За емиграцията...по-различно.

  • 58 402
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 099
Да, при вас няма проблем с езика, защото е един и същ.

В развити страни, където местния език е различен от английския, децата учейки на английски в училище, често и най- много контактуащи на този език в обкръжениетп си, не увладяват местния език, което според мен е много жалко.

Моля не се обиждайте, все пак всеки човек изхожда от личните си впечатления, което за ущилищата като цяло е мноооого субективно и зависи от самите хора, които работят във всяко едно. Лично аз бих заложила на държавно образовние , стига наистина да не се разхождат плъхове и мишки  Mr. Green Peace

Киара много интересно, мислех, че интернешънъл училищата са имунизирани към оптеделено религиозно учение. Все пак нали учат деца, чиито родители изповядват различни религии. Не мога да си представя как мюсюлманин оставя детето си да учи християнство.  newsm78

# 721
  • Мнения: 4 458
Не мога да си представя как мюсюлманин оставя детето си да учи християнство.  newsm78


Ми, като нямаш друг избор...

А и аз говоря за часно училище чиято диплома се признава и в чужбина и където чужденците записват децата си. Не е точно като това за което sophiemmaspencer говори, нещо подобно е.
Това което аз и други родители праввим е да не пращаме децата на специалните им католически церемонии. Няма обаче как да не разрешиме църквата, защото е по време на часовете и няма кой да се занимава с децата които остават в клас. За изпитите учим отгоре отгоре колкото да минат, а и те не ги натискат много (както е в държавните училища).

Ето, това им е учебника (в частно училище):
http://www.amazon.com/Blest-Are-We-Grade-1/dp/0382365003

# 722
  • Мнения: 2 093
при нас има държавни католически училища, които всъщност имат по добра репутация от нормалните държавни училища, но в основните класове приемат само деца от католически семейства заради религиозния елемент. Най-доброто училище от тях е училище с хор за момчета. Приема става с явяване на конкурс в 2-ри клас и избират децата по вокални данни. Аз пробвах с детето, но за сьжеление не се оказа голям певец  Grinning така че ни се размина. Дори тази година хора ще пее вьв Ватикана. Академичната подготовка е много силна и това ми беше основната мотивация. Училището е само за момчета и е полу-частно като таксата (за тук) е доста символична, около $4,000 на година.Аз всьщмост нямам нищо против детето да изучава и религия.

# 723
  • Мнения: 4 458
Linden, това училище звучи много елитно, жалко че не сте се класирали.

Аз също нямам против религията, но не обичам да е натяквана и да се стига до изказвания от рода на "Майка ти не те обича защото не е религиозна (чете Библия и ходи всяка седмица на църква)".
Предпочитам децата да бъдат запознавани с различните религии и да се набляга на етиката, не на фанатизма.

# 724
  • Мнения: 7 171
при нас има държавни католически училища, които всъщност имат по добра репутация от нормалните държавни училища, но в основните класове приемат само деца от католически семейства заради религиозния елемент.


Това всъщност не е точно така. В много католически училища приемат деца от други християнски деноминации, че и не-християни. Вероятно за най-търсените няма достатъчно места, но в други приемат.

# 725
  • Мнения: 4 458
Знаеш ли, при нас също искат детето да е кръстено и да изповядва съответната религия (католици, англикан и прочие). За да го приемат в училище (държавните) трябва да представиш сертификат за кръщене, иначе няма влизане. Правят изключение само за чужденци, но пак задължават детето ти да посещава всички церемонии и каквото там правят, като пълноправен член на тази религия/църква. Плащаш си и даренията, купуваш всичко което се изисква за тази църква...

# 726
  • Мнения: 2 093
kiara, сьгласна сьм; от това което сьм чувала тукашните католически училища не са много консервативни. Разбира се сигурно човек трябва да прави компромиси, особено ако не е много религиозен, но предполагам че е и вьпрос на приоритети.

sophie, мисля че зависи от сьответния училищен board; познавам бьлгари чиито деца са в католически училища, но те живеят извьн Торонто и спадат кьм друг район.Когато трябваше да записвам детето в 1-ви клас бях проучила всички вьзможности, защото кварталното ни училище не е от най-добрите.

Знаеш ли, при нас също искат детето да е кръстено и да изповядва съответната религия (католици, англикан и прочие). За да го приемат в училище (държавните) трябва да представиш сертификат за кръщене, иначе няма влизане. Правят изключение само за чужденци, но пак задължават детето ти да посещава всички церемонии и каквото там правят, като пълноправен член на тази религия/църква. Плащаш си и даренията, купуваш всичко което се изисква за тази църква...


сьщото е тук. ето сега погледнах изискванията при нас:
2) Proof of Catholicity (one of the following):
       - Your child's Catholic baptismal certificate
       - The parent's Catholic baptismal certificate (some conditions may apply)
       - A letter of enrolment to the R.C.I.A./R.C.I.C. programme from a Catholic
         parish priest.
Please note:
Non-Catholic children of Non-Catholic parents who are not enrolled in the R.C.I.A./R.C.I.C. programme are not eligible for admittance to TCDSB elementary schools.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 01:48 от Linden:)

# 727
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Май нашите такси са доста високи. Догодина синът ми ( на крехките 4 години) му предстой кандидатване в католическо частно училище. Защо го избрахме - причини много, но  най- общо много по- добро образование. Таксата е над $ 10k  на година като не се вкл различните " дарения" и др инициативи. В сравнение с интернешънъл скул ( такса между $18 и $25к в зависимост от класа) е по- приемливо. А живея в щат където данък за имоти отива в скул дистрикта, и живеем в най- добрия дистрикт за щата. И посочените суми в края се оказват двойни.

# 728
  • Мнения: 4 458
Наистина е до приоритети. Аз лично гледам цялосното образование и религията ми е най-незначителна. За щастие при нас е обратно от при вас. Тук частните, хубавите училища са с по-малко религия, а държавните са все едно те подхотвят за монах  Crazy

Titina, успех, дано ви приемат!  Peace
А тези пусти дарения хич не са малко, да знаеш. Приготви си нещо на страна, че не можеш да му видиш края. Всяка седмица искат пари за нещо. Преди да отидат на църква събират пари от децата, като свърши каквото там правят в църквата (около 2 часа  Crazy), пак събират за нещо си. Ако някой се разболее събират дарения, правят и разни феър и незнам си какво където трябва да занесеш храна или питие или каквото там ти отредят и после да си го купиш от щанда на двойна цена.... Отделно те крънкат за подобрения на сградата, джима.... уфффф отврат са! Поне при нас е така де, дано при вас е по-приемливо

# 729
  • Мнения: 2 093
Май нашите такси са доста високи. Догодина синът ми ( на крехките 4 години) му предстой кандидатване в католическо частно училище. Защо го избрахме - причини много, но  най- общо много по- добро образование. Таксата е над $ 10k  на година като не се вкл различните " дарения" и др инициативи. В сравнение с интернешънъл скул ( такса между $18 и $25к в зависимост от класа) е по- приемливо. А живея в щат където данък за имоти отива в скул дистрикта, и живеем в най- добрия дистрикт за щата. И посочените суми в края се оказват двойни.

Titina 10 к за тази вьзраст ми се струва  приемливо, но аз сравнявам с таксите при нас, така че ми е трудно да сьпоставя. Частните училища за 1-6 клас, излизат някаде кьм 15-20к. Спомням си че Монтесори бяха най-евтините частни училища.

# 730
  • Мнения: 7 171
Май нашите такси са доста високи. Догодина синът ми ( на крехките 4 години) му предстой кандидатване в католическо частно училище. Защо го избрахме - причини много, но  най- общо много по- добро образование. Таксата е над $ 10k  на година като не се вкл различните " дарения" и др инициативи. В сравнение с интернешънъл скул ( такса между $18 и $25к в зависимост от класа) е по- приемливо. А живея в щат където данък за имоти отива в скул дистрикта, и живеем в най- добрия дистрикт за щата. И посочените суми в края се оказват двойни.

Titina 10 к за тази вьзраст ми се струва  приемливо, но аз сравнявам с таксите при нас, така че ми е трудно да сьпоставя. Частните училища за 1-6 клас, излизат някаде кьм 15-20к. Спомням си че Монтесори бяха най-евтините частни училища.

При нас варират между $13,000 и $20,000 на година и пак е евтино в сравнение с други места. Високите такси са за IB програма и училащата са с дълга история (над стогодишна). За второ дете има малка отстъпка. Данък не ни връщат от таксата, само от след училищната занималня. Изместихме темата..... Даже не помня къде пиша. Поне не коментираме манджи.   Joy

# 731
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Защо да сме изместили, образованието е един от аспектите на емиграцията.
Проблемът при монтесори училищата е че има само до 8 клас, после в нормалното 9 представям си какъв шок е за децата).
Посочената цена е за детска градина към училището. Това е единствения шанс да се влезе в детската градина, куп изисквания+тестове. И това за деца ненавършили 4 години, на къде отива този свят, състезание от тази възраст, а къде им остава детсвото.
Иначе Монтесори детска градина $1К на месец+ др скрити такси, като това е един от най-евтините варианти. И пак имахме чакане за записване
При нас 1/2 от данъка за сградите отива в скул дистрикта и т.к. щата сме освободени от щатски данъци си плащаме като попове за имотите.

# 732
  • Мнения: 7 171
Защо да сме изместили, образованието е един от аспектите на емиграцията.
Проблемът при монтесори училищата е че има само до 8 клас, после в нормалното 9 представям си какъв шок е за децата).

Ние имаме вече две Монтесори училища с гимназия. Приятелка на дъщеря ми ще учи там догодина (мидъл скул).

# 733
  • Мнения: 4 458
И аз мисля, че обсъждаме съвсем резонни неща, но се отдалечаваме от основната идея за емиграция след пенсиониране когато се предполага, че подобни вълнения за училищата ще са отдавна забравени  Grinning

Монтесори беше моя избор на времето, но се отказах да живея там където щяха да посещават училището....

# 734
  • Атина
  • Мнения: 351
Ехе,колко много сте напреднали с темичката...
  bouquet  bouquet
аз докато се двоумих,докъде сте стигнали...
Отказах се,по-точно ме отказаха от възможността за Саудитска Арабия,а толкова ми се искаше да отида някъде..не на почивка,разбира се...замислям се за Латинска Америка,ама с испанския съм на Вие...Другата възможност е братска Русия..,мдааа,стандарта на живот в Москва и Петърсбург скочи доста.....

Общи условия

Активация на акаунт