам варени макарони с царевица, кис.краставички и маслини. Вкусно е.

# 513
  • Мнения: 129
У нас само аз постя. Даже свекър ми в недела каза шеговито: " е нека да има някой близък, да ни дърпа горе от казана". Голям неверник е, а да не говорим, че не яде нищо постно.
Аз също готвя отделно за мен и за домочадието. Тази седмица нали е строг пост и няма как. От Тодоров ден ще е възможно да се комбинира менюто.
В селото, в което съм родена на утрешния ден - първата сряда от Великия пост се раздава за здраве. За всеки член се приготвя торбичка и се раздава на по-малък. Слага се постна питка, локум, плод. Може и дребна дрешка. При вас има ли такава традиция?
Тук в Пловдив не мога да го спазя точно, защото не знам къде да ги търся за всеки отнас по-млади. Затова направих един хляб от бяло и пълнозърнесто брашно, белен слънчоглед и сусам. Изглежда добре, дано и да е сполучлив. Ще го нося утре да раздам на колегите. Ще купя локум и маслини. Който иска сладко, който солено.
Спокойна нощ на всички!

# 514
  • На топло...
  • Мнения: 584
Aз готвих вчера боб и ще си го ям и утре. Поради липса на лук с праз, още моркови, целина, пащърнак, връзчище магданоз и домати от консерва. Много вкусно се получи с оцет, чесън и натрошени орехи. Малко звучи като манджа с грозде, ама не е Laughing.

Иначе авокадото в момента не ми е на сърце, макар да го харесвам и на кремчета с ябълка и банан, и в тараторената му разновидност, и на салатки разни, но пък ми липсват мазнинките. Взех си един 100%–ов бадемов мус за мазане, т.е. пасирани бадеми, с домашен конфитюр на филийка е перфектно.

И тъй като днес бях навън и нищо постно не ми мина път Crazy, се прибрах в 5 часа да си хапна бобеца, ама вече прималяла Laughing, но пък тоооолкова сладко ми беше, с пълнозърнесто ръжено хлебче с мусче...

Тези пости много ги мислих преди да започна Rolling Eyes, ще ли да издържа, как ще е, но ето, че чувствам, че не се насилвам, че върви от самосебе си. Не се изкушавам засега (то големият проблем, едва втори ден е все пак Mr. Green), ако не ми се беше счупил пасаторът и бадемите сама щях да пасирам.

# 515
  • Мнения: 94
моля ви, дайте идеи за някакви закуски за тази седмица, тази сутрин синът ми тръгна гладен на училище. На 12 е и сам иска да спази поста.

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 756
моля ви, дайте идеи за някакви закуски за тази седмица, тази сутрин синът ми тръгна гладен на училище. На 12 е и сам иска да спази поста.

Защо не пробвате с традиционните макарони(снощи ги вечеряхме с децата),спагети под някаква форма с домати и босилик и риган можи и гьбки или кис.краставички,за утре ще бьде сварени овесени ядки с намачкан банан у нас-хем вкусно хем полезно.Той е все пак дете филия хляб с халва пьк ако му е гадно само така малко я размеси сьс маргарин.
Аз попринцип няма да имам голям проблем не ям месо не ям солено не пия кафе не пуша и т.н.....но сладкото ми е най голямото изкушение,но сега някак така сьм се настроила,че не се и сещам ама е и рано 3ден.
Вчера зелената салата си ми беше много вкусна само с оцет днес мисля пак да нарежа малко.
Успех на всички ще мине леко и бьрзо особенно когато го искаме отвьтре,а не да се подлагаме все едно но пречистваща диета...Аз по бих се притеснила от захранването после ама и за там има много време ще дойде от само себе си  Hug

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 08:41 от katerinia

# 517
  • Мнения: 1 110
Миличка душичка!  Hug
То зависи какво обича да яде сутрин детето - солено, сладко.
По-горе видях Steisi е писала за макарони с царевица, краставички и маслини. То на практика всичко от консерва без мазнина може да се сложи - печени смлени чушки, доматчета (ако имате на салца) или сгъстен сос за спагети с гъбки.
Сандвичи с постен пастет (правила съм го преди, много вкусно става) - печени чушки 1 ч.ч., 1-2 скилидки чесън, орехи (счукани) половин ч.ч., обезкостени маслини (на око) и босилек (ако има пресен - става вълшебно). Всичко се смила фино с пасатор (в блендер), както дойде. Вкусно и питателно.
Подрастващ е, момчетата сега дръпват на височина. Опитвайте се да му давате сурови ядки всеки ден, за да не страда организма.
Ако пък обича повече сладичко - има био овесени ядки с плодове, накисвате му ги с чайче с мед, може да се настърже и сурова ябълка, бананче вътре.
Плодовете са важна част от менюто на децата също и е хубаво (особено в тази възраст) да не се изключват.
Дано съм била полезна  Hug.

ПП с katerinia сме писали заедно   bouquet.

# 518
  • София
  • Мнения: 84
моля ви, дайте идеи за някакви закуски за тази седмица, тази сутрин синът ми тръгна гладен на училище. На 12 е и сам иска да спази поста.



Филийка с печена чушка - може с орехи или белен слънчоглед/маслини за по-голямо засищане; филийка с мед/конфитюр/тахан халва; варен геврек; жито с мед и орехи; банан, съчетан с някакви ядки също засища; боза; някакво пастетче от авокадо - пасирано със зеления, сол, лимонов сок и ядки в различни варианти. Peace


Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 15:34 от Alicante

# 519
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 008
моля ви, дайте идеи за някакви закуски за тази седмица, тази сутрин синът ми тръгна гладен на училище. На 12 е и сам иска да спази поста.
Със сигурност дете на тази възраст не трябва да спазва строг пост! Имам предвид без олио Simple Smile Решението му да пости е достойно за уважение, имайки пред вид, че ходи на у-ще и колко малко са постните варианти за хранене там. Дано да издържи детето!
За закуска може да вземете от Кауфланд един постен пастет /зеленчуков/ - страхотен е! Както са писали тахан халва с маргарин, филия с лютеница и т.н.

Взех си един 100%–ов бадемов мус за мазане, т.е. пасирани бадеми, с домашен конфитюр на филийка е перфектно.
От къде взе муса?

# 520
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
milmich ,да ме ориентираш къде стои този пастет?Днес бях в Кауфланд.Имат пресен спанак,прясна коприва,цвекло в буркани.Ще ги вкарам в употреба за в бъдеще

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 756
milmich ,да ме ориентираш къде стои този пастет?Днес бях в Кауфланд.Имат пресен спанак,прясна коприва,цвекло в буркани.Ще ги вкарам в употреба за в бъдеще
И аз питах ама на лични.Впечатли ме  Laughing
В кой Кауфланд?

# 522
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218

Не е софийски Кауфланд  Wink.Копривата и спанака стоят на щендерите с огледалата.Би трябвало и при вас да има

# 523
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 008
Във всеки Кауфланд го има!!!!
Пастета беше откритие и за мен на предните Велики пости и стои при пастетите. Той е в кутийка за пастет. Струва около 1.50 и не е евтин за малката кутийка в която е, но пък е много вкусен и го има в много видове - смаслини, с гъби, с чушка и т.н.

# 524
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 008
Имам една кутийка в къщи и довечера ще я снимам и ще пусна снимката, за да ви ориентирам по точно!

Общи условия

Активация на акаунт