Ин витро Плевен-7

  • 147 238
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 668
Чакам цикъл и започваме по дълъг протокол. Надявам се да прикючи успешно с положителен резултат.

# 646
  • Мнения: 65
Чакам цикъл и започваме по дълъг протокол. Надявам се да прикючи успешно с положителен резултат.
Здравейте, при кой лекар сте? И аз ще съм по дълъг протокол, но най-вероятно от следващия цикъл

# 647
  • Мнения: 668
Ние сме при доц. д-р Иванов. А ти при кой си?Това първа процедура ли ще ти е?

# 648
  • Мнения: 65
Ние сме при доц. д-р Иванов. А ти при кой си?Това първа процедура ли ще ти е?
При Д-р Бързашки. Да първа ще е

# 649
  • Мнения: 1
Моля за мниние за д-р Бодурска от КИРМ Плевен. Записах се тия дни  при нея за първичен преглед.
Моля и за мнения за други клиники за ин витро.

# 650
  • Мнения: 62
Здравейте, казвам се Мария и имам вече едно неуспешно инвитро, ноември - 2017 г. Сега чакаме да започнем втори опит, като силно се надяваме да е успешен!
Честито на всички, които вече са видели двете чертички и им пожелавам всичко да бъде наред докрая и да се похвалят с леко и безпроблемно раждане!
 

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 11:57 от mariqnedqlkova

# 651
  • Мнения: 1 751
Здравейте, засега се възтановявам от отворена миомектомия, а след 5-6 месеца ще се насоча към инсе или ин витро  процедури (ще видя дали няма да има проблеми, сраствания... и ще преценявам). Споделям нещо, което може да е интересно за всички  нас: http://www.pleven.utre.bg/2018/06/04/497298-organizirat_den_na_r … o_zdrave_v_pleven
Аз мисля да отида Simple Smile
Успешни двойни черти на всички!

# 652
  • Мнения: 62
Здравейте, как сте?
Мандариа, много е хубаво събитието, но за съжаление няма да имам възможност да отида. Пожелавам ти, бързо оздравяване, Бог да те изцели съвършено и след някой и друг месец да видиш така желаните две чертички от всички нас тук Simple Smile

# 653
  • Мнения: 100
Здравейте, реших и аз да се включа в темата. В момента съм в процедура при д-р Бързашки. В четвъртък ми беше пункцията. Сега чакам транфера, който може би ще е във вторник. От 20 яйцеклетки, 18 зрели, а вчера казаха, че има 12 ембриончета. Първа процедура ми е и вълнението е голямо. Как се решава колко да върнат обратно? Лекара или аз трябва да реша? При вас как е било? Има ли и други в момнета в процедура? Да се подкрепяме взаимно Simple Smile

# 654
  • Мнения: 1 787
Обикновено връщат 2 на 5 ден.
Пожелавам ти успех!

# 655
  • Мнения: 3 033
Колко ембирона да бъдат върнати зависи от много фактори. Важно е колко от тях са качествени, на колко години е жената, кой подред опит й е. На мен и при двата опита ми върнаха максималния възможен брой - два при първия опит, който беше неуспешен и четири при втория опит, който се оказа успешен с един имплантиран ембрион. Първият път трансфера беше на петия ден, вторият път - на третия.
Ембирологът е този, който взема решение колко да бъдат върнати. Ако решите, че искате друга бройка, може да го кажете. Аз реших да им се доверя.
Пожелавам Ви успех!

# 656
  • Мнения: 100
Много ви благодаря за отговорите! Аз много исках 3 ембриончета да ми върнат, но колкото повече наближава, почвам да се разколебавам. Висока съм 1,50м и се притеснявам ако се хванат три човечета дали ще мога да ги износя. Колкото и да искам положителен резултат, повече от това искам здраво бебче. За това се чудех как е при вас Simple Smile

# 657
  • Мнения: 3 033
Рени, когато ми казаха, че са решили да ми върнат четири ембриона, се притесних сериозно. Увериха ме, че вероятността да се хванат три е минимална, най-вероятно да се хванат два или един. Точно преди да легна на гинекологичния стол бях се разколебала и казах на Нина Яйвазова, ембриоложката, че ми се струва, че четири са много. Тя каза, че със сигурност няма как да се хванат всичките, но ако искам може и да ми поставят три. Отначало казах, че така искам, а другия да се замрази. Само след по-малко от минута се разколебах и си казах, че може точно този, който е останал да е моя шанс и казах слагайте ги всичките. Бях ужасно притеснена и изнервена. Оказа се, че само един се имплантира и сега съм бременна в 31 г.с. Не знам кой е бил късметлийския ембрион. Помисли си добре как искаш. Вероятност да се хванат три има особено, ако си по-млада, но в повечето случаи единия отпада сам още в началото. Едно или две е обичайната бройка, която изкарва докрай.
Желая ти късмет! И аз съм при доктор Бързашки и продължавам да ходя на прегледи в клиниката.

# 658
  • Мнения: 100
Определено вълнението не е малко. На 27 години съм и понеже съм със запушени тръби и никога не съм имала бременност и не знам дали изобщо мога да задържам плода. Много пъти си мисля, че там може да нямам никакви проблеми. Оле нз ,но колкото повече наближава, толкова повече филми си вкарвам в главата. Много се радвам за теб, като чувам такива примери , се изпълвам с надежда Simple Smile

# 659
  • Мнения: 3 033
Рени, няма как да знаеш предварително какво ще се случи. Предполагам са ти се обадили вече и са ти казали колко ембриона и на кой ден ще ти трансферират. Поговорете с мъжа ти за това, ако чувстваш, че сама не си в състояние да вземеш решение. При едно от посещенията си в клиниката, докато чаках пред кабинета, се заприказвах с една жена, на която бяха поставили три ембриона и всичките се бяха захванали. Това от първи опит. Това, което ми сподели, беше, че единия изостава и вероятно няма да оцелее. Нямам представа какво се е случило след това. Вероятност има всякаква. Ако толкова се притесняваш, опитай с два, но пак ти казвам от опит - всичко е индивидуално и не винаги брой транферирани ембриони е равен автоматично на брой развиващи се и живородени в последствие деца. Ти си по-млада от мен с малко повече от 10 години. Това също има своето значение. Говори с ембриолозите. Нека те ти обяснят конкретно за твоя случай защо са взели това решение.

Общи условия

Активация на акаунт