39 соу - младост

  • 8 087
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Да, Ирис много благодаря за разяснението ти. Правилно си предположила  - отскоро сме в Младост 2. За мен 39 и 144 са еднакво далеко (от блок 231) и мислех, че живеещите в Младост (като цяло) имат предимство във всички училища на територията на Младост, но..... Embarassed  явно не бях  разбрала правилно момента с районирането. Сега ме осветли по въпроса. Благодаря!   bouquet Значи сме в района на 39 СОУ и без предимство за 144, което е в Младост 3.
В 39 СОУ ходих лично - преди да приемат детето на градина го бях записала там за ПГ, в последствие избрахме градината с оглед целодневната заетост. Училището ми хареса - спокойствието, коридорите, посрещането..... Естествено сравнението ми бе със 128, което също посетих и моментално отпадна от списъка ми, въпреки че ни е на две крачки.
Да, добре е че имаме време да обмислим цяла година, но като гледам какви страсти кипят по прием, класиране, подаване на документи, записване и колебания на родителите.....лудницата е пълна.  Rolling Eyes В крайна сметка всеки иска най -доброто за детето си, но кристална топка никой няма, за да прецени правилността на избора си.
Благодаря ти отново за насоките  Hug Бяха ми полезни.

P.P Разглеждах критерии за прием на всички училища в района, явно тези с по голям наплив са увеличили броя им, но никъде в сайта на намерих критериите за прием в 39 СОУ.... Аз ли не довидях пак нещо  Thinking

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 17:02 от Elida

# 16
  • Мнения: 2 274
В 39-то няма критерии, защото няма наплив за него по принцип и всяко дете е добре дошло. Защо мислиш, че се учи само в една смяна? Защото училището като сграда е голямо, но учениците са малко. За първи път тази година откакто големият ми син беше първи клас там преди 8 години има записани толкова много деца и ще бъдат 4 първи класа. Това го отдавам само и единствено на големия набор. Преди 8 години едва събраха деца за 2 паралелки / набор 98-99/, въпреки че г-жа Рангелова беше една от поемащите първокласници.
Не ми се мисли каква ще е борбата на децата от набор 2006 за прием в "елитните" гимназии след 7 клас, но това е друга тема  Laughing.

# 17
  • Мнения: 1
относно 39 СОУ,децата ми са в подготвителна група за 6 годишни деца.Проблемът е,че директорката разреши приемането на т.нар."специални деца",което ще рече Даун,умствено изостанали и т.н.Аз предупредих децата си за тях,опитах се да им обясня да бъдат толерантни и да помагат на новите дечица да се научат да говорят и играят заедно със съучениците си.Но тук започнаха проблемите:една учителка,16 ученици и двама от тях специални...Нещата стоят така-учителката им няма специално образование и не може да се справи с различните дечица,които се събличат голи и бягат по коридорите,пищят и не говорят...Ок,обаче другите деца нямат право да стават от чиновете си,пускат ги почасово до тоалетна и това е.навън не стъпват,в салона също.И това приехме,докато класната не ни обясни,че едното от тези дечица е агресивно,имаме случай на ударено със стол по главата дете,със счупено зъбче друго дете,на трето му бръкнаха в бельото...Говорихме с директорката,тя ни каза,че закона пази специалното дете,но не и неговите 15 съученици...А и издръжката на такова дете,която държавата плаща е два пъти по-голяма,в същотото време не му се осигурява нищо допълнително.Резултатът е,че малко деца от класа ходят на училище,моите близнаци са си вкъщи,защото ме е страх,че някой ще ги нарани...Моето мнение да проучите дали в първи клас ще има записване на различни дечица и да прецените.Имаме си Даунче,но то е много добро,но другото е толкова силно,че класната едва измъква столовете от ръцете му и стаята е цялата изпочупена...направо е ад и се чудя защо майката на детето не го отпише,а го оставя да тормози 15 деца.Аз също избирам училище за 2014-2015г и съм в шок отсега...Големият ми син учи в 81СОУ,но и там е пълна лудница.

# 18
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Може ли да споделите кои са учителките поемащи първи клас тази есен  в 39 СОУ (тези които водят сега 4 клас). Благодаря Ви предварително за информацията.   bouquet Конкретно ме интересуват паралелката със засилено изучаване на рисуване и английски и тази със засилено изучаване на английски език. В канцеларията ми обясниха, че ако местата в първата паралелка, за която наплива е най-голям се запълнят (от предучилищните деца, тези отговарящи на критериите в по-голяма степен и т.н) ще открият нова паралелка и вероятно ще има 4-5 паралелки, но няма да останем "неприети" според избора си.... Thinking

И аз се двоумя между 39 и 10 СОУ  newsm78, въпреки че живеем до 128 -то хич не ме грабна Wink

# 19
  • Мнения: 498
мога да ви уверя, както и всички други родители с деца в 39, че изпитът по рисуване е само проформа. та те дори не знаят коя рисунка на кое дете е  ooooh! съветвам ви вас като родители добре да прецените дали на детето му се рисува, защото това са 4 часа всяка седмица плюс пленерите. децата в 1 клас много се изморяват и за тези без желание и дарба в рисуването тези часове се превръщат в едно безмислено натоварване и невротизиране . в такъв клас детето ви всяка година ще има повече часове заради рисуването вместо да има по малко. така че добре помислете. всички класове имат равен брой английски, но ако си мислите че нещо ще научат 1 и 2 клас оттам ще останете разочаровани. потърсете частни школи.

# 20
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Благодаря Виртуална  Wink При нас рисуването наистина е "много добро". За талант незнам, но учителките в градината ми препоръчаха да развия това умение и да запиша детето в паралелка с рисуване.... Thinking А ако наистина натоварването идва в повече и желанието на моята девойка може да се изпари..... Аз пак ходих за информация по училищата и допълвам предходния си пост: Учителките поемащи 1 клас догодина за 39 СОУ са: Рени Георгиева, Виолета Вакрилова и Тодорка Иванова. Успех в изборът на всички родители!

# 21
  • Мнения: 2 274
 Първо за рисуването - моят не е някакъв талант, но му харесва и часовете по рисуване не му идват натоварващи, а ако детето има талант / има в класа му момиче, което рисува невероятно /, то чака с нетърпение тези часове.
 Второ за учителите - Иванова е страхотна. Хем е строга, хем децата я обожават Simple Smile. Същото мога да кажа и за Рени Георгиева. За Вакрилова нямам нито инфо, нито лични впечатления.
  Ако детето ти е талантливо защо не кандидатсва и в 144-то?

# 22
  • Мнения: 498
в 144 не учат нищо повече. часовете по рисуване са същите като брой както и в 39.
голямото ми дете ходи с огромно желание в часовете по рисуване. чака ги и все за рисуването говори. малкото ми дете обаче не обича да рисува повече от 5 минути. ами няма да го запиша в такъв клас. ще използваме това време да тренира нещо, някакъв спорт. не се задържа на едно място.
вакрилова на 4 б ли е сега класна...ако е тя една позната майка е много доволна от нея. но и детето й е много съвестно и здраво учи, особено по математика.

# 23
  • Мнения: 2 274
в 144 не учат нищо повече. часовете по рисуване са същите като брой както и в 39.
голямото ми дете ходи с огромно желание в часовете по рисуване. чака ги и все за рисуването говори. малкото ми дете обаче не обича да рисува повече от 5 минути. ами няма да го запиша в такъв клас. ще използваме това време да тренира нещо, някакъв спорт. не се задържа на едно място.
вакрилова на 4 б ли е сега класна...ако е тя една позната майка е много доволна от нея. но и детето й е много съвестно и здраво учи, особено по математика.
На "б" клас е Рени Георгиева.

# 24
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Аз пак ходих за информация по училищата и допълвам предходния си пост: Учителките поемащи 1 клас догодина за 39 СОУ са: Рени Георгиева, Виолета Вакрилова и Тодорка Иванова. Успех в изборът на всички родители!
На мен ми казаха, че сформират 5 паралелки първи клас 2014/2015

Общи условия

Активация на акаунт